Откриха ми киста

  • 933
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте. От една година се боря с кожните обриви по лицето си, които се изразяваха в болезнени пъпки, гнойни пъпки, омазняване на косата и кожата. Мислех, че е акне. Същевременно през определен период имах болки в областта на единия яйчник, но не обърнах внимание. Болките се появяваха всеки месец и отшумяваха. Имаше период от 2-3 месеца, в който изобщо не се бяха проявявали. Дори лицето ми се изчисти, но наскоро отново се започнаха проблемите. Лицето ми се изрина, омазни се. Болката се върна. Реших да ида на гинеколог и ми откри функционална киста на единия яйчник, като ми предписа Дуфастон. Цикълът ми също не е редовен от една година. Въпросите ми са: пили ли сте Дуфастон и какъв ефект е имало при вас? Дали тези кожни обризи са свързани с кистата и махат ли се с нейното пукане? Каква може да бъде причината за поява на такава киста?

# 1
  • Мнения: 145
Здравей! Има сигурно 100 подобни теми поразрови се и ще намериш инфо там! Пила съм Дуфастон - ефект при мен имаше голям - цикъла ми се регулира веднага! Причината за обрива и за нередовния цикъл може да е хормонален дисбаланс  - при много жени противозачатъчните помагат, също така помагат и поликистозни яйчници (това го казвам само информативно не се шашкай  Hug) Говори с гинеколога си и може да си пуснеш едни хормонални изследвания, но мисля че това трябва да стане преди или малко след приема на Дуфастона, но най-добре лекар ще ти обясни! Успех

# 2
Здравей! Има сигурно 100 подобни теми поразрови се и ще намериш инфо там! Пила съм Дуфастон - ефект при мен имаше голям - цикъла ми се регулира веднага! Причината за обрива и за нередовния цикъл може да е хормонален дисбаланс  - при много жени противозачатъчните помагат, също така помагат и поликистозни яйчници (това го казвам само информативно не се шашкай  Hug) Говори с гинеколога си и може да си пуснеш едни хормонални изследвания, но мисля че това трябва да стане преди или малко след приема на Дуфастона, но най-добре лекар ще ти обясни! Успех
Дуфастон не помага ли хормоналния дисбаланс? Аз още се колебая дали да го пия.

# 3
  • На точното място
  • Мнения: 298
http://www.framar.bg/product_review.php?id=05002529&page_spe … %E1%EB.+10+%EC%E3.+*+20

 Това е листовката на препарата. Прочети я и прецени дали да се довериш на лекаря си или да потърсиш друг.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 908
Александрина,аз пия Дуфастон заради нередовен цикъл(поликистозни яйчници имам) и с него успявам да го контролирам,а действието му е само за съответния месец,следващия месец ако не се пие цикъла отново си става нередовен и идва когато си иска.Обикновенно Дуфастона е най-често изписваното лекартсво при нередовен цикъл и схемата по която се пие е за 10 дни две по едно от 16-ти до 25-ти ден но някои лекари го предписват и за пет дена.Това е заместител на хормона прогестерон,който при такива случаи е недостатъчен и чрез Дуфастона се набавя в организма.Пии го,както ти е предписан и не се притеснявай за това.Обаче за тези обриви и омазняване на косата не съм сигурна,че е това причината,възможно е но аз лично нямам такива проблеми и никога не съм имала.
Съветвам те да пуснеш половите хормони  на 3-5 ден от цикъла:ЛХ+ФСХ+Естрадиол+Тестостерон+Пролактин,а Прогестерон се изследва седем дена след доказана овулация но ,обикновенно се казва на 21-ви ден като се смята че тя е настъпила на 14-ти ден но при всеки е различно и варира но ако няма такава няма и смисъл от това изследане,ясно е че нивата ще са ниски.А също не е лошо да пуснеш и хормоните на щитовидната жлеза:ТСХ+ФТ3+ФТ4,за тях няма определен ден.

Общи условия

Активация на акаунт