Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 3

  • 138 855
  • 929
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 78
Ето ме и мен.  jumpuu Редовно чета и искренно съчувствам на всички с болки. При мен нещата са по старому. Само лека вдървеност в областта на кръста - може би защото продължавам да се пазя и избягвам резки усуквания, навеждане, носене на тежко. Днес започвам втория курс с Артростоп Рапид. От няколко рехабилитатора чух одобрително мнение за терапията с него. Не знам дали Артростоп-а ми помогна, но ще продължа - то ще си покаже, когато направя контролен ЯМР в средата на ноември.
Лека и успешна седмица.  love001

# 631
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен!
Отдавна не съм писала.но Ви чета редовно.Върнах се от Павел Баня и много бях доволна. Но седмица след това пак ме боли, а и вече съм на работа и незнам как стоя и аз. #Crazy Дали ще свикна и докога все ще ме боли незнам.
Пожелавам Ви приятен ден на всички.  newsm10
                                                                                                                    Лина,пиши моля те как е на Павел баня,не съм ходила там,а след 2 месеца имам резервация по ной.Ти по ной ли беше ,какви бяха процедурите,може ли да се откаже една от тях-екстензията имам предвид и ако си по ний какви бяха условията.Много противоречиви мнения прочетох вече за там,като ,че ли не е най-доброто място,но ще ходя ако всичко е нормално

# 632
  • Мнения: 669
Как ли не е най-доброто място.Добро за срещи ...Много останах доволна от Баня Карлово.И условия и процедури.

# 633
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Добро утро на всички,дано сте добре.аз от вчера съм с адски боли в сялата дясна половина и този път болката ми отиде не само в целия крак а и отпред към корема.На лекар не ходих защото преди джипито ми каза че когато много ме боли може да си слагам по една ампула от някакъв кортикостероид плюс обичайните НСПВ,аз така и направих назначих си лечение с дексаметазон профенид свещички и мидокалм тъй като имам и язва и немога да приемам много такива лекарства през устата.Ефект засега няма,вчера лежах почти цял ден но сякаш от тоа ми се схвана и целия гръб,дали да започна с упражненията като съм в този остър период? Rolling EyesИскаше ми се и аз да ви кача някоя снимчица от ЯМР но незнам как,имам 2 такива след операциите и в крайна сметка и аз незнам защо след като единия неврохирург ми казва ще отворим да видим какъв е точно проблема,а другия ми каза нито съм категорично "за" нито категорично "против"  нова операция.
Незнам за срещите на Павел баня,но на мен там водата ми помогна повече,докато на Баня,Карловско нямаше никакъв ефект,но това е много индивидуално.Един невролог ми беше казал че първите години човек трябва да експериментира с това на кое място ще получи облекчение и да ходи там.Лек ден на всички! Hug

# 634
  • София
  • Мнения: 2 020
дали да започна с упражненията като съм в този остър период? Rolling Eyes

Буболина, не започвай упражненията в такъв остър период. Трябва да намалее болката и тогава може.
Желая ти бързо да се оправяш!  Hug

Наистина за санаториумите е строго индивидуално.
Аз също нямах никакъв ефект от Баня, Карловско. В Павел баня не съм ходила, нямам и желание.
От Велинград съм доволна, но най-доволна съм от Кюстендил, който открих миналия юни.
Сега, на 28.08., пак заминавам там, за трети път. Вчера тичах при личната за направление и после до НОИ
да си оправя документите. То беше едно чаканеее, но в крайна сметка всичко е наред.

