Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 3

  • 139 082
  • 929
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 165
Знам че темата е дискова херния, но в цялата тема се коментира за болки в краката и затова писах тук. Просто неможех дори да си представя че краката може да ме болят от някаква бактерия и то предавана по полов път.  ooooh!

# 601
  • Мнения: 803
Знам че темата е дискова херния, но в цялата тема се коментира за болки в краката и затова писах тук. Просто неможех дори да си представя че краката може да ме болят от някаква бактерия и то предавана по полов път.  ooooh!

Много странни неща има на този свят и нищо не трябва да те учудва. Даже и за нашата болест, която е общо взето механично притискане на нерва има странни теории като причинители. И няма проблем дето си писала и продължавай да пишеш, за това сме всички тук.
rosimin , въоръжи се с много търпение защото ще ти трябва. Като попрепатиш повече (дано не ти се случва) ще си наясно с многото неправда в нашата здравна система. Това, което ти се полага по ЗК и това, което ползваш са две различни неща. Ние тук сме го коментирали много и те разбираме, да, възмущаваш се с основание. Само дето възмущението ще си остане тук, за съжаление !

# 602
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Хора днес се опитах да вляза във фейсбука с имейла и паролата си,но не ме пуска.Изписва ми неразпознат имейл или парола.Когато се регистрирах потвърдих регистрацията си в писмото което получих на пощата си и всичко беше наред,сега незнам защо не ме пуска да вляза.Писна ми вече от тоя фейсбук,сигурно пак нещо не правя както трябва,но незнам какво? Cry

# 603
  • Мнения: 98
Привет дискоманиаци и от мен,
И аз да споделя за своите перипетии Rolling Eyes
Платих за 30 дена болничен, дадоха ми 20, не ме питайте защо плащах при положение, че се полагат 6 месеца  #2gunfire #2gunfire
Мислех да искам направление за неврохирург, но се отказах и ходих на частно в Русе.  Взех си скенера от болницата и отидох. Гледа го човека, гледа и каза че на такова нещо не може да гледа, все пак бил неврохирург Hug. В интерес на истината скенера в Рз е стар и не особено добър, но протузията си вижда ясно...Питам го какво ще ми каже, а той иска ЯМР - 250 лв. Изписа ми инжекции Профинит и Милгама Н и ме иска във вторник пак, а аз в понеделник съм на работа...Ще се мъча да видя невролога дето ми даде болничния "на колко " ще ми гледа за документи за ЯМР-а и дали не е по-добре да си го платя. Неврохирургът си е прав, защото ми обясни, че е медианна дискова херния и не е малка и по-всяка вероятност трябва да се оперира, но не и на сляпо. Rolling Eyes
Благодаря, че ви има.
Никой др. не ме разбира както вас, а и покрай вас научих толкова неща, че разбирам лекар за какво ми говори и не гледам съвсем тъпо. Peace

# 604
  • Мнения: 309
Ако невролога не дава направление за ямр може да се вземе и от друг специалист-ако имате познат естествено.Мойте и 2-те направления не са от невролог.А за чакането-пак не стм имала проблеми.Запазвах си час от днес за утре-и в Пловдив и в София беше така,въпреки че бях по здр.каса.

# 605
  • Мнения: 669
С часовете за ямр ,няма проблеми.Почти навсякъде вече правят ямр.Последния път се обадих в 8.30ч и ми викат ,ако можеш ела за 9ч.И цената са я намалили от 250лв на 230лв.
Наистина ,ако проблемът ти е сериозен направи ямр и то в София .Много зависи кой гледа...

# 606
  • Мнения: 167
Не мога да ви хвана в кой форум пишете сега, затова ще се повторя и тук:

Днес ми предписаха Диклофенак Дуо (2х1), но ме притеснява това, че до преди 10 дена пих Волтарен Ретард, а сега да не е много кратко времето между двете лекарства. Днес пак получих пак нещо като криза, много болеше, но не посмях да ми сложат инжекциите Дипрофос и Волтарен. Последно такива са ми били преди 2 месеца (общо 2 пъти за 10 дена). През колко време може да ми ги слагат и доколко е позволено. Дипрофос е кортикостероид и ме е страх за килограмите, а аз вече напълнях от обездвижването. Така ли е?

