И от есента на ясла 3

  • 10 215
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 6 980
Ще се включа тук, вместо да пускам нова тема.
Симеон от 2 седмици ходи на ясла, първата седмица усмихнат, спокоен, не е плакал, всички бяха учудени колко леко се адаптира. Обаче  вчера и днес малчо се къса от рев, иска да влизам с него, не ме пуска, сутринта даже повърна от рев.  Sad
Чудя се дали детето късно се усети, че го оставям някъде или пък нещо се е случило и е травмиран? Всичко ми минава през главата вече , представям си как лелите се държат лошо с него или други дечица го бият...  Embarassed В този ред на мисли вече се питам защо изобщо го водя на ясла, вместо да си го гледам вкъщи.
Не ходя на работа, но всеки ден по 4 часа ме няма вкъщи- водя Ивко на рехабилитация.  Първоначално мислех, че за Симеон ще е по-приятно и полезна да играе с други деца, а не да стои у дома с бабата (гледачка), а сега се чувствам жестока майка, която оставя детето си да страда.  Tired

# 181
  • Мнения: 5 140
Карен,недей така,как ще си жестока майка,съмнявам се.Просто Симеон е свикнал много с теб и иска да е с теб.Предполагам че лелките не се държат лошо с него,защото ги е страх,все пак могат да си загубят работата,виж за децата незнам,но чак пък да го бият  newsm78.
Не се притеснявай,опитай пак ако не иска и не му харесва не го насилвай.
Ние сме обратното на вас иска постоянно да ходи,ама боледувамееее  ooooh!

Ох незнам много е гадно,направо ми иде да  #2gunfire
На Ния и давам Перитол и Вентолин.
Аз може би ще я спра за известно време от ясла.

sineo4ka, внимавайте с вентолина. Моя Виктор е с диагноза бронхиална астма и пие вентолин само при белодробен спазъм и пристъпи, не по дълго от 5 макс 10 дни, не се препоръчва продължително приемане

Педито ни го изписа,защото така кашляше все едно ще си изповръща червата,чак до повръщане и той ми обясни че може да от кашляне да получи пристъп.Помага ни за сега,но ще направя пак една консултациика.Благодаря за съвета!

# 182
  • Мнения: 6 315
Карен, всички дечица тръгвайки на ясли минават през тежък период. Сигурна съм, че Симеон ще свикне. Йоан днес направо в истерия изпадна - хвана ме за краката и крещеше и не искаше да ме пусне. Не си жестока към детето, просто му трябва време.   bouquet

П.П. В коя група е Симеон? Втора ли?

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 6 980
Марги, заедно са децата ни, втора група, бонбонената!
Аз се разтревожих, защото първата седмица с удоволствие влизаше, а пък сега какво стана.

# 184
  • Мнения: 6 315
Не знам какво им става, днес като оставях бебето, то се вкопчи в мен и плака сърцераздирателно. Лелките ми казаха, че едно от друго се заразяват с палч и тъга, знам ли.......Дано бързичко се адаптират двамата. Моето бебе можеш да го познаеш по голямото шкембенце и русата къдрава косица. Надали ще се засечем скоро, ние го водим към 8:10 и го прибира мъжа ми към 17:15. Даже мисля другата седмица да се пробваме да го води само мъжа ми, да не би да плаче заради мен...

# 185
  • Мнения: 277
Не знам какво им става, днес като оставях бебето, то се вкопчи в мен и плака сърцераздирателно. Лелките ми казаха, че едно от друго се заразяват с палч и тъга, знам ли.......Дано бързичко се адаптират двамата. Моето бебе можеш да го познаеш по голямото шкембенце и русата къдрава косица. Надали ще се засечем скоро, ние го водим към 8:10 и го прибира мъжа ми към 17:15. Даже мисля другата седмица да се пробваме да го води само мъжа ми, да не би да плаче заради мен...
При нас откакто го води баба му на ясла, сутрешните драми доста намаляха и като количество и като продължителност. Определено плаче повече заради тебе.
Успех

# 186
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Алекс ходи от 1 месец на ясла, но днес плака когато го оставях  Cry. Вчера го прибрах в кьщи както обисновено в 12:30. Забелязах, че детето ми е изпохапано  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Идваше ми да се вьрна и да ги питам тия двете там лелки ли са сестри ли са какво правят и кьде гледат?! Аз все пак не сьм си оставила детето в зверилник, да ми го врьщат с нахапани до крьв прьстчета и брада! Естествено, че днес няма да иска да влезе в яслата. Днес повдигнах вьпроса естествено и познайте!
Имало едно дето хапело всички, по голямко кьм 3 годишно! Еми преместете го в 1-ва група, то не е вече за ясла, писна ми, една майка миналата седмица по сьщия повод се разправя. Това е един от недостатьците на яслата, че малките трябва да понасят тормоз от по-големите, докато лелките, незнайно какво правят! #2gunfire #2gunfire

# 187
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Здравейте мами, надявам се ние от понеделник да се включим активно в този форум с хубави новини и шеги  Wink

Имам един въпрос - как се извиняват отсъствията по болест?Наложителна ли е бележката от педиатър?

Благодаря Ви предварително!

Irka, така се надявах да се намерят дечица за седмичната ясла. Ние го записахме в тази ясла само защото е седмична  Sad

# 188
  • Мнения: 5 140
Извинителна бележка от джи пи то,най добре ако може да ти даде,а по домашни причини се пише като молба на лист голям формат...Моля да извините отсъствията на.....от периода.... ит.н.Надявам се си ме разбрала,а аз дали обясних като хората  newsm78
Как сте вие,ние май ще се отказваме от колежа,натам ми клонят нещата.

