Зимнина във ФРИЗЕР

  • 38 798
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
 Hug нека тук всеки напише какво може успешно да се замрази във фризер и за какви вкусотии става след като се размрази.  Hug

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Има подобна тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410408.0

# 2
  • Варна
  • Мнения: 522
ТУК става дума за зимнина във фризер. И мен ме интерисуват много неща.  bouquet

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Точно - темата е различна. Тук-таме се споменава по нещо. Аз досега съм слагала само зелени подправки във фризера. Не знам в какво състояние биха били зеленчуците , например, след размразяване, защото технологията за скоростно замразяване (или както там се казва) не е възможна в домашни условия.

# 4
  • Мнения: 1 922
Имам хладилник с горна фризерна част ,от миналото лято и ще следя темата с интерес.Опитът ми до тук-чушки,нарязани на ситно и съхранени в кутийки от сладолед,цяла зима ги добавях в супи и манджи.Също така и червени чушки една в друга,за пълнене.Тази година си замразих тиквички на кубчета за мусака.Също и ягоди от личната реколта,отново в кутийки от сладолед.Надявам се от тук за науча други варианти. Peace

# 5
  • Мнения: 2 082
замразявам чушки нарязани на ситно,както и цели чушки за пълнене,но заемат повече място.също замразявам моркови-стъргани или на кубчета,магданоз,лапад,грах,броколи,карфиол,млечна царевица...всичко слагам в торбички,на пактчета едно върху друго за да земат по-малко място.
сега се чудя дали да замразя тиквички нарязани за пържене-как мислите ,дали ще станат...?

# 6
  • Мнения: 54
ТИКВИЧКИ

Сварени и пюрирани ги слагам в кутийки. От тях може да се приготвя крем-супа или манджи на фурна.

ПОДПРАВКИ

Магданоз и копър, пресни, нарязани на ситно се слагат в кутийка. С нож се стърже от замразеното (изглежда като купчина от борови иглички, а не ледена буца) над тенджерата.

ЧУШКИ ПЕЧЕНИ

Печени, обелени, слагат се в найлонови торбички. Могат да се правят пълнени с яйца и сирене или като добавка към други манджи, за салати... При замразяването да се внимава как се подреждат, за да заемат по-малко място.Обикновено ъглите на торбичките щръкват.

ПАТЛАДЖАН

Сварен, пюриран , може да се обели. Рецепта за салата: патладжана + майонеза + чесън + сол + прахообразно смлени подправки от билки и треви.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341



Аз замразявам нарязани чушки сиврия за супи и манджи ( миш маш); тиквички на кубчета;патладжани на кубчета;
коприва;джанки;млечна царевица и чушки за пълнене и печени чушки ( с обелките).
Преди 2-3г. прочетох за един начин за замразяване на чушки за пълнене.През лятото изпробвах с 12 чушки и след десетина дена ги извадих от фризера и ги напълних  и останах доволна.Сега само по този начин ги замразявам, защото стоят като пресни и не се разкашкват както бланшираните.Ето и начина - измитите и изчистени  чушки ги слагам  така във фризера да замръзнат (за няколко часа).След това ги изваждам и ги оставям да се размразят и отцедят.Така те стават меки  и лесно се поставят една в/у друга в плик.
Пробвайте  сега само с 12-13 чушки и ще се убедите сами в преимуществото на начина.
Магданоз и копър  - измивам и оставям да изсъхнат, т.е. да  няма вода по тях.После  нарязвам на ситно и слагам в пликове.
Така  замразени на стават на ледена маса и си стои насипно. Още един трик - кубчетата чушки,тиквички, патладжани...
като ги сожа във фризера, след 1 час ги изваждам и разклащам - за да не залепнат едно до друго.След още 1 час пак така и всяко кубче си е замразено самостоятелно, а не на вледенена буца.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 10:26 от рени55

# 8
  • Варна
  • Мнения: 522
Рени55, това са много ценни неща които споделяш. Hug
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
От тях правя пиерки бюрек и миш- маш. Любимите манджи на мъжо.
И всякакви други зеленчуци, на кубчета или по ситно нарязани/моркови.тиквички, гъби, карфиол, зелен боб / който обаче бланширам/ , дори ако има място и домати.
Но нещо фризера на хладилника не ми достига и затова се чудим дали да не купим фризер ракла. newsm78. Че то иначе в хладилника не остава място за месо. Само тиквички на шайби не съм замразявала, за пържене. Ако някой има опит да сподели.

