Контрацептивна спирала "МИРЕНА"

  • 19 765
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Консултирах се с моя лекар. Каза че прехвалената МИРЕЛА е пълен боклук. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Миличка, явно си имаш вече ВИП лекар....който ЯВНО разбира по много от всичко...
В такъв случай не разбирам защо си търсиш ВИП Money Money Money Money Money кабинет...в онази тема.
Или си правиш гиманстика на пръстчетата по клавиатурката? Money Money Money

Като човек, който се е подлъгал по бръщолевиците на не чак пък толкова  Money Money Money ВИП докторката си... и взел, че си сложил прехвалената МИРЕНА мога само да си вдигна двете ръце в подкрепа на тази измишльотина...на този рекламен трик, заради който не мога да разбера въобще идва ли ми..или какво. Защо по дяволите не ме боли корема...защо никога вече не му РУКВА, а си капе съвсем културно...и такива въпроси ме вълнуват...чак не мога да спя.
Нищо де..запълвам си нощите некак си така, че на сутринта не се чудя да търча ли за тест...

# 31
  • Мнения: 179
При мен първите три месеца имаше всички лоши странични ефекти, за които пише в листовката. Цикълът ми в началото беше около 15 дни, а и през другите дни имах  прокървяване. Имах малко болки и ми се гадеше. Усещах и напрежение в гърдите.
След третия месец всичко изчезна. Сега менструацията ми е само три дни и то съвсем слабо, почти е няма.
Въобще чувствам се превъзходно.
Ох, добре че прочетох темата ( тъкмо пуснах същата , без да забележа тази   Embarassed ) . Аз съм в същата ситуация - със спирала Мирена от 2,5 месеца и съм обезпокоена от спорадичните прокървявания , напрежението в гърдите и гаденето . Радвам се да прочета, че това изчезва защото взех да се плаша . Иначе цикълът ми намаля от 7 обилни дни на 4 необлини , което си огромен плюс , просто страничните ефекти ме безпокояха и то доста .

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 16:03 от Isabell

# 32
  • Мнения: 440
Понеже днес бях на лекар и ще си слагам Мирена искам да попитам - боли ли слагането? Една приятелка ме наплаши, че при поставянето на спирали болката е "Нечовешка". Вярно е, че 2 деца родих наведнъж (е, със секцио), ама страхът от неизвестното си е друга работа. Благодаря предварително.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Колкото боли взимането на проба за цитонамазка...Simple Smile
Много е далеч от нечовешките болки Simple Smile

# 34
  • Sofiq
  • Мнения: 192
АЗ ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ ДОВОЛНА - НАПРОТИВ. Тъкмо бях пуснала тема по този повод и сега виждам, че вече е обсъждана. Близо 10 месеца вече съм с Мирена, но тези "първоначални" проблеми се засилват, вместо да изчезват. Цикълът ми беше много редовен преди да я сложа. Сега, обаче често ми избързва, а между отделните цикли почти постоянно ми тече слабичко придружено с менструални болки, главоболие, сърцебиене и световъртеж. Та всъщност исках да ви питам има ли специалисти, които наистина са наясно с това как стоят нещета, кога е подходяща тази спирала и кога не е? А не да се измъкват с "Това е в реда на нещата, няма нищо страшно" Ама и реда - да си си все с цикъл и освен това да не си наред и ти самия. Ясно е че това, което е полезно и добре за повечето, може да се окаже лошо за единици. Но има ли кой да ти каже какво можеш да направиш? Или - махай я и пак се тъпчи с гадните хапчета. Защото махна ли я - ДРУГА НЯМА ДА СЛОЖА - ТА НАЛИ УЖ ТАЗИ Е НАЙ-ДОБРАТА?

ДАЙТЕ СЪВЕТ ЗА ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ ИЛИ КЛИНИКА В СОФИЯ

# 35
Аз позвам coper T вече почти две години. Не ми пречи и нямам никакви проблеми, но цикълът трае 10 дена Sad Избрах я, най-вече защото незнаех каква реакция ще имам към спирала, която отделя хормони, не се ли наблюдава надебеляване, знам че от някои противозачатъчни това е страничния ефект, аз лично дигнах от едни 5 кг. за един месец и трябваше да ги спра.  Другото нещо дето ми хареса за coper T беше че е за 10 години, и тъй като застраховката ми го позволяваше, излезе ми безплатно. Но сега като чета и аз се чудя дали не сбърках в избора. Confused

Общи условия

Активация на акаунт