# 635
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен!
Отдавна не съм писала.но Ви чета редовно.Върнах се от Павел Баня и много бях доволна. Но седмица след това пак ме боли, а и вече съм на работа и незнам как стоя и аз. #Crazy Дали ще свикна и докога все ще ме боли незнам.
Пожелавам Ви приятен ден на всички.  newsm10
                                                                                                                    Лина,пиши моля те как е на Павел баня,не съм ходила там,а след 2 месеца имам резервация по ной.Ти по ной ли беше ,какви бяха процедурите,може ли да се откаже една от тях-екстензията имам предвид и ако си по ний какви бяха условията.Много противоречиви мнения прочетох вече за там,като ,че ли не е най-доброто място,но ще ходя ако всичко е нормално
Не бях този път по НОИ.Но ако ми кажеш точно в кой санаториум ще бъдеш мога да ти кажа какви са условията и процедурите. Аз бях на частно в Милениум и съм доволна. Стаите са хубави с телевизор. Има и единични стаи. Процедурите има доста водни като малко басейниче с топла вода 36 градуса на което му викат банче и много ми хареса. Има тангентор, вани обикновенни и хидромасажни. Доста процедури с токове, парафин. Гимнастики различни. Екстензии също-водни,но ако не искаш може и да не правиш. Има и голям басейн.
Аз лично три пъти на ден правих водни процедури и много бях доволна.

# 636
  • Мнения: 309
Не зная миналата година бях на Бани,Карловско.Доволна бях от условията за процедурите-незнам ходих за 1-ви път и не съм наясно какви трябва да са.След това пак имах кризи и не мога да кажа дъли е имало ефект.Какво значи да си доволен може би да нямаш кризи цялата година-това ли е.Когато отидох нямах болки там се появиха,но нъли било нормално да се появят по време на процедури.И така кажете ми как разбирате кое е вашето място,по какви критерий ако изключа условия и храна и екстри и т.н.Затова тази година реших да ходя на Павел баня да видя какво ще следва.Какво да очаквам за да разбера добре ли ми действа там.Може би е глупаво да ви питам такива неща,но наистина не знам,вие ходите от по-дълго време и сте направили разлика и всеки за себе си е решил къде да ходи

# 637
  • Мнения: 309
Лина ,а ти прави ли екстензий и може ли да си избираш процедурите,какви ти бяха водните процедури?

# 638
здравейте

не съм изчел темата подробно за което се извинявам, а и 43 страници.......имам конкретен въпрос.... Very Happy

първо да оточня на 26г съм от 17 годишен(сигурен съм че тогава я получих) съм с дискова херния която бе диагностициране след смяна на лични лекари(единия от който невролог) чак на 21 години със скенер

като цяло се справям без сериозни кризи(а и може би за съжаление имам голям праг на болка, което ми е допринесло и за други травми)....но тая година по моя вина вече трети път получавам криза 2 от пътите е в следствие на носене на тежки туристически раници из БГ планините, другия от командировка с мнгого продължителни патувания от 4 до 6 часа без спиране.....колкото и да не исках сам да си го призная знам че това е причината (единия път 3 дни с 23 кг, другия 6 дни с 18 кг)

ВЪПРОСЪТ: интересуваме някой да ми каже колан който да е твърд и да обездвижва областта е моя случай L5-S1.....
ходя и на фитнес отскоро пак с кожен твърд (за щангисти:)), но не ми е подходящ за скитосване и носена на раница на гръб....намирах някави френски, не знам какви но никаде не мога да намеря конкртно къде се продават....а се си мисля че някой тук по би ми помогнал от личния лекър.......



ПС: сори за дългия пост...

# 639
  • Мнения: 78
Здравей Жоре! Добре дошъл! wavey
Аз не ползвам колан, но наскоро jocco беше писала за колан, който ползва. Ще си позволя да пусна линк към сайта на Ортотех.
На първо четене се сетих за това. Дано да свърши работа. Успех.
http://orthoteh-bg.com/catalog/

# 640
мерси за бързия отговор....

и аз не ползвам колан защото ми е неудобен (освен на фитнес)
но за да мога да съвместявам туризамът с дисковата херния ще трябва да си намеря нещо добро.... Grinning

разгледах го сайта изглеждат добри, очаквам и някой друг съвет ако има някой......