# 9
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
И аз не ги беля предварително,иначе имам чувството че се губи мирис и вкус Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 678
Тиквичките ги замразявам готови изпържени,в кутийки.
Патладжана,печен-за салата,пържен-за мусака/на филийки/,в торбички.
Пипера,суров на рязан за супи,ястия, печен за салата,за бюрек.
Зеляния боб,почистен и попарен
Тиквички на кубчета попарени за супа,за мусака
Коприва,спанак пак попарени за супи
Правя си пакетчета за гювеч,всичко попарено-пипер,бамя,тиквичка,патладжан,зелен боб,
Грах пак попарен и замразен в торбички
Люти чушки,пукани и след като изстинат в торбички и на зима само им прибавям сол оцет и олио.
Магданоз и копър нарязани в кутийки.
За момента не се сещам друго.

# 11
  • Мнения: 174
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

Няма да стане нищо след размразяването. Ще бъдат на каша. Пепито е писала, че ги замразява изпържени
Тиквичките ги замразявам готови изпържени,в кутийки.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

Нарязани, хубаво изсушени - да, замразявах ги и да, станаха добре. Само дето ми заемат много място, затова се отказах.

Ах да, забравих - като ги нарежеш и ги сложиш да се изцедат, ги поръси със сол - така се отцеждат по-бързо и после не се разкашкват.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 22:25 от Рися

# 14
  • Мнения: 2 382
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
И аз не ги беля предварително,иначе имам чувството че се губи мирис и вкус Rolling Eyes
Напълно подкрепям Peace.когато обеля чушките имат съвсем друг вкус.Много повече се запазват небелени.

# 15
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Абсолютно всичко слагам във фризера.Като се почне пролетта от лапада за зелена баница и супи.Гъби.Всякакви зеленчуци след съответната обработка разбира се/измити нарязани почистени/Чушки,тиквички,син домат,зелени подправки /магданоз,копър,целина,дивисил,джоджен,
С две думи абсолютно всичко.Слагам си ги в пликчета съответно надписани и така ги прибирам

# 16
  • Мнения: 5
А как точно се замразяват целите чушки  една в друга за пълнене? Бланшират ли се предварително и за колко дълго?
Тиквички на колелца за пържене може би също биха станали добре.

# 17
  • Мнения: 1 123
След като посипя със захар плодовете за сладко и се отдели сок, наливам част от него в малки шишета от минерална вода и ги замразявам във фризера. Може да се ползва по всяко време за малеби, сладолед или плодов шейк. Ароматът е като на току що набрани плодове.
Останалите плодове сварявам на сладко.
замразявам и вишни за сладкиши

# 18
# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Тиквички на колелца за пържене може би също биха станали добре.


Стават - нарязваш на колелца, посоляваш, изцеждаш хубаво, слагаш в плик - и във фризера. Солта помага от една страна, да се изцедят по-хубаво, а от друга - като ги размразиш, да не се разкашкват.

# 20
  • Мнения: 54
замразявам и вишни за сладкиши

как им махаш костилките? Може ли мързеливата с костилки да се замразят?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 133
Правя подправка за супи и ястия: 1кг. червени чушки, 1кг. лук, 1кг.моркови, 1 глава целина, 1 връзка магданоз и 1 връзка копър. Смилам всичко в кухненският робот и разпределям на дозички в пакетчета и във фризера. Замразявам и тиквички нарязани на кубчета.

# 22
  • Мнения: 2 110
И аз слагам абсолютно всичко във фризера- моркови, тиквички ,коприва,печени чушки....плодове/малини,къпини,ягоди.../....сланина,месо...


Ердинч  Peace полезно инфо !

# 23
  • Мнения: 1 425
Тиквички на колелца за пържене може би също биха станали добре.


Стават - нарязваш на колелца, посоляваш, изцеждаш хубаво, слагаш в плик - и във фризера. Солта помага от една страна, да се изцедят по-хубаво, а от друга - като ги размразиш, да не се разкашкват.
Ооо на мен миналата година не ми се получи.....точно по този начин ги направиха и резултата беше пълна каша..... Sick
А друго да ви питам......Царевица как замразявате.....пробвала съм по най-различен начин но остава един лек неприятен дъх....и леко нагарча....и сварена,и сурова,и на зърна пробвах.....все същата работа..... newsm78

# 24
  • Мнения: 804
И аз всичко замразявам,но в малки количества при липса на по голям фризер- от подправките,до зеленчуци и плодове.Миналата година замразих и готови изпържени тиквички и патладжан,само размразявах и притоплях в МВ.Тази година имам замразени и орехови ядки,като пресни са.Иначе най-много замразявам тиквички,чушки,боб,грах,магданоз,целина,копър,царевица и др.