# 607
  • Мнения: 669
Защо ли не станах доктор?Тези докторя ,нещо лекуват ли?Или само имитират дейност?Днес водих синът ми на кожен,докторката ме пита дали личния му е правел някакви изследвания.Ама той милият не се сеща.Докога ще ходим и ще им казваме как да ни лекуват?
Като чуя за джипи и невролог ,ми прилошава..... ooooh!
Някой доктори препоръчват вземането на противовъзпалителни 1месец.Имала съм такъв случай,ако не мине -неврохирург.
Неврохирурга ми казва" пиеш 5дни-и толкоз"Не знам какво да кажа...

# 608
  • Мнения: 9 491
Относно противовъзпалителните-съпругът ми при първата яка криза-2005г /беше на легло и буквално лазеше/ след 2 инжекции Династат беше на крака и забравил за болката.
Сега ходи в Токуда при Кондов и му изписа Целебрекс /200мг/ за седмица прием, от него също за момента е добре, но не знам като го спре как ще е Rolling Eyes

# 609
  • Мнения: 98
Привет от мен  love001.
Да ви се "похваля" - ходих при невролога и каза, че ще пусне молба за ЯМР, но ако искам Rolling Eyes сериозен консулт и операция (ако се стигне до там) - само в София в ИСУЛ Rolling Eyes.
Само не каза за колко пари "ще ми гледа" - да не ми излезе колкото да си платя ЯМР-а сама smile3515 - да е ..."жива и здрава" здравната система ... smile3511. Изписа ми Gabamentral 0,4, Mydocalm 0,150, Ultra-demoplas 3 инжекции през ден - направо се натрових цяла година. Мисля да взема само инжекциите, защото стомаха ме заболя яко от Профинита Thinking.
От друга страна съм хипертоничка и незнам кортикостероидите дали няма да ми "оправят" кръвното ... но така ме боли, а в понеделник съм на работа и ... незнам ... newsm45

# 610
  • Мнения: 803
Привет от мен  love001.
Да ви се "похваля" - ходих при невролога и каза, че ще пусне молба за ЯМР, но ако искам Rolling Eyes сериозен консулт и операция (ако се стигне до там) - само в София в ИСУЛ Rolling Eyes.
Само не каза за колко пари "ще ми гледа" - да не ми излезе колкото да си платя ЯМР-а сама smile3515 - да е ..."жива и здрава" здравната система ... smile3511. Изписа ми Gabamentral 0,4, Mydocalm 0,150, Ultra-demoplas 3 инжекции през ден - направо се натрових цяла година. Мисля да взема само инжекциите, защото стомаха ме заболя яко от Профинита Thinking.
От друга страна съм хипертоничка и незнам кортикостероидите дали няма да ми "оправят" кръвното ... но така ме боли, а в понеделник съм на работа и ... незнам ... newsm45


Ели, отново напомням за вредното влияние на кортикостероидите. Ultra-demop си е кортикостероид. Ако до сега не си вземала не е страшно, но в повече трябва да се замисляме и то сериозно. И всички лекарства дето имат "Gaba" ми се струва, че са като моята Gabagamma", дето се побърках като я пих. Дано на теб не ти действа така като на мен.
От поста ти разбирам, че са ти препоръчали оперция в София. Отново напомням ( не правя реклама ) че във Военна болница във Варна вече идва софийски неврохирург с апаратура и операциите са успешни не по-малко от тези в София.

Така и така стана въпрос за хипертония-аз имах малко високо кръвно, но след операциите кръвното ми се нормализира. Може да е и защото не ходя на работа, но аз определено смятам, че ДХ са ми действали на цялата нервна система и премахването им се е отразило по коствен път и на кръвното. Не се притеснявай от хаповете-вземала съм от всички, които си изредила и не е имало ефект върху кръвното. Важното е да си спокойна.

# 611
  • Мнения: 669
Защо пък само Исул?Аз не съм от София ,но досега не съм чула някой да е доволен или недоволен от тази болница,а ходя из форумите от много дълго време.
Направи ямр ,пък тогава мисли какво ще правиш!Аз се оперирах в София,но от инат ,най-вече.Има много успешно оперирани и в Пловдив и в Ст Загора и в други градове.Нали знаеш поговорката"роди ме мамо с късмет,та ме хвърли на смет"На кой каквото му е писано....

# 612
  • Мнения: 98
Много Ви благодаря момичета за подкрепата bowuu- ОК, Аха, и на всички от форума, ако не бяхте вие бях откачила, не че сега не съм Embarassed, ама побърках и всички около мен...съпругът ми вече се чуди на кой свят е, за тази ли жена - борбена бях- се е оженил, а децата съвсем ги изтървах покрай моето самосъжаление ...
Толкова пари изхарчих това лято за себе си - за лекари, процедури и лекарства, че ми е съвестно Embarassed Embarassed.
Не знам как ме търпят още...
Но ако човек сам не си помогне и  Господ не може... Praynig
Просто виждам как като рухнах и всичко около мен започна да се руши...
Мислех да си взема още болничен, но май взех да превъртам...леко..хвана ме параноята...и не искам да обяснявам на никого колко, как, защо и къде ме боли, защото срещам едни усмивки ехидни как съм се "уредила" с болничен баш в отпускарския сезон...
Незнам защо в ИСУЛ - там си оправят нещата по каса явно...с нашите лекари - някакви игри - нека да направя ЯМР-а, тогава ще мисля...
Нали ходих на частно и в Русе...същото е...
Те нашите "лекари" тук са научени само в ръцете да гледат...незнам съпругът ми идва и двата пъти с мен и видя що за чудо са, и просто се чуди кой пореден заем да изтегли , за да се оправя АЗ
 - много ми тежи...
Затова реших - връщам се на работа, а вече каквото сабя покаже, ще си прасна още 3 инжекциии и ако не се събера - действам!!!
То е стара херния на 18 години - от бременността с голямата, но тази година толкова пъти ме събори, че Я МРАЗЯ и ... искам да я няма!
Четох за рецидиви, стенози и др. там последствия и съпругът ми само това говореше, но като ме вижда - спря и каза каквото аз реша...а аз как да реша като няма един кадърен и съвестен лекар да ми обясни, добре че бяхте вие - горещо ви благодаря, че ви има...
Извинете ме за дългият пост - просто съм повечко развълнувана... Embarassed
 newsm51 smile3525

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 14:50 от eli ivanova

# 613
  • Мнения: 274
Простете, че ще мина на диагонал, поради липса на време ... Почвам основно почистване вкъщи, а довечера чакам зълвата на гости. Притеснение, умора и недоспиване и болките са на лице!
eli ivanova, и аз бях така с болничните. Колегите ме гледаха и се подсмихваха по същия начин. Разбирам как се чувстваш! Само че при мен се случи да ме видят след това как се влача като охлюв и изведнъж станаха много съпричастни и взеха сами да ме пращата в болничен  Laughing Исках да ти кажа, че "възмездие" ще има  Wink

# 614
  • Мнения: 669
Ели ,не откачай!Почти всички сме минали по тоя път.Доктори ,пари-не се отчайвай.И при мен има мрачни мисли,ама иначе не ми личи.
Всички неврохирургии правят операцията по каса,но друг е въпроса "Колко ще ти струва"?И в Русе да я направиш,едва ли ще минеш по-тънко?
Тези старичките дх срастват и създават проблеми.Имам 17г син и дх ми е от бременноста.И аз се схващах,често, често и ми омръзна.Направи ямр да видиш положението с дх и на нивата в съседство....

Общи условия

Активация на акаунт