Е хайде успех на всички!  bouquet Heart Eyes

# 189
  • Мнения: 137
Здравейте и от нас!

Случвало ли ви се е, когато детето ви е болно да ви звъннат от яслата да си го вземете? Когато ни приемаха в яслата и градината на големия ме убеждаваха, че ако някое дете има симптоми на болно, го завеждали в отделна стая и викали родителите да си го приберат. Да, ама не! Вчера за втори път ми се случи да прибирам Вики и след мен да дойде някой за друго дете и сестрата да му каже, че детето му е болно и му давали не знам какви си лекарства, но то цял ден си седи там и сее зарази. А това, което най ме вбеси беше реакцията на бабата, която прибираше детето. Първият и въпрос беше: Ами сега пак ли трябва да донесем бележка от ДжиПито? Изобщо не се изненада или притесни, че детето е зле. Shocked

А сега един въпрос към отказалите памперса в яслата Simple Smile
Гледам, напоследък почти не ползват памперсите, които им нося /с около 1 на ден намаляват/, казаха че влезли в ритъм Simple Smile и човека седи на грънето и връши, каквото трябва, но нищо не казва. Чудя се аз ли да им предложа да го водя с гащи или да не повдигам въпроса и да изчакам те да предложат като хора с повече опит. Малко ме е страх в този студ, ако не го сменят веднага, когато се напишка, да не настива. Но от друга страна, докато не усети мокрото на дупето няма да започне да казва.

Как стана това при вас?

# 190
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте мами и колежанчета!

Roo на нас веднъж ни се случи да ни се обадят към 3.30ч беше да ми кажат, че Дени се е събудила с висока Т. Аз веднага отидах да си я взема и те ми казаха, че сутринта е била добре, но като се е събудила е била топла, измерили й Т. и й сложили свещичка! Е след това се оказа вирусче и цяла седмица беше с висока Т.

А за памперсите съвет немога да ти дам! На Дени й го махнах точно през тази седмица когато си беше вкъщи с високата Т., а след това така и не тръгна пак на ясла /беше края на юли а август яслата почива/. Така че ние го махнахме докато си беше вкъщи, а от септември я пуснах направо по гащички.
Попитай ги какво им е мнението и те ще ти дадът съвет, а ако смяташ, че е готов направо му го махни! А то вътре е топло, така че няма да му е студено дори и да е с мокро дупе.

sineo4ka много лошо, че ще се отказвате от яслата, но пък здравето на детенце е по-важно!

Деничка е добре засега /пу, пу/! Махнаха се гадните зелени сополки и засега е О.К. Дано да продължава така!

Поздрави на малките колежанчета!  bouquet


# 191
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Хъм, в нашата ясла пък една сестра седи на входа и преглежда децата и въобще не пускат тези, които и се виждат болнички. в ПОНЕДЕЛНИК бОБО БЕШЕ ЛЕКО СОПОЛИВ И МИ КАЗАХА, ЧЕ АКО МУ СЕ СГЪСТЯТ СОПОЛИТЕ НЯМА ДА ГО ВЗЕМАТ НА ДРУГИЯ ДЕН. Тази процедура много ме радва, но явно не навсякъде процедират така  newsm78
Моя дребо толкова вече свикна с яслата, че в петък беше плакъл баща м като отишъл да го вземе. Не искал да си тръгва о там миличкия  Mr. Green

# 192
  • Мнения: 2 534
В нашата група се обаждат , ако детето не е добре , случвало ми се е .
Сега сме леко настинали и в петък не бяхме на ясла . Малко витамини и капки в носа и пак на линия . Вече нали сме от старите пушки , два месеца удържахме фронта без болести .
Поздреви на всички шушонки и на техните майки .

# 193
  • Мнения: 5 140
Женя ,браво на вас!
Ето така харесвам и аз бързо и експедитивно прогонване на вирусите,ама при нас няма Banghead.Морим ги,морим а те упорстват  #Cussing out.
Имате късмет,дано се задържите така цялата зима,все пак стари пушки,нали така  Hug Grinning Hug
Поздрави и лек и слънчев ден на всички!  bouquet

# 194
  • Мнения: 5 468
Май е вече време и аз да почна по-активно да се включвам в тази тема. Ремонта в нашата ясла 61-ва приключи и във вторник, ще ходя да взимам от педиатърката бележките за задължителните изследвания и ги пускам да й ги правят ooooh!. До 10 дена Гери ще тръгва на ясла Sunglasses.
Вече не знам, как се чувствам. Толкова дълго чакахме за тази ясла, че претръпнах и нито рева, нито ми е свито сърцето. А и първо - тази седмица дето идва, ще тръгва детето на моята приятелка в същата група, в която съм записала Гери, а след него, по-другата седмица ще тръгва тя. Така процедирали, всяка седмица вземали по едно дете в група, защото едната лелка седяла с новото дете, а другата се разправяла с по-старите деца в групата. Та, ако сме искали да са в една група, трябвало да ги дадем в две поредни седмици... Разбрахме се, първо сина на приятелката ми и после моето.
Аз се притеснявам единствено от това, да не я налагат там другите деца, защото тя не се отбранява и пази. Само мига с очи и навежда главата като я бият. Когато побеснее /и това се случва понякога/ се хвърля да хапе, ама сигурно не е само тя така, та за това ме е страх, да не се изпобият там и изпохапят. Надявам се, лелите да следят за такива "побоища" и да не ми е връщат нахапана и посинена Confused.

Общи условия

Активация на акаунт