Кривогледство при новородено

  • 1 175
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мили мами,

пиша Ви с надежда да споделите мнението си по моят проблем.Имам син на 19 дена, лявото му око седи придимно от вътрешната страна(от към нослето), не го мърда навън вобще, в редки случаи ириса стига до средата на окото, но никога до края на окото.Другото око го движи навсякъде без проблем, но лявото само до средата.Личната лекарка каза, че е още рано за да правим каквото и да било, но ние със съпругата ми си оставаме притеснени.Тъй като към момента е рано за преглед при офталмолог,а сме много притеснени, молим Ви ако някой е имал такъв или подобен случай да сподели.Знаем за детското кривогледство до 6-ият месец, но ни притеснява това, че вобще ириса не отива до края на окото.Инъче ги движи и двете оченца в синхрон, но лявото стига най-много до средата.
Искренно се надяваме, че ще споделите вашият опит

Благодаря Ви предварително

# 1
  • Мнения: 2 013
Наскоро имаше такава тема в "Майки-бъдещи и настоящи".
Напълно нормално е това при новородено бебе.
И дъщеря ми беше така през първия месец.Едното и оченце седеше към нослето и изглеждаше кровогледа.Не се шашкай,ще се оправи до края на 1-я месец,максимум втория. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 39 761
Направете консултация с офталмолог. Не е нужно в момента да подлагате детето на преглед. Но мисля, че специалист може да ви каже кога и как може да се лекува, какво е положението, какво да очаквате и т.н.
Чела съм, че при новородени до известна степен е нормално. Но аз бих се застраховала с една консултация със специалист.

# 3
  • Мнения: 8
Благодаря Ви момичета,
послушах съвета Ви и днес посетихме детски офталмолог. Диагнозата която ни постави е паралитичен старбизам. Казаха ни че причината за кривото оченце е някакъв парализиран нерв и се оправя само с операция. Гледаха и очните дъна и казаха че всичко е наред.
Малко се притеснихме като чухме това и съвсем забравих да попитам как протича тази операция дали е безкръвна. Някой от вас минал ли е през такава операция, на паралитичен старбизам/кривогледство/. Моля споделете.

Благодаря ви предварително!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 761
Бебето е малко, едва ли ще го оперират сега. Но аз лично не съм наясно за операцията.
Дияна имаше приятелка с т.нар. мързеливо око. Правиха и операция. Преди операцията обаче правеха някакви упражнения. Детето носи очила, като закриваха ту едното, ту другото стъкло.
Мисля, че във форума имаше такива теми.

Общи условия

Активация на акаунт