# 641
  • София
  • Мнения: 816
Здрасти Жоре и добре дошъл.
Първо и двамата ги бичиме планините,второ махни тоя кожен колан,че като го свалиш става по зле.Като на жените с много пръстени на шията,махнат ли ги ...........Аз нося колан от ортопедията в Горна Баня,ластик стягащ с пластмасови ленти удобен е много.мога ли да попитам как носиш раница и колко можеш да я редуцираш,щото аз ходя с 80л.10 дена на експедиция плюс джаджите.Обувките ми са висока бота вибран,раницата с широк кръстен колан на ,,Мамут,,удобна е за преход.И щеки разбира се. Много е важно и как спиш в палатката аз имам надуваемо шалте/скъпичко е ама си заслужава/.

# 642
  • Мнения: 669
Моят колан е от Парагон Трейдинг|изпиши в гугъла|-лумбостат ,нисък колан за л5 с1 .Струваше около 70лв.

Аз и друг път съм писъла,че водата в Павел баня е за ставни проблеми.За периферните нерви е много гореща.Павел баня се свързва с дх точно заради уреда  за истезаване|екстензия|По хладките води са подходящи за нашите болежки.Ефекта след балнеолечение е до  6м.После пак отново.Познавам много хора,които и без да са ходели на бани пак са се оправили.Аз два пъти съм ходила на Баня Карлово и двата пъти имах подобрение-в смисъл,че болките ми значително се повлияха ,а преди операцията и парезата- макар и временно.

# 643
Здрасти Жоре и добре дошъл.
Първо и двамата ги бичиме планините,второ махни тоя кожен колан,че като го свалиш става по зле.Като на жените с много пръстени на шията,махнат ли ги ...........Аз нося колан от ортопедията в Горна Баня,ластик стягащ с пластмасови ленти удобен е много.мога ли да попитам как носиш раница и колко можеш да я редуцираш,щото аз ходя с 80л.10 дена на експедиция плюс джаджите.Обувките ми са висока бота вибран,раницата с широк кръстен колан на ,,Мамут,,удобна е за преход.И щеки разбира се. Много е важно и как спиш в палатката аз имам надуваемо шалте/скъпичко е ама си заслужава/.

за кожения колан за тежък физически труд няма равен:)....но да се надявам, че няма да да ми се налага да го ползвам освен във фитнес.....
за раницата не знам....аз съм с 55 л (ама е гадна, защото като я избирах не мислех ама никак, както и с чисто новите обувки Литос Пеак дет ги зех по погрешка 41 номер?!!?!?! толко ми акъла кат се бързам) и не ми трябва повече а и не литража а килограмите са проблема......палатка и шалте отвън и така....с годините се научих да нося само неща който ще ползвам на 100% и ако има хижи задължително в тях ям да не мъкна излишна храна колкото и да е по евтино а и тва с котлоните за планините в БГ дори и за 10 дни ще преживея суха и студена храна ако се наложи........

за обувките знам ли вибрама много твърд....имам и едни меки но летни на Хай тек, ама там е гадно като ходиш по камъни всичко се усеща....може би някакъв среден вариянт......
иначе май си с оборудването по добре от мен.......последното ходене на Пирин.....много твърдо там за палтка с нормално шалте да му се не види............. Grinning

# 644
Моят колан е от Парагон Трейдинг|изпиши в гугъла|-лумбостат ,нисък колан за л5 с1 .Струваше около 70лв.

Аз и друг път съм писъла,че водата в Павел баня е за ставни проблеми.За периферните нерви е много гореща.Павел баня се свързва с дх точно заради уреда  за истезаване|екстензия|По хладките води са подходящи за нашите болежки.Ефекта след балнеолечение е до  6м.После пак отново.Познавам много хора,които и без да са ходели на бани пак са се оправили.Аз два пъти съм ходила на Баня Карлово и двата пъти имах подобрение-в смисъл,че болките ми значително се повлияха ,а преди операцията и парезата- макар и временно.


тоя колан май ми харесва на първо четене а и уж е за л5 с1.....

Общи условия

Активация на акаунт