Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38

Така... и сега да ви призная нещо... Дано не се разсърдите, но... страшно дразнещи са постове с по една иконка или "записче"... Особено когато са много един след друг! Хабите ценно пространство и губите времето на четящите после. Цяла страница само със записчета!!!  Rolling Eyes Простете за забележката, но съм дете на прехода - свикнала съм с икономиите и оптималните решения...  Blush


newsm10



Ива, много се разсмях с повечето имена, който четох тук.хаххаха:например; Нафталинка.....

Иначе аз се чуствам вече по-добре:не кашлям (е, от време на време подкашлям), но се притеснявам че все още имам хрипове (нали знаете като се напънете и те си излизат през гърлото). трябва вече да се оправям, защото ми дойдоха в повече притесненията, пък само дебелея щото само ям и се местя от едното на другото легло Laughing

навън е доста студено и мрачно, но лек ви и усмихнат ден

# 31
  • Мнения: 96
Момичета добро утро и от нас с бебка!И тук в "Копенхаген" Laughing-Копривщица е доста хладно и много неприятно!В сряда съм на 4Д и вече нямам търпение,но и малко ме е страх,честно да си кажа! Sad Стискаите палци всичко да ни е ок!
За имената-благодаря на всички дали мнението си за женско име с А и Д!  bouquet

# 32
  • Мнения: 258
Добро утро мами аз също съм ноемврийска мама мога ли да се присъединя към вас Grinning Grinning Grinning

# 33
  • Мнения: 25
Добро утро и от мен! Отварям форума тази сутрин и какво да видя? Нова тема! Напълно съм съгласна с Деситалий!  Peace
Онзи ден при нас валя цял ден. Поне разхлади малко, защото беше станало задух, та се не трае! Вчера се чумери, ама като го гледам днес временцето пак ще е горещо и задушно ...
За хапването - и аз нямам апетит като на бременна. Дори майка ми се притеснява, че "нищо не ям"! А пържено изобщо не ми понася! Хапвам повече натурални храни - сурови плодове и зеленчуци, чисто месо (само печено), мляко, сирене и не спирам да пия вода! А за закуска са овесените ядки с прясно мляко, малко стафиди и орехи или други ядки. Затова и всяка сутрин се радвам на закуските, които Миа поднася!   bouquet
За имената на дечко. Някои от вас са олеснени, защото знаят към мъжко или женско име да се насочат, ама нашето запетайче нали се крие и умуваме за двата варианта. Първоначално (още преди да забременея си бяхме говорили) нямаше две мнения по въпроса - аз бях склонна да го кръстим на свекъра - Петя или Петър съответно. Станаха едни неща обаче и сега търсим неотрално име. Мислих си за Михаела или София, защото нали момиче сме поръчали, ама за мъжко - хич идея си нямаме!  Crazy Ама се успокоявам, че време има!

# 34
  • Мнения: 218
Добро утро и от мен!Днес при нас времето е ужасно-вали и е студено!
 mia_aurora благодаря за новата темичка и както винаги за закусчицата Hug
 За имената- ние още не сме мислили,но със сигурност сме решили да не я кръстим на никой от бабите и дядовците,за да няма сърдити после.
    maryito добре дошла при нас!Ако искаш дай малко повече информация за теб-кога ти е термина,от къде си,пола на бебчето/ако го знаеш/,за да те впишат на първа страничка.

# 35
  • Мнения: 25
Добре дошла ноемврийска мамо!    bouquet  Hug
Момичета, вие водите ли си дневник с консултациите, резултатите от изследванията, снимките и другите нещо около дечко? Много е забавно! Аз имам един от кампанията на Еврофутбол, а там дори пише и доста полезни неща относно прегледите (какво се поема от ЗОК), съвети, за развитието на бебче по седмици.  Flutter А после от ехо-снимките и фотосите от изписването може да се направи страхотно албумче от снимки!  newsm10
Пък аз не съм се хвалила за ритниците на детенцето - от 16 г.с. ги усещам, ама напоследък много ясно разбирам кога спи и кога е будно! Вечер, към 22-23ч се развихря страшно! Снощи гледахме Мадагаскар 2 и таткото чак се изненада!  newsm53 Много е забавно!
Нещо доста се ентусиазирах ... Прохладна и хубава неделя от мен!

# 36
  • Мнения: 96
Добре дошла на новата мама,леко бременеене и само хубави емоции! Hug
От къде мога да си купя такъв дневник???

# 37
  • Мнения: 175
Момичета, вие водите ли си дневник с консултациите, резултатите от изследванията, снимките и другите нещо около дечко? Много е забавно! Аз имам един от кампанията на Еврофутбол, а там дори пише и доста полезни неща относно прегледите (какво се поема от ЗОК), съвети, за развитието на бебче по седмици.  Flutter А после от ехо-снимките и фотосите от изписването може да се направи страхотно албумче от снимки!  newsm10
Пък аз не съм се хвалила за ритниците на детенцето - от 16 г.с. ги усещам, ама напоследък много ясно разбирам кога спи и кога е будно! Вечер, към 22-23ч се развихря страшно! Снощи гледахме Мадагаскар 2 и таткото чак се изненада!  newsm53 Много е забавно!
Нещо доста се ентусиазирах ... Прохладна и хубава неделя от мен!
maryito Добре дошла!

Аз си водя, но за Елито. Вижда се в сайта, който е написан в подписа ми Simple Smile На книжка нямам попълнен, въпреки, че ми бяха да ли..така стои някъде, даже не се сещам къде е.
Да ви кажа, че усещам бебето още от 4-ти месец. Сега ритниците са вече много силни и ме стряскат понякога  Laughing
Зимата дойде  Thinking

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Здравейте момичета,
Ние ме измислихме отдавна за момче и за момиче. В крайна сметка решихме да спазим и традицията и ще ползваме името на свекър ми, вярвам, че ще е много щастлив и горд. На галено ще му викам Тити  Simple Smile (вече му говорим така с таткото).

Може да се каже, че имаме нещо като дневник (още не е подредено и систематизирано, но и това ще се случи). Имам резултатите от всичките изследвания които съм правила и поне 7-8 снимки. Но бебо вече е голям и доки ми дава снимки я на глава я на крак. Последния път мъжо ми каза да поискам по-смислена снимка, че нали албум правим, но няма как. На ехографа се вижда или глава, или тяло или крак. Скоро ще се сдобием и с видео, нямам търпение вече за 4D_то.

За храненето ясно.... Но кажете ми каква вода пиете - минерална, изворна или чешмяна?

Приятна почивка от мен.

# 39
  • Мнения: 648

Така... и сега да ви призная нещо... Дано не се разсърдите, но... страшно дразнещи са постове с по една иконка или "записче"... Особено когато са много един след друг! Хабите ценно пространство и губите времето на четящите после. Цяла страница само със записчета!!!  Rolling Eyes Простете за забележката, но съм дете на прехода - свикнала съм с икономиите и оптималните решения...  Blush

Desitalee, ако се замислиш това е най-икономичния начин да се запишеш в новата тема! Ако нямаш време или мнение по последно обсъжданите въпроси какво да пишеш? "честита нