Преместване в София

  • 15 328
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте! Предстои ни да вземем важно решение за преместването ни в София, тъй като почвам нова работа. Имаме момченце на 2 годи и 3 месеца.
Моля ви, за съвети относно:
Добър квартал за живеене с наем между 200 и 250 евро
Намиране на градина за детето ми - имам ли шансове в държавните и ако не кои частни биха били подходящи
Всякакви други полезни съвети относно преместването

Благодаря ви предварително и стискайте палци всичко да мине сравнително безпроблемно.

# 1
  • Мнения: 2 175
Щом ще почваш работа тук - най-добре е да се ориентираш за живеене в същия или съседен квартал.. newsm78

# 2
  • Мнения: 7 723
За 200- 250 евро в добър квартал може да наемете боксониера.
При повече късмет, може и да има кухненски шкафчета в нея.
За държавна детска градина нямаш шансове.

В кой квартал ще работиш?

# 3
  • Мнения: 1 236

Моля ви, за съвети относно:
Добър квартал за живеене с наем между 200 и 250 евро


Изток,  Белите брези, Стрелбище, Младост 1, Младост 1А, Борово, Сухата река. 

# 4
  • Мнения: 1 749
Не бих препоръчала Сухата река като добър квартал.

# 5
  • Мнения: 17 546
Не идвай тук! Това не е добър град за живеене.

# 6
  • Мнения: 4 916
Най-добре е авторката да каже къде е работата.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 460
Само София ли е в България?

# 8
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Хайде всички селяни в София, елате, множете се, цапайте и викайте колко е мръсна.

# 9
  • Мнения: 13
Според мен, "Джани Родари" е най-добрата детска градина под 1000лв месечно.
Добре е да кажеш в кой квартал ще работиш, защото тук основният проблем е транспортът - по-точно времето, което прекарваш в път. Избирай квартира и детска градина според работата!

# 10
  • Мнения: 4 300
За държавна ДГ нямаш шансове, остава да кажеш в кой район ще работиш, за да напаснеш към това както частната ДГ, така и квартирата.

# 11
  • Мнения: 46 511
Добър квартал за живеене с наем между 200 и 250 евро
Намиране на градина за детето ми - имам ли шансове в държавните и ако не кои частни биха били подходящи

Люлин 7, 8, 9, 10, на 5-6 км. от центъра. Перфектно място за отглеждане на дете. Всички големи вериги магазини са ти под ръка, метро, с което си за 6-8 мин. в центъра, с кола 10 мин., почти липсват задръствания, лесно излизане на околоврстното, поддържани м/ублокови пространства, ремонтирани държавни градини, със съвремеменни условия (не съм имала проблем за прием, без никакви връзки, от раз). Има и частни, но лично мен не ме усторойват като условия.

Света тройца, Гевгелиски, Западен парк - по-високи цени, но лишени от доста от горните неща.
Източните - прекалено далеч, над 10 км. от центъра, по-високи цени, без да предлагат нещо повече, липса на места в градините.
Южните са на 4-5 км., но задръстванията са такива, че времето не може да се определи. Много по-скъпи, защото се водят "тузарски", но не предлагат нищо по-различно, освен самочувствие. Прекалено застроено, нямаш голям избор от магазини, липса на места в градините.
Хаджи Димитър, Суха река - няма топла вода, голям минус според мен.
Северните - липса на транспорт във вътрешността и не особено поддържани.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 025
Доста  народ си тръгна от София покрай съкращения и кризата. Та малко живнахме и софиянците - без задръствания.
Ама не, напират нови незаменими специалисти от прованса.
За 250 Е ще си намериш нещо по БДС, за държавна градина - ще трябва да спонсорираш директорката. И  ще ти минава времето по задръствания и светофари, ще се прибираш в гарсониерката за да приспиш детето. Ще броиш дните до обявените 4-5 дни по 03.03,  Великден или Коледа за да си видиш роднините.

# 13
  • Мнения: 46 511
За 250 Е ще си намериш нещо по БДС, за държавна градина - ще трябва да спонсорираш директорката ...

Не е вярно, 1-ст или 2-ст лукс може да си намери за тези пари.
За градината също не е вярно, от опит.

Има достатъчно теми за провинция с/у София, не е нужно и тази да се обръща в тази насока. Хората са свободни да живеят, където искат в България или по света ...

# 14
Хайде всички селяни в София, елате, множете се, цапайте и викайте колко е мръсна.

Доста  народ си тръгна от София покрай съкращения и кризата. Та малко живнахме и софиянците - без задръствания.
Ама не, напират нови незаменими специалисти от прованса.

Ехооо, софиянците, я по-кротко!
Спрете се малко, София не е центърът на вселената.
За какви се мислите? За много умни и интелигентни и? Какво ви пречат хората, родени извън София?
Те да не са расли в гората?
Аман от пишман-софиянци! Какво го нападате момичето и всички, тръгнали да търсят работа тук?
Да ви минава през ум, че хората нямат работа?
И за сведение - и аз съм софиянка, ама не се вземам толкова на серизоно като някои от присъстващите!

Общи условия

Активация на акаунт