Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 86

  • 29 641
  • 364
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 965
Пепи - не се излагай. Тая тема с обидените и нетърпящи критика... вече сме я дъвкали 100 пъти.Няма смисъл, просто....

# 61
  • в семейството
  • Мнения: 404
И аз не съм ви чела отдавна!
Всичко, което сте показали е много хубаво(както винаги)  Peace .
Аз съм решила да правя торта за юбилея на баща ми, който е на 19 юли. Навършва 70год. Чудя се каква да е тази торта. Ще трябва да бъде за около 40-50 човека  Shocked . А и не знам дали ще се справя  newsm78 . Но пък е доста предизвикателно за мен  Mr. Green .
Приемам всякакви идеи.
Включително то Пепи   bouquet  и Антоан   bouquet , които винаги са споделяли и са ни обяснявали на нас начинаещите  Heart Eyes .
Успешна седмица на всички   chef .

# 62
  • Мнения: 11 314
Привет!
Не съм писала отдавна, щото нямах поводи за правене на торти.
Миналата седмица правих две за рождения ден на щерката. Не бяха нищо особено.





# 63
  • София
  • Мнения: 178
Момичета, огромно благодаря за похвалите!!!
А сега за всички, които питате за картата. Само да ви се оплача, че една нощ не спах от притеснение и размисли как точно да я направя. Много е тъпо да имаш идея за нещо, а хал хабер да си нямаш как да я реализираш. В крайна сметка си разточих една лента тесто (бавносъхнеща мм) с размерите на самата торта - дължината с около 10 см повече от обиколката на тортата, а ширината - с 2 см повече от височината. Идеята беше горният край да е като накъсана хартия, но както вече се оплаках от влагата ефектът се прецака. Двата края завих на рулца като пергамент. И започнах с рисунките. Използах по-светло и по-тъмно кафяво. Рисувах с тънка четчица. Черните надписи са с хранителен маркер, който за жалост се размаза на места, но кво да се прави. Както казаха децата - "все едно пиратите са пипали картата с мокри ръце, нали са все във морето". След като приключих с рисунките, оставих боите да позасъхнат. Чак тогава залепих картата внимателно около тортата. Отдолу бях я измазала с маслен крем, върху който лекичко навлажних с мокра четка. Ми май това е в общи линии.
Палмата я направих от бързосъхнеща мм. Стъблото нанизах на дървено шишче. Долната половина в последствие забих в тортата, а докато съхнеше, беше забодено в гъба за цветя. От зелена тел си направих "скелето" за листата, което забих в горната част на стъблото. Отстрани фиксирах с кокосовите орехи. Като изсъхна добре направих листата - дълго листо, накълцано с ножичка от двете страни, мацнато леко с водичка по средата и метнато върху металната "клонка". Не знам дали изобщо обеснявам като хората, но дано сте ме разбрали. Накрая боядисах всичко в съответните цветове и готово.

# 64
  • Мнения: 137
Еееее мацки страшни сте кога успяхте да изпишете толкова страници Shocked

Пепи-започвам с теб, поклон newsm20 за радостта която носиш на дечицата от дома и не пропускаш техен празник,страхотна си!!!!!!

Буболинка,без думи останах, невероятни торти!

Нат,не се ядосвай,че не е станала както ти искаш,тортата е страшно пъстра и весела и я виж малкия сладур колко е доволен-да ти е жив и здрав!!!!

Крисче,тази домашна торта......лигите ми потекоха,много апетитно изглежда!

Блу това е голото дървоhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=377141&pid=13193024 когато му оцветих ствола стана като от бълг.народна приказка,много сладко.

И да ви покажа едни маймуни над които се потих тази седмица,горе-долу съм доволна от себе си,но както ще забележите самото тесто ми стана на шупли/смесих готова ММ+кувертюр/,но нямах време да правя други експерименти,сега се сещам,че може би трябваше да пробвам руска мастика +шоколад newsm78,нищо следващия път-важното е,че истинските младоженци много си ги харесаха.


      И правих една много спешна торта,за много кратко време т.е. за няколко часа,не съм доволна от резултата,но идеята беше добра http://www.snimka.bg/album.php?album_id=359957&pid=13193081-ха сега познайте какво е това? Mr. Green Mr. Green Mr. GreenНо тъй като ми се наложи да правя тесто а имах ММ бонбони,врътнах едно,но ми стана много лепкаво успях да го разточа само върху хартия и то с олио-незнам къде ми е грешката-или пък има разлика в бонбоните!?

# 65
  • Мнения: 559
Здравейте,

bubolinkata -Обясняваш много добре и още по-хубаво го правиш.Свалям ти шапка.Човек ,като види крайният резултат и забравя за притесненията си. Hug

Вечерница© -Много семпли подходящи за възрастта на момиченцето!Браво!

ai-ai -Маймунките са уникални!Сладурчета бе!Дървото е оригинално направо ми взе ума!

raya_рая -много ми харесва фигурката на тортата.И тортата  също.Доколкото за това,че всеки има право на виждане-да ,така е!А мрежата върху цифричките беше един вид мое авторско по-различно нещо внесено в този тип торта.Иначе всички ако са едни и същи ще е скука.

Искам с тортата на нашият приятел Петьо да поздравя и всички,които имат днес имен ден!Честито!!!

# 66
  • у дома
  • Мнения: 1 581
и аз съм с две ръце "ЗА" ТИТАНИК  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green  а и се готви моля, е-вен-ту-ал-но да правиш тротра за петнадесетиавгуст, ако аз не успея  Blush  Joy  Whistling

момичета, видях страхотни торти  smile3501 довечера ще пиша повече   bouquet

# 67
  • Мнения: 310
van444eto  бубите са мнооого сладки
radinna, didocia Ч.Р.Д. на патерици   bouquet
hedra разкошна торта
Крисче много ме впечатли тортата ти, страхотно изпълнение.Доста отдавна не те бях виждала в темата.
little_sweet_didka™  честит рожден ден и на теб с малко закъснение.Тортата ти е супер, гледам че си използвала новите си принадлежности, а?
доня КОПРИВА чакам с нетърпение да видя ураганната торта   Grinning
bubolinkata както винаги невероятни торти
Райче и циците и тортата със.....ъъъ (забравих му името) са страхотни  Hug
Пепи недей така, стой си тука, няма да ни изоставяш  Wink
И аз имам да показвам една торта, но още нямам снимки, пък и тя е много обикновена

# 68
  • Мнения: 1 491
ai-ai да ти кажа, гледах я гледах я тая торта, ама не можа въображението ми да роди какво аджеба се пита в задачата....  newsm78  Мислех за кюфтаци на скара, ама защо тогава на "скарата" има дупки, а кютетата са с пожелания...  newsm78  И след като не можах да си отговоря на този въпрос, оставам с надеждата, че или 1) ако някой познае какво е, ще потвърдиш, или 2) без да ни мъчиш на тази игра ще ни кажеш каква е идеята  Mr. Green


Честит празник на Петър и Павел, всички производни и всички, които имат повод да празнуват! Наздраве!


Американките ... ако знаете как неблагородно ви завиждам за тези мероприятия....  Twisted Evil   Ние тука освен да ходим до Монтана за да ни обяснят за "кутер пачуърк" ....  ooooh!  hahaha

# 69
  • Мнения: 2 708
Ха ха, тая торта много странна верно ай ай. Аз залагам на новодомци, които още са на гол циментов под hahaha hahaha hahaha и им трябват таблетки, за здраве, щастие, късмет..... щото като гледат тоя гол под освен да са на транквиланти, друго не им остава hahaha

# 70
  • Мнения: 1 965
..............-ха сега познайте какво е това? Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
залагам на хапчета за различни поводи.... Нещо като витамини-пожелания.
А мамуните са просто уникални. Ако случайно не знаеш аз съм лют маймунен фен. колекционирам мунки и ги обожавам въ всякакъв вид....
Другите торти от темата ще почакат да ми мине ревизията, за да им обърна повечко "впечатление"
аХ, кРИСЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ........ пишеш с мен и мислиш като мен!!!! Ама че сиииииииии......  hahaha

# 71
  • Мнения: 1 673
Вечерница, не знам колко са семпли тортите, но снимките са върховни! Hug

Честит Имен Ден ан ПЕПИ! Със здраве да си носи името! За други именници тук днес май не се сещам!

# 72
  • в семейството
  • Мнения: 404
И аз ще вметна моето предположение от тортата на ai-ai, малко по-конкретно от това на violetblue и van444eto. Според мен това е блистер с хапове. Сигурно е за някой аптекар-фармацефт(не знам правилно се изразих  newsm78 ).
А маймунките направо са невероятни  Peace

# 73
  • Мнения: 1 173
Ай-Ай " тава със сладки" ( на това залагам аз ) .
Маймуните са страхотни ...иначе аз ще плача  Cry , мен пак пропусна да ме похвалиш  Mr. Green ( ох шегувам се , надявам се да се усеща
Ласкова Елмо е от райс сириъл + малко разтопени ММ. Беше доста голям -  12-13 см  newsm78 , само от захарно тесто щеше да ми смачка пренапоения пандишпан . Тортата е за американци , чакам ги да се обадят и да кажа за вкуса. 1вия етаж е от техните кейк миксове но "подобрен" , а втория е пандишпан , Крем Брюле и Ганаш.
Антоан съвсем вярно е това което каза ,аз и затова го написах - не само при тортите , а и в живота хората са с различен вкус ...така че  Wink . Нека не се сърдим като малки деца тук . Стила ни е различен - ето теб те влекат 3Д торти , мен "цветя" ...трети друго - да запазим добрия тон , това е идеята.
 Иначе кучето ми харесва , бих те помолила при следващата ти 3Д торта да снимаш "стъпка по стъпка" - ще бъде много полезно за всички нас които не са правили този тип торти .
Ай-Ай ти замеси ММФ и веднага ли го разточи да покриваш  newsm78 . Задължително поне 2-3 ч трябва да престои в хладилника за да стегне . За рецептата с шоколад и на мен ми лепнеше малко .
 
Аз се спасих от конденза , забелязахте ли  Wink . При 36-38 С и 80%-90% влага тортите са ОК. 1 ч.л Tylose  и победих гадния конденз  Heart Eyes
Ванче аз докато спретна двете тортички за ден и половина - то старата тема свърши ,НО да ти кажа  много ми харесаха буболечките .  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 137
ПЕПИ,ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!!!!!


ха-ха има участник познал верният отговор  Joy иииииии товааааа е fotka,момчето е фармацевт и това ми хрумна първо има и срок на годност до 2109г , Ванче,душа и ти се доближи а Крисче с тия транквиланти направо ме размаза колегите сигурно ме мислят за луда в момента,защото си се хиля сама.Но съм доволна,че все пак някой го разпозна,не се гордея много с нея,но си я харесаха а и нямах време за до изпипване Mr. Green

Райче,миличка ти майтапиш ли се с мен или аз откачам,отивам да търся къде ти е тортата Hugне е нарочно,но пък да не ми хване окото дълбоко се съмнявам  bouquet
А тестото стоя не повече от 30мин. в хладилника нямах никакво време,може би заради това е лепкало,но иначе го правих с американски бонбони ФРЪЦ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт