Имам въпрос за излагането на Слънце?

  • 780
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Здравейте, имам един въпрос за слънчевите бани. Полезни ли са или не? Детето ми е на годинка и пет месеца, със сравнително тъмен ген. Майка му и аз сме по чернички. Исках малко да го пека на слънце, но майките на други деца казват, че е вредно. А аз правех следното за няколко дни: Сутрин в 10:30 до 11:00 най-късно събличах детето до кръста и го намазвах обилно с масло 38 фактор. Пеках го 10-15 минути и пак го обличах. Направих го 3 пъти, но ме разубедиха. Сбъркал ли съм? Детето няма изгаряния. Исках да го подготвя малко за плаж, защото другата седмица ще го водя за пръв път и да не е съвсем бяло.

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не си сбъркал. Хубаво е да го "хване" слънцето не само за предстоящия плаж, но и против рахит е полезно. Да не е в най-големите жеги, само сутрин и в по-късния следобед. И както знаеш задължително с плажно масло/мляко.

# 2
  • Мнения: 4 651
Деца на плажа - или сутрин до 10 или след обед след 16:30 - така знам аз ....

# 3
  • Мнения: 448
Знам, ние ще ходим след следобедния сън, а тя става след 4:30, че понякога и по късно, така че ще ходим към 6.

# 4
  • Мнения: 1 101
 Според мен има по висок фактор за деца...например 50   Нивеа имат Peace

# 5
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да си кажа и аз мнението.Щом дедето си е по-тъмничко този фактор му е предостатъчен,даже висок.Моят син е бял,ама бял като мляко.На 4 г. е и досега съм го мазала с Нивеа 25фактор,и не е изгарял.Естествено и ние сме се съобразявали кога ще го печем,по обяд разбира се сме се прибирали от плажа.Тази година за първи път видях Нивеа 50фактор и му купих.Ама той си е бял като скандинавец,та ме е страх,че ще стане на лунички по тялото(ние и двамата с татко му имаме).Щом печеш детенцето в тези часове,няма никакъв проблем,пък и факторът е висок    Peace   ,няма страшно!

# 6
  • Мнения: 1 101
Без да налагам мнението си Naughty
Но въпроса за високия фактор не е толкоз за предпазване от изгаряне колкото за предпазване от ултравиолетовите лъ4и на слънцето...
Казвам го за6тото и мойта дъ6теря не е от "белите" но след доста години излагане на слънце и предпазване или непредпазване в много слу4аи полу4и Solar keratoses (слън4ева алергия)...и сега избягва изоб6то излагане на слънцето колкото и да оби4а да ходи на плаж..
Така 4е аз бих за6титила максимално от слън4евите лъ4и Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 802
Според мен не си сгрешил с подготовката за плажа. Мазал си детето със слънцезащитно средство.
За самият плаж може би ще е по-удачно да вземете слънцезащитен крем с по-висок ф-р.

# 8
  • Мнения: 924
Правилно си постъпил и ние така правим преди морето Peace
На плаж до 11 най- късно , следобед след 17 часа не съм имала проблеми

Общи условия

Активация на акаунт