Зимнина във ФРИЗЕР

  • 38 776
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
 Hug нека тук всеки напише какво може успешно да се замрази във фризер и за какви вкусотии става след като се размрази.  Hug

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Има подобна тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410408.0

# 2
  • Варна
  • Мнения: 522
ТУК става дума за зимнина във фризер. И мен ме интерисуват много неща.  bouquet

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Точно - темата е различна. Тук-таме се споменава по нещо. Аз досега съм слагала само зелени подправки във фризера. Не знам в какво състояние биха били зеленчуците , например, след размразяване, защото технологията за скоростно замразяване (или както там се казва) не е възможна в домашни условия.

# 4
  • Мнения: 1 909
Имам хладилник с горна фризерна част ,от миналото лято и ще следя темата с интерес.Опитът ми до тук-чушки,нарязани на ситно и съхранени в кутийки от сладолед,цяла зима ги добавях в супи и манджи.Също така и червени чушки една в друга,за пълнене.Тази година си замразих тиквички на кубчета за мусака.Също и ягоди от личната реколта,отново в кутийки от сладолед.Надявам се от тук за науча други варианти. Peace

# 5
  • Мнения: 2 082
замразявам чушки нарязани на ситно,както и цели чушки за пълнене,но заемат повече място.също замразявам моркови-стъргани или на кубчета,магданоз,лапад,грах,броколи,карфиол,млечна царевица...всичко слагам в торбички,на пактчета едно върху друго за да земат по-малко място.
сега се чудя дали да замразя тиквички нарязани за пържене-как мислите ,дали ще станат...?

# 6
  • Мнения: 54
ТИКВИЧКИ

Сварени и пюрирани ги слагам в кутийки. От тях може да се приготвя крем-супа или манджи на фурна.

ПОДПРАВКИ

Магданоз и копър, пресни, нарязани на ситно се слагат в кутийка. С нож се стърже от замразеното (изглежда като купчина от борови иглички, а не ледена буца) над тенджерата.

ЧУШКИ ПЕЧЕНИ

Печени, обелени, слагат се в найлонови торбички. Могат да се правят пълнени с яйца и сирене или като добавка към други манджи, за салати... При замразяването да се внимава как се подреждат, за да заемат по-малко място.Обикновено ъглите на торбичките щръкват.

ПАТЛАДЖАН

Сварен, пюриран , може да се обели. Рецепта за салата: патладжана + майонеза + чесън + сол + прахообразно смлени подправки от билки и треви.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341



Аз замразявам нарязани чушки сиврия за супи и манджи ( миш маш); тиквички на кубчета;патладжани на кубчета;
коприва;джанки;млечна царевица и чушки за пълнене и печени чушки ( с обелките).
Преди 2-3г. прочетох за един начин за замразяване на чушки за пълнене.През лятото изпробвах с 12 чушки и след десетина дена ги извадих от фризера и ги напълних  и останах доволна.Сега само по този начин ги замразявам, защото стоят като пресни и не се разкашкват както бланшираните.Ето и начина - измитите и изчистени  чушки ги слагам  така във фризера да замръзнат (за няколко часа).След това ги изваждам и ги оставям да се размразят и отцедят.Така те стават меки  и лесно се поставят една в/у друга в плик.
Пробвайте  сега само с 12-13 чушки и ще се убедите сами в преимуществото на начина.
Магданоз и копър  - измивам и оставям да изсъхнат, т.е. да  няма вода по тях.После  нарязвам на ситно и слагам в пликове.
Така  замразени на стават на ледена маса и си стои насипно. Още един трик - кубчетата чушки,тиквички, патладжани...
като ги сожа във фризера, след 1 час ги изваждам и разклащам - за да не залепнат едно до друго.След още 1 час пак така и всяко кубче си е замразено самостоятелно, а не на вледенена буца.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 10:26 от рени55

# 8
  • Варна
  • Мнения: 522
Рени55, това са много ценни неща които споделяш. Hug
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
От тях правя пиерки бюрек и миш- маш. Любимите манджи на мъжо.
И всякакви други зеленчуци, на кубчета или по ситно нарязани/моркови.тиквички, гъби, карфиол, зелен боб / който обаче бланширам/ , дори ако има място и домати.
Но нещо фризера на хладилника не ми достига и затова се чудим дали да не купим фризер ракла. newsm78. Че то иначе в хладилника не остава място за месо. Само тиквички на шайби не съм замразявала, за пържене. Ако някой има опит да сподели.

# 9
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
И аз не ги беля предварително,иначе имам чувството че се губи мирис и вкус Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 678
Тиквичките ги замразявам готови изпържени,в кутийки.
Патладжана,печен-за салата,пържен-за мусака/на филийки/,в торбички.
Пипера,суров на рязан за супи,ястия, печен за салата,за бюрек.
Зеляния боб,почистен и попарен
Тиквички на кубчета попарени за супа,за мусака
Коприва,спанак пак попарени за супи
Правя си пакетчета за гювеч,всичко попарено-пипер,бамя,тиквичка,патладжан,зелен боб,
Грах пак попарен и замразен в торбички
Люти чушки,пукани и след като изстинат в торбички и на зима само им прибавям сол оцет и олио.
Магданоз и копър нарязани в кутийки.
За момента не се сещам друго.

# 11
  • Мнения: 174
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

Няма да стане нищо след размразяването. Ще бъдат на каша. Пепито е писала, че ги замразява изпържени
Тиквичките ги замразявам готови изпържени,в кутийки.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте,

Замразявал ли е някой сурови тиквички нарязани на шайби за пържене? Моля, да сподели опит.Благодаря

Нарязани, хубаво изсушени - да, замразявах ги и да, станаха добре. Само дето ми заемат много място, затова се отказах.

Ах да, забравих - като ги нарежеш и ги сложиш да се изцедат, ги поръси със сол - така се отцеждат по-бързо и после не се разкашкват.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 22:25 от Рися

# 14
  • Мнения: 2 382
Аз също поставям във фризера печени чушки, но не ги беля предварително.
И аз не ги беля предварително,иначе имам чувството че се губи мирис и вкус Rolling Eyes
Напълно подкрепям Peace.когато обеля чушките имат съвсем друг вкус.Много повече се запазват небелени.

Общи условия

Активация на акаунт