Какви грешки допуснахте при захранването

  • 3 910
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Може би само това, че бях много нетърпелива и дадох пюре точно в деня, когато навърши 4 месеца, а можеше да изчакам поне до 5.

# 46
  • Мнения: 3 205
Не мисля, че съм допускала грешки. Няма как предварително да знаеш как бебето ще приеме идеята за храна и какво ще му хареса, нито колко ще иска да яде. Затова просто си избираш ден, правиш няколко лъжички храна и действаш. Големият беше очарован от лъжичката и храната като цяло. Малко бяха храните, на които е реагирал отрицателно. Малкият имаше собствено мнение по въпроса, отказа лъжиката, както и всякакви готови пюрета и инстантни каши. Затова го хранех с домашна храна от моята чиния с пръсти в миниатюрни количества няколко седмици, докато оцени какво чудесно нещо е храната. Много важно - никога не съм ги насилвала да ядат определено количество, когато са готови и почнат да блеят през прозореца или да играят с храната, учтиво и твърдо я махам и ги насочвам към играчките в хола. Ако ще и нито една хапка да не са изяли. Апетитът е нещо, което не подлежи на родителски контрол и в това отношение напълно се доверявам на децата си. Има дни, в които им се събират няколко лъжички манджа, дни, в които карат само на плодове и зеленчуци и дни, в които си казвам , че след няколко години ще трябва да купувам казан. Много дълбок и широк. 

# 47
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Отчитам като грешка,че веднъж не прочетох етикет на едно пюре и въведох глутена на 5,5-6м. но еднократно 190гр.  Laughing де.....Сега пак в 7м.  Whistling

И аз същото,само че пюрето с глутена го дадох в 5 месец без да прочета етикета  Embarassed

# 48
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Не съм допускала грешки,но тя моята девойка още не яде всичко.
Захранила съм я на 5м.,много бавно и след щателно прочитане на цялата информация в темите: "Примерна схема на захранване".
Доволна съм и не сме имали никакъв проблем  Peace.

# 49
  • Мнения: 3 621
Захраних с плодово пюре - Ябълка за бебе на Хипп, когато синът ми беше на 5 месеца и половина. Голяма грешка ooooh!. Видях се в чудо, когато въвеждах зеленчуците и естествено той не ги ядеше, освен тиквата.
Затова - ако ви предстои да захранвате, моля ви, не започвайте с плодово пюре, защото е много вероятно да откаже да яде зеленчуци!
И ние сме така -пюре от тиква  и ранни моркви.Това са заленчуците,които успявам да дам .
Аз захраних с пюре от тиква.Малкия яде само пюре от тиква или от пащърнак, отказва всичко друго, всякакви опити да въведа какъвто и да е друг зеленчук са неуспешни.

# 50
  • Мнения: 312
И аз въведох рано сок Sad   ooooh!

# 51
  • Мнения: 15 379
Аз захраних с пюре от тиква.Малкия яде само пюре от тиква или от пащърнак, отказва всичко друго, всякакви опити да въведа какъвто и да е друг зеленчук са неуспешни.
Да, Нефертити, и с тиквата е така, защото е сладка и бебетата много я харесват. Приемам, че картоф или морков са по-подходящи за първа твърда храна и ако сега ми предстоеше захранване, бих започнала с един от двата зеленчука.

# 52
  • Мнения: 175
Започнах на 5,5 месеца. Дъщеря ми не искаше нищо,а аз пробвах всичко подходящо,защото си мислех,че като не иска да яде 1-о нещо,значи може да не й харесва. Дори послушах бабите й да пробвам да й давам пюре в шише. Не че с нещо съм й навредила,но просто е било безмислица. Тя беше изцяло кърмено бебе и от шише не беше цокала.
На 7,5 мес. и половина изведнъж прояде и това беше от моето ориз с тиквички. И понеже вече бях захранила с всичко и нищо  Laughing, започнах да й готвя. Пюрета и каши,така и не пожела и след като започна да се храни. Леко намачквам приготвеното от мен с вилица и така яде. На доста едри парченца.
Та моят съвет е, да не се притеснявате и да не бързате,с някои деца отнема повече време и в никакъв случай да не се насилват децата.

Анели,не го отчитай като твоя грешка. Просто те си имат някакви предпочитания,които ще се променят. Моята бебка например не харесва банан,а повечето деца го ядат,защото е сладичък. Като цяло зеленчуците+сирене й харесват много повече.

# 53
  • Мнения: 1 567
Предстои ми захранване. Изчела съм много по въпроса, какво? , как? ,  по колко?.  Или нещо което са смятали за правилно, а после се е оказало грешно. 

Захранването на сина ми беше по старата школа. Т.е на 2 м. сок от ябълка, после картофеното пюре. Резултатът, сега след 17 год. - много чувствителен стомах. На моменти се появява и някаква хранителна алергия. Въпреки изследванията, не можа да се установи от какво е.
Малката я захраних на навършени 6 месеца. С настъргана ябълка. До момента няма проблеми. Нито пък някакви алергии. Храни се нормално и от всичко. (Вече е голяма на 5 год).

Та, сравнявайки захранването на двете ми деца, гласувам с две ръце за късното захранване...

# 54
  • Мнения: 4 615
Захранвах по 2 дни с нова храна и щом нямаше проблеми давах цялото количество на третия. Добре, че всичко е минало както трябва. Отчитам като грешка това, че не следвах инструкциите за постепенно въвеждане на нова храна. А относно това, че ако захраниш с плодово пюре ще откаже другото не съм много съгласна. Дъщеря ми ядеше всичко със страхотен апетит и така 2 седмици после спря и следващите 2-3 месеца изкара само на мляко. Сега вкусът й отново е много избирателен. Не се нахвърля на сладкото, но отказа да яде ако в храната няма месо. Тя е на 11 месеца. Успех и дано не допускаш грешки.

# 55
  • Мнения: 4 292
Голямата ми грешка е, че захраних рано сина ми (през 2003г.), макар че в последствие изцяло се откъснах от познатата схема.
С дъщеря ми не смятам, че съм допуснала грешки.

# 56
  • Мнения: 101
голяма грешка е даването на сок,,,, предизвиква страхотни колики и киселини!!!!

# 57
  • Мнения: 2 090
С първото дете-доста грешки-ранно захранване,и то със сок...,прекалено бързо въвеждане на всички нови храни,съответно рязко намаляване на броя на кърменията Rolling Eyes
С второто дете засега не мисля че съм допуснала грешки,но и не съм я захранила напълно,така че не е късно Blush

# 58
  • Мнения: 9 436
До момента мисля,че вървя в правилната посока!
Не мисля,че съм допуснала грешка при захранването ,или ако съм допуснала,то все още не съм я осъзнала Thinking

Общи условия

Активация на акаунт