Какво точно е 'мъж под чехъл'?

  • 9 138
  • 226
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 196
Така де, аз откога разправям, че ДиС и Клюто са различни вселени.
Тук може да се случи всичко, дори и изместване на темата  Laughing
Аз няколко пъти поглеждам дали не са преместили темата, като гледам как върви дискусията. Обърках се 'начи.

# 106
  • Мнения: 3 405
ДиС - Дом и семейство.
Клюто - Клюкарника.

Ама ти почети, недей кат' чукчата  Grinning

# 107
  • Мнения: 7 947
Е какво да чета, на работа съм, пък и искам да си я запазя...ей затуй не чета много, а наблягам на писането  Joy

# 108
  • Мнения: 4 586
Мъж под чехъл е мъж, който няма думата при взимането на важни за семейството решения.
Взима  ги жената & тъщата, в по-лекия случай - жената. Често и жената му дава всяка сутрин
джобни за кафе и сандвич.
Това, че един мъж гладел, готвел или перял - е бял кахър, като му се пере - да пере.

# 109
  • Мнения: 481
Мъж под чехъл е мъж, който няма думата при взимането на важни за семейството решения.
Взима  ги жената & тъщата, в по-лекия случай - жената. Често и жената му дава всяка сутрин
джобни за кафе и сандвич.
Това, че един мъж гладел, готвел или перял - е бял кахър, като му се пере - да пере.

А,то било същото като мухльо. Joy
Има ли някой изобщо,който не знае какво е това.

# 110
  • Мнения: 2 716
Щом пие кафе си е само мъж.
Мъжът под чехъл пие мляко с какао.
Не пере, щото не му разрешават. Да не повреди прането.

# 111
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вилико, запази този ентусиазъм, този форум обикновено е много груб и невъзпитан, не им позволявай да спрат устрема ти. Ти си права.

# 112
  • Мнения: 3 164
5 страници и всички се правят на ударени  Mr. Green

Хората, които описвате дотук не са "под чехъл", те са хора тип Изпълнител, такива са не само пред жена си, но и пред майка си, приятелите, шефа и т.н. - въпрос на характер Peace

Иначе може да си тълкувате още 5 страници, но важното е какво е искал да каже авторът  Laughing "Мъж под чехъл" е измислено от човек с комплекси, който не може да се докаже по друг начин, освен като тъпче някой по-слаб физически от него, в случая - жена си. Той е възпитаван в това, че е нещо повече от нея, че е господар, неговата дума е закон, без значение дали жена му има аргумент, който е в полза на решението, че трябва да му се слугува и е срамно да хване да свърши нещо в собствения си дом и това се явява перфектното оправдание да си осигури правото да живее един безгрижен живот, без никакви задължения, включително към децата, ма как ще бута количката, да не е "мъж под чехъл"  Laughing като може през това време да седи в кръчмата и да почива заслужено, парадирайки пред приятелите си какъв "мъж"е и т.н.

Но в горното няма нищо лошо, лошото е, че има много жени, възпитани да бъдат жени на "истински" мъже (кавичките не са сложени случайно) и те довръшват онова, което са започнали родителите му.

Бракът в партньорство и като такова, трябва да има равностойност, поне приблизително, нито единият, нито другият трябва да е под нещо, освен в леглото ...
Не се сърди,  твойто ми заприлича като няма мъжка-няма женска работа Twisted Evil
Ами то с тази еманципация няма да знаем след време кой е мъжа и коя жената CrazyМоже би еволюцията ще си каже думата и бъдещото поколение ще е безполово Mr. Green Sick

# 113
  • Мнения: 17 410
 Не му давам да простира, защото не може. Минавам аз след него да пренареждам. Знаех си, че моят е под чехъл, направо с двата го натискам, като хлебарка е.
Усойници с усойниците му, какво сте се разсъскали срещу вилико! Тенденциозно е, наблюдавам аз Mr. Green

# 114
  • Мнения: 46 577
Не се сърди,  твойто ми заприлича като няма мъжка-няма женска работа Twisted Evil
Ами то с тази еманципация няма да знаем след време кой е мъжа и коя жената CrazyМоже би еволюцията ще си каже думата и бъдещото поколение ще е безполово Mr. Green Sick

Не знам, не съм го делила умишлено, според мен си сидва отвътре, чисто човешки неща, стига човек да успее да превъзмогне натиска отвън, 2-ма възрастни, всичко на 2, не мога да си представя да обгрижвам здрав, прав човек като болногледачка, когато сме живяли отделно, всеки е полагал същите грижи сам, като сме заедно, нормално е да се облекчим и да ги поделим, а не да тежим един на друг  Rolling Eyes но пък всеки си има своите разбирания Peace

# 115
  • София
  • Мнения: 2 896
аз познавам един, който не под чехъл, ами под цяла обувна фабрика е.
ама май е доброволно в неговия случай.

# 116
  • Мнения: 5 577
аз познавам един, който не под чехъл, ами под цяла обувна фабрика е.
ама май е доброволно в неговия случай.

я я сподели  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 7 947
Това, че аз например деля женските и мъжките работи, не значи че обгрижвам моя като болногледачка, нито пък значи, че ми тежи. Именно, идва си отвътре. Всеки вкъщи си има определени задължения и ангажименти, свързани с дома и всеки си ги изпълнява кой по-добре, кой по-зле. Принципно на жената се падат повечето, нека не се лъжем. Пък и всичките да й се падат - щом сама го приема, какво го нищим? Ако мъжа сам приема да е под чехъл - същата работа. Щом ги влече дето се вика...

За мен брака /съжителството/ определено не е просто партньорство и споделяне на половина на грижите и домакинството. Има много други неща като това да ти е приятно с тоя човек, да споделяш с него, да ти е кеф да си пиете биричката вечер, да не можеш да живееш без него, щото ти липсва. Тук не слагам парите, те са друга химера. Говоря за такива емоции, чувства, страст, без които на мен ми се вижда невъзможен брака. Ако те са налице не мисля, че факта дали той сам се е сетил да изхвърли боклука или аз съм му казала, има значение!

# 118
# 119
  • Мнения: 46 577
... Ако мъжа сам приема да е под чехъл - същата работа ...

Какво значи един мъж да приема сам да е под чехъл  newsm78 това не го разбирам?

... Има много други неща като това да ти е приятно с тоя човек, да споделяш с него, да ти е кеф да си пиете биричката вечер, да не можеш да живееш без него, щото ти липсва ...

Е това въобще не го коментирам, защото за мен то си е задължителна част  Simple Smile
Но предпочитам да седна да си пия биричката в 20 ч., а не в 22 ...

Общи условия

Активация на акаунт