Страх ли е или мързел ....?

  • 3 194
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
Като прочетох първите постове и почнах да мисля да си пиша завещанието!!! Къв климактериум, къв мързел, кви 5 лв.? Бях на 42, жена ми на 30 когато ни се роди малкото диваненце! Умирах си да си имаме бебе, да му се радваме!  Какво значи имал дъщеря и много я обича?!  #Crazy Аз имам син на 20 и също е с майка си в друг град, но си държим връзка, обичам си го, но какво значи ще ти направя бебе да мирясаш и се оправяй?!?! Обичам си всички мой деца - и от някъде "незаконно" да се появи и него ще обичам, щото е от мен! Нещо сбъркано има в ДНК-то му. Може ли да живее с тебе и да не си прави сметка, че един ден и това ще поискаш, че това е съвсем нормално и в реда на нещата, да не го ворим, че именно детето е най-висшия плод на една любов. Той като се е събрал с тебе явно само за собствения си кеф е мислел. И кви са тия пенсионерски мисли /не се учудвам като видя географската ширина/ - аз на 60, сина ми на 18 - даже е супер - ще се чувставм млад и енергичен заради него, за да мога да му помагам и т.н. пълни глупости - довечера да тегли чоп или да си заминава! Ми така де - взел си е по-млада за да го гледа на старини ли? Никакъв мързел не е , а типичната селска пръчка - сори че ти е приятел!
Peace Peace
Един егоист, който не желае да си наруши спокойствието ! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 10 633
Егоизъм е. Имам подобен пример - неговото дете е на 20, заедно са от 12-13г., тя дълго време искаше, той отказваше. Е, сега имат детенце, но той изобщо не се грижи особено за него, чуди се как да изкръшка от къщи, праща ги при бабите редовно. Който искал дете - да си го гледал - цитирам дословно.
Не казвам, че при вас ще стане така. Но когато един човек има вече голямо дете,подредил си е живота - не му се иска да си разваля кефа с колики, зъби, детски градини и тн.
А защо 10г. не сте направили бебе - според мен си имала по-голям шанс в началото на връзката ви, отколкото сега.

# 17
  • Мнения: 800
Мъжът никога не е готов да каже "Сега искам дете". Обикновено мислите гравитират около "Хубаво е да имаме" и толкоз. Затова в природата този процес протича случайно.

Ако от някаква странна женска гледна точка считате това за мързел, егоизъм или ако щете предателство - ваша работа. Можете и да счупите някоя чиния, за патос. Но усещането при мъжете е много близко до това, което изпитва всяка майка, когато  детето и иска да прибере в къщи ето това котенце...Виж колко е сладко!

# 18
  • Мнения: 9 990
Не е нито мъзрел, нито егоизъм.Какво значи щом не иска е егоист?Към кого е егоист-към жената?
После, ако вие на 42 години, тук списшащи мили мъже се чувствате ок, то други мъже на 42 наистина Вече не са на Вулна малко бебе и първокласник на 50 като ударят.Не се равнявайте като в казарма, молим.

# 19
  • Мнения: 563
Мъжът никога не е готов да каже "Сега искам дете". Обикновено мислите гравитират около "Хубаво е да имаме" и толкоз. Затова в природата този процес протича случайно.

Ако от някаква странна женска гледна точка считате това за мързел, егоизъм или ако щете предателство - ваша работа. Можете и да счупите някоя чиния, за патос. Но усещането при мъжете е много близко до това, което изпитва всяка майка, когато  детето и иска да прибере в къщи ето това котенце...Виж колко е сладко!

Позволи ми да не се съглася с теб. Някои мъже са готови и си го казват.

По темата на авторката - какво значение има дали е мързел или страх? Важното е, че не показва желание и те пази да не забременееш.
Мисля че детето трябва да е желано и от двамата, насила не стават тия работи

# 20
  • Мнения: 58
Позволи ми да не се съглася с теб. Някои мъже са готови и си го казват.
До колкото темата има връзка с това - аз съм склонен да мисля, че е бащинското чувство е по-различно (по-практично) от майчинското (тя му дава живот). Просто си мисля, без много обяснения, защото какво ли знам аз все още.
(И в този смисъл: мързел, егоизъм или настроение - т.е. как на 25г. ще играем на криеница, а на 50 год, няма да искаме)

Общи условия

Активация на акаунт