# 25
  • варна
  • Мнения: 263
berina царевицата я замразявам сварена на кочани  като я размразявам в купа с вода и в мекровълновата на затопляне  като току що сварена е аз ползвам пликовете с цип по-добре са уплътнени

# 26
  • Мнения: 4 785
замразявам и вишни за сладкиши

как им махаш костилките? Може ли мързеливата с костилки да се замразят?

Има едни джаджи за махане на костилки специално

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Моркови - нарязани на дребно.
Магданоз - измит, изсъхнал и след това се слага в кутия. Ако се сложи мокър после трудно се отделя.
Патладжан - изпечен, може пасиран, може и не.
Чушки - цяли, на парчета ... зависи за какво ще се готвят, също и печени.
Грах.
Замразените плодове не ми се получават добре, но стават ако ги изповзаш за някакъв десерт или компот.

# 28
  • Мнения: 1 123
замразявам и вишни за сладкиши

как им махаш костилките? Може ли мързеливата с костилки да се замразят?
Махам ги с джаджата. Може и с костилките да се замразят, но аз ги използвам за сладкиши (една специална торта) и не е добре да ти хруснат неочаквано костилки в устата. Може да си повредиш зъбите.
Иначе стават и за плодови салати и за всякакви други. Например в плодова салата през зимата (а и не само тогава) вместо захар прибавям от този сироп)
Когато през зимата отворя шишето и ми замирисва на лято. Размразявам колкото ми трябва, останалото връщам във фризера. Няма страшно защото захарта също действа като консервант. Посто във фризера се запазва още по-добре, особено ако сиропът не е много захарен.
Плодовите шейкове са върхът. Смесвам сироп с прясно мляко (и ванилия) и отгоре една топка сладолед. Става и с кисело мляко.
Замразявам и посипани със захар плодове. Важно е обаче кутията в която ги държа във фризера да се затваря плътно за да не поема евентуарно други миризми. В повечето случаи като стои нещо дълго във фризера има някаква особена миризма. Само шишетата със сироп си запазват свежата миризма.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 522
От всичко до тук разбрах ,че май тиквички на шайби да не замразявам.
Само изпържени предварително. А може ли малко повече инфо, като ги пържете за замразяване, овалвате ли ги в брашно.
Благодаря предварително.

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Малко офф - ама може ли някой да ми каже от къде мога да си купя тази джаджа за махане на костилките на черешите?
ивка27 аз съм замрязявала тиквички на шайби, но после си губят вкуса и вече се отказах.

# 31
  • Мнения: 1 123
Малко офф - ама може ли някой да ми каже от къде мога да си купя тази джаджа за махане на костилките на черешите?
ивка27 аз съм замрязявала тиквички на шайби, но после си губят вкуса и вече се отказах.
в магазините за домашни потреби я има  тази джаджа. С нея махам и костилки от маслини.
мисля че вчера видях една в Метро
не би трябвало да е трудно намирането.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 309
и аз всичко замразявам, за целта преди години си купихме голям фризер.

тиквички съм замразявала сурови, нарязани на шайби, но като ги пържа ги слагам в горещото олио без да ги размразявам и не са ми се скашвали (само дето много пръска олиото).

във фризера слагам почти всичко - попарен спанак, лапад, коприва за супи, нарязан зелен лук, сурови чушки за пълнене, печени чушки, доматено пюре, гъби, настъргани моркови, нарязани на ситно чушки за супа, целина на кубчета, копър и магданоз винаги имам нарязани във фризера (за да не мия и режа всеки път като правя салата), готова смес за кьопоолу - печен патладжан, печена чушка и малко домат, като размразя само пасирам и овкусявам, краставици дори Simple Smile - беля, стържа и в торбичка, зимата размразявам и правим таратор. Simple Smile а децата като бяха по-малки лятото им замразявах пюрирани плодове и зеленчуци (носеха ми домашни) и после цяла зима им правих пюрета и манджи с тях.

