Каква застройка за супи правите?

  • 32 791
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 715

Моята "пухкава" заливка за мусака:
2-3 цяйца, брашно, сол, 2/3 к. кис.мляко и 1 щипка сода. Яйцата и млякото да са със стайна Т.
Разбърквате и заливате мусТаката   chef пече се до порозовяване.

Моята е същата,но понякога вместо кисело мляко слагам прясно мляко или смесвам двете.
Снощи направих заливката само с прясно мляко /без кисело/ и дълго време разбивах с комбаин с приставката за белтъци.Получи се доста пухкава.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 141
Здравей,аз отскоро усвоих варената застройка.Оказа се,че е много лесна.И така,за една голяма тенджера супа използвам 1 яйце,1 чаша и половина кисело мляко и 2с.л. брашно.
    В тенджерка с тел разбъркваш жълтъка с брашното и млякото.Задължително бъркай с такава бъркалка,веднага става гладко.Прибави от горещия бульон към 3 черпака,като бъркаш.Слагаш застройката на котлона да заври ,при постоянно бъркане.Щом заври , я прибавяш леко към супата.Слагаш вече застроената супа на котлона да заври отново и е готова.Много е лесна,ще видиш.Преди да  я усвоя ,сипвах течна сметана в готовата супа,става хубаво,но варената си е класика  chef

И аз правя варена застройка , но винаги  когато я прибавям към супата оттеглям тенджерата със супата от котлона за да не се пресече.

# 47
  • Мнения: 1 234
Разбърквам едно яйце + кисело мляко около 1 кафена чаша. След това слагам по малко от бульона на супата и бъркам. Така докато се изравнят температурите на застройката и супата.
По този начин я правя и аз.Яйцето е едно,половин кофичка кисело мляко,добавям достатъчно количество бульон за да съм сигурна че са се изравнили температурите и изсипвам при намалената на слаб огън супа.Не ми се е пресичала застройката досега  Wink
Варианта на варената също ми харесва,мисля да го пробвам следващия път   Stop

# 48
  • Мнения: 7 418
   Моите застройки:
   яйце + кисело мляко(традиционната)
   лук запържен в малко олио + малко брашно,по някой път и +червен пипер(ако е за борш, например thumbsup)
   настърган кашкавал(но не всеки кашкавал става Naughty )
   готварска сметана
   заквасена сметана

# 49
  • Мнения: 1 777
Това е и моята застройка за супа.3-4 супени лъжици заквасена сметана разбърквам с няколко лъжици от булъона и след това изсипвам в супата.Оставям да поври окло 5 минути. Simple Smile

# 50
# 51
  • Мнения: 7 418
Това е и моята застройка за супа.3-4 супени лъжици заквасена сметана разбърквам с няколко лъжици от булъона и след това изсипвам в супата.Оставям да поври окло 5 минути. Simple Smile
   thumbsup

# 52
  • Мнения: 39
Рядко правя застройки,но иначе - едно яйце,разбивам с брашно(една супена лъжица) и добавям кисело мляко(на око)

# 53
  • Мнения: 1 461
аз варя 2 или 3 яйца и слагам само сварения жълтък в супата придобива страхотен жълт цвят  Peace супата

# 54
  • Мнения: 1 650
Това е и моята застройка за супа.3-4 супени лъжици заквасена сметана разбърквам с няколко лъжици от булъона и след това изсипвам в супата.Оставям да поври окло 5 минути. Simple Smile
Момичета, а каква заквасена сметана слагате, че аз бях взимала на Бор- Чвор и ми нстана на парцали нещо? newsm78

# 55
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
аз варя 2 или 3 яйца и слагам само сварения жълтък в супата придобива страхотен жълт цвят  Peace супата
Преди време бях чувала за това,ама това застрийка ли е?

# 56
  • Мнения: 1 461
моите хора у дома не искат застроика затова я правя по този начин понякога слагам и малко прясно мляко несварено

# 57
  • Мнения: 59
Рядко правя застройки,но иначе - едно яйце,разбивам с брашно(една супена лъжица) и добавям кисело мляко(на око)
И аз така винаги ,сега правя супа и мисля да пробвам с прясно мляко вместо кисело,да видим какво ще стане .

# 58
  • Мнения: 5 026
Варена.

Общи условия

Активация на акаунт