# 33
  • Мнения: 175
как точно се замразява патладжан-
предполагам печен и белен-после в пликчета......

# 34
  • София
  • Мнения: 6 309
как точно се замразява патладжан-
предполагам печен и белен-после в пликчета......
аз така правя - печен, белен + 1-2 печени чушки и нарязан домат, така имам готова смес за кьопоолу. но не правя много, щото не сме му големи фенове.

# 35
  • Мнения: 767
До сега съм замръзявала само коприва и зелен боб. Копривата я почиствам, измивам и нарязвам на малки късчета и после в пакетчета, боба по същия начин Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря
Свекърва ми замразяваше тиквички на кубчета. Аз още о ттях не съм пробвала, но съм замразявам чушки /печени/, зелен фасул, грах, моркови и всякакви подправки-копър, магданоз, джоджен.

# 37
  • Мнения: 1 123
замразявам печени и белени чушки и понякога зелен фасул
Преди замразявах и чушки за пълнене (измити и изчистени). Много са удобни за ползване през зимата, ама от тях се умирисва фризера. Затова се отказах

# 38
  • Мнения: 636
магданоз и копър замразявам в пластмасовите яйца от Киндер .Много е удобно.
Тази година ще ми е първа в опитите.
Сложих още бамя, не съм я бланширала в пластмасови кутии.
Тиквички на кубчета, малини -добре измити и изцедени от водата, пак в малки кутийки.
Пипер в торбички, печен и небелен.Лапад, коприва, спанак.
 сега мисля и зелен боб да приготвя, както и печен патладжан.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Много неща замразявам във фризер . Измити нарязани гъби, моркови , пресен лук и др . Печените чушки ги беля и тогава замразявам, също и патладжана -печен и обелен .
 Зелените подправки ги замразявам в пликове за салата , а за ястия  ги правя като пълня формички за лед с нарязаната подправка и доливам с малко вода. После като се замрази изсипвам заледените кубчета с подправка в кутия и слагам на ястия , които готвя. Много ми е удобно едно или две кубчета , според количеството на готвеното.

# 40
  • Мнения: 1 798
Момичета, колко минути се бланшира патладжан?

# 41
  • Мнения: 6 274
Абсолютно всичко, което съм се сетила съм замразявала.
Само че преди това го вакуумирам.
Купих си преди години такава машина и съм много доволна.  Peace
Хем по- малко място ми заемат, хем няма достъп на въздух до тях, а и скреж няма как да се образува.
Тиквичките, които сте коментирали, замразявам сурови, на кръгчета.

# 42
  • Мнения: 1 217
От както имам дете е ясно,че имам и по-малко свободно време.
Във фризера винаги имам нарязан пресен лук,копър,магданоз,джоджен,чушки на ситно,стъргани моркови,тиквички на парченца,рязан спанак и лапад.Също така чушки за пълнене,целина,гъби.
Слагам и зеле за готвене.Нарязвам го на ивички,слагам много копър и го сортирам на порции.После как ухае...........

# 43
  • Мнения: 9 468
Във фризера слагам всичко ,от което ще имам нужда през зимата-чушки ,магданоз ,копър ,тиквички ........


Ще допълвам Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 220
Замразявам почти всичко.  Сега, като има по- евтини домати си купувам няколко килограма, измивам ги и като изсъхнат ги изсипвам цели в голям плик и хайде във фризера. Като  готвя супа  си вадя един и както е замръзнал го пускам вътре. На края само махам люспата и го смачквам с вилица.

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
1. Тиквичките на шайби, ако се замразят сурови, после като се изпържат стават много жилави. Тази година първо ги бланширах за 2-3 минути, охладих ги веднага със студена вода и така ги замразих, ще видим зимата как са.
2. По същия начин чрез бланширане и веднага след това обилно измиване със студена вода замразявам зелен боб и грах.
3. Царевица - изрязвам зърната с нож докато е сурова, след това ги сварявам, като изстине, отцеждам от водата, слагам в торбички и замразявам.
4. Печени чушки - обелени и в торбички.
5. Доматен сок - ако имате място, може в малките пластмасови шишенца от минерална вода.
6. Печен патладжан - като печените чушки.
7. Касис - измит и подсушен, суров в торбички - не се разкашква за разлика от другите плодове.
8. Магданоз и копър - нарязани на ситно, във формичките за лед, като сипвам и вода. Като замръзнат - стават едни ледени зелени формички и аромата са запазва абсолютно едно към едно с пресните подправки, а ако се замразят без вода си губят голяма част от ароматите.
9. Сурови чушки - нарязани на парченца.
10. Моркови - може сурови или бланширани.
11. Картофи - ако имате излишни и ви се играе да белите и режете, нарязват се и се бланшират за 2-3 минути, охлаждат се веднага със студена вода и в торбички. После се пържат както са замразени - стават перфектни. (Свекърва ми и свекъра на село садят картофи и като започнем да ги вадим има много разсечени, които се развалят много бързо и затова една година се принудих да пробвам да ги замразя - оттогава всяка година замразявам поне по десетина килограма.)

За сега това се сещам.

# 46
  • Мнения: 3 641
Момичета ,страхотни идеи сте дали. Ще се възползвам и тази година за пръв път ще замразя и аз Hug

# 47
  • Мнения: X

8. Магданоз и копър - нарязани на ситно, във формичките за лед, като сипвам и вода. Като замръзнат - стават едни ледени зелени формички и аромата са запазва абсолютно едно към едно с пресните подправки, а ако се замразят без вода си губят голяма част от ароматите.
За това с водата не съм се сещала. Благодаря. Много полезен съвет  Hug

# 48
  • Мнения: 49
Замразявам грах, бланширан зелен боб, набор (нарязани чушки, моркови и магданоз), магданоз, копър, гъби, пресен лук, тиквички, царевица, печени чушки цели, сурови чушки цели, бланширан патладжан. За сега това се сещам...но общо взето замразявам каквото има в наличност. Даже и замразена краставица и след това стана уникален таратор...стана много вкусен  Crazy А с изброените неща готвя всичко, без специална технология - замръзнали, директно на огъня.

# 49
  • Мнения: 1 798
Замразявам грах, бланширан зелен боб, набор (нарязани чушки, моркови и магданоз), магданоз, копър, гъби, пресен лук, тиквички, царевица, печени чушки цели, сурови чушки цели, бланширан патладжан. За сега това се сещам...но общо взето замразявам каквото има в наличност. Даже и замразена краставица и след това стана уникален таратор...стана много вкусен  Crazy А с изброените неща готвя всичко, без специална технология - замръзнали, директно на огъня.
ooofff,колко минути бланшираш патладжана?

# 50
  • София
  • Мнения: 3 735
печени чушки- небелени,наредени по 10 в пликче,като се размразят и ги беля супер лесно и миришат на току що печени
чушки за пълнене-почистени и подредени в пликче по 15 бр-после ги пълня замразени,така не се обесформят,и ги готвя
домати - измити и цели,просто ги редя в едното отделение на фризера.Беля ги като ги потопя замръзнали в гореща вода и ги рендосван в супи и пр./Отделно мама ми слага и стерилизирани за пица Laughing/
подправки- магданоз и копър- наситно нарязани и в кутийки от маргарин.Пълня догоре и си вземам колкото искам
патладжан и тиквички- пържени и разпределени в пликчета колкото за порция салата или за едно хапване
Това са някои от нещата които задължително слагам- още имам и лапад,грах и царевица от село....

# 51
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Замразявам зелен боб,предварително бланширан,печен патладжан,предварително нарязан,магданоз,копър,целина(ситно нарязани и в торбички),печен пипер-необелен,спанак-бланширан,моркови и пипер,нарязани на ситно,тиквички,също нарязани на кубчета.Преди две години бях сложила и пълнени чушки(пълнени със кайма,ориз,подправки),много ни харесаха,но миналата година сложих само чушки за пълнене.
Тази година за първи път си замразих настъргано домати в торбички за лед.

# 52
  • France
  • Мнения: 726
Ще ви дам една идея: не изхвърляйте кутиите от "натуралните" сокове. Много са  удобни за замразяване на чушки, патладжани и фасул. С тях, фризерът ми е подреден като  аптека  Laughing

# 53
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ще ви дам една идея: не изхвърляйте кутиите от "натуралните" сокове. Много са  удобни за замразяване на чушки, патладжани и фасул. С тях, фризерът ми е подреден като  аптека  Laughing
Как ги пълниш?

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Досега само подправки, тиквички, горски и червени плодове(ягоди, малини, къпини, тази година сложих и череши),  и броколи съм замразявала. Много ми хареса идеята за подправки във формички за лед. Замразих си тази пролет листа спанак пресен и малко лапад, да видим какво ще стане. Есента мисля сложа и печени чушки и патладжан. Моркови и картофи  незнам дали има смисъл, цяла зима ги има все пак.  Мисля да пробвам и замразени домати, ако ми остане място във фризера.

# 55
  • На точното място
  • Мнения: 298
Замразявала съм абсолютно всичко, влч. и кисело зеле /тази зима нещо прекалихме с дозата/.

# 56
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Можете ли да ми кажете как да замразя малини, които при размразяване да не станат на каша?  Hug

# 57
  • Мнения: 41
Плодовете замразявам като ги поръся с малко захар.Чушки печени небелени и отделно нарязани за супи и гювеч. Краставици настъргани със копър.Царевица на кочан и я слагам както е замръзнала да се вари .Всякакви подправки нарязани и в кутии от сладолед .Спанака го слагам непланирано а след като го извадя го бланширам.Зелен боб бланширан

# 58
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 871
Записвам да ви следя,че и без това ми е празен фризера......

# 59
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз още се двоумя за тиквички нарязани на шайби,за пържене и също настъргани за кюфтета.
Посолявате ли ги преди замразяване. newsm78
Нека  някой пак да обясни, че съм им голям фен Hug

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 12:04 от ивка27

# 60
  • Мнения: 6 274
Аз още се двоумя за тиквички нарязани на шайби,за пържене и също настъргани за кюфтета.
Посолявате ли ги преди замразяване. newsm78
Нека  някой пак да обясни, че съм им голям фен Hug

Аз не ги соля - само вакуумирам.

# 61
  • Мнения: 1 798
И аз не ги соля,бланширам ,подсушавам и в торбички.

# 62
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз още се двоумя за тиквички нарязани на шайби,за пържене и също настъргани за кюфтета.
Посолявате ли ги преди замразяване. newsm78
Нека  някой пак да обясни, че съм им голям фен Hug

Ами аз посолявам и оставям да се отцедят, тогава замразявам - на шайби, на кубчета и настъргани. Но другите казаха, че при тях не става номера, че се разкашкват след размразяване, та не знам...

# 63
  • Мнения: 1 798
Тук пеп-чо е дала много полезна информация - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,743.0.html

# 64
  • София
  • Мнения: 10 858
Свекърва ми слага тиквички, настъргани, сурови. Давала ми е няколко пъти, след размразяване пускат страшно много вода, количеството им намалява наполовина. Имай го в предвид. За кюфтета стават.

# 65
  • Мнения: 3 804
Научих тази рецепта от свеки и вече няколко години дейставам така-почиствам грах или бакла или нарязвам зелен боб .Измивам ги и задушавам всеки кг с една кафеена чаша захар-докато станат почти готови.След като изтинат пълня в торбички и във фризера-запазват си цвета и вкуса.

# 66
  • Мнения: 721
и аз замразявам зеленчуци-печени и непечени(цели и нарязани) чушки,лапад,коприва и спанак-бланширани,грах,зелен боб.магданоза и джоджена обаче не ги режа предварително,а измивам и след като поисъхнат слагам направо в торбичките(като може да им се изрежат дръжките,а може и с тях.аз ги махам)и във фризера.когато ми потрябват вадя и бързо намачквам торбичката.подправките се начупват много добре и си спестявам предварителното рязане.при повторно ползване само вземам и посипвам ястието

# 67
  • Мнения: 1 110
По темата - не мога да добавя повече опит. Благодаря за свежите идеи Simple Smile.

Имам въпрос - не мога да се справя с надписването на пакетите. Мисля тази година да загачам листче за съдържанието, но и това не ми се струва удачен вариант...
С какво и как ги надписвате вие?

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Тази година, по идея от тук, ще замразя печени небелени чушки. Иначе замразявам тиквички на кубчета, настъргани моркови, чушки за пълнене, нарязани чушки сурови, зелени подправки.

А за какво ви е надписването? Аз си виждам какво има в пликчето.

# 69
  • Мнения: 2 160
Относно надписването - става с анкерпласт.Единствено ползвам замразени чушки и то не ,че ще ми излезе по-евтино или за удобство,а защото камерата на хладилника е празна!Мисля,че този тип замразяване/специално за зеленчуците/е излишен,защото в момента във всички фризери по хранителните магазини има всичко необходимо,разбира се това се отнася за градската част.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 522
То навсякъде всичко има вече,
но аз предпочитам ,което мога да си го направя сама.
Малко съм гнуслива. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 71
  • Мнения: 35
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря
Аз  слагам тиквички на шайби леко попарени във фризера, но после единствено ги готвя във фурната с ориз и подправки.
Замръзявам парен боб, печени чушки без люспи и семки, чушки за пълнене и подправки
 

# 72
  • Мнения: 35
По темата - не мога да добавя повече опит. Благодаря за свежите идеи Simple Smile.

Имам въпрос - не мога да се справя с надписването на пакетите. Мисля тази година да загачам листче за съдържанието, но и това не ми се струва удачен вариант...
С какво и как ги надписвате вие?

Аз имам стикери които се слагат на стоките в магазина и ползвам тях посочвам съдържанието  а на месото пиша месец и година.

# 73
  • Мнения: 6 274
И аз слагам стикери.
За по- сигурно използвам тези оранжевите, които са с крещящ цвят и нямат объркване.
  Mr. Green

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 553
За надписване  по пакетите ползвам хартиено тиксо. Пиша върху него и залепвам на пакета.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 522
И аз. Laughing

# 76
  • Мнения: 1 110
Благодаря ви, момичета! Ще пробвам с тиксо и етикети тази година.  Simple Smile

Тарталета, ако не надпиша не мога да разпозная някой меса и зелените листни (спанак и лапад). Случвали са се грешки Laughing.

# 77
  • Мнения: 442
Правя си тиквички на кубчета, печен пипер, спанак, суров пипер за пълнене.

# 78
  • Мнения: 11 607
Само се записвам, после ще чета, че ако изкл. пипер за пълнене май друго не слагам във фризера за мой срам......Слагала съм и зеленчуци нарязани за супа напр., нотова бе отдавна.....Сега съм сложила съвсем малко боровинки и къпини и нищо друго...Така че ще събирам идеи.....

# 79
  • Мнения: 549
За надписванета на пакетите-и аз слагам хартиено тиксо /т.е.върху тиксото си пиша/

# 80
  • Мнения: 734
Ако може някой, който е замразявал печени белени чушки да сподели - не се ли слепват като замръзнат? Благодаря.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 309
за надписването - направо в/у пликчето с перманентен маркер. а тези на Фино си имат място за писане на съдържанието и датата. Peace

# 82
  • Мнения: 1 236
Ако може някой, който е замразявал печени белени чушки да сподели - не се ли слепват като замръзнат? Благодаря.

Слепват се, но нали няма да ги вадиш една по-една  Laughing Правиш малки пакетчета, колкото за едно ползване.

# 83
  • Мнения: 427
Много са хубави при бавно размразяване добиват вид все едно сега са печени.Остават си достатачно твърди и цили за да се ползват за чушка бюрек.

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ако може някой, който е замразявал печени белени чушки да сподели - не се ли слепват като замръзнат? Благодаря.
Слепват се, но като се размръзнат се отлепват  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 52
Най-много обичам печени чушки от фризера през зимата - пълня ги с плънка от сварен фасул, запаржен с много лук и подправки, и след това запечени във фурната. Досега не съм намерила в магазина печени чушки в буркани, които да са толкове добри на вкус като домашно изпечените и замразени

# 86
  • Мнения: 54
някой да е замразявал лютеница newsm78 ?

# 87
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Синия патладжан за гювеч -как го замразяватеДомати -от продълговатите -измити ,подсушени и направо з чекмеджето.После пускаш директно в гореща супа или гъвеч.Не се размразява

# 88
  • Мнения: 3 164
Бланширам :
тиквички
зелен фасул
червени чушки/стават после за пълнене/.

Иначе си замразявам моркови,спанак, копър, магданоз и джоджен, също така нарязани на дребно чушки за готвене/миш-маш, гювеч и т.н./

Ако може някой, който е замразявал печени белени чушки да сподели - не се ли слепват като замръзнат? Благодаря.
Размразявам ги добре и нищо им няма Grinning
Печени и белени пиперки слагам в пликчета по около 7-8 бр. и в чекмеджето Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 6 309
някой да е замразявал лютеница newsm78 ?
даааа  Grinning само едно лято съм правила досега, замразих я на порции. сега пак правя, мислих в бурканчета, но се отказах, във фризера ще е отново. Simple Smile размразявала съм и в миковълновата и на стайна темп. и в 2та случая си е екстра.

Общи условия

Активация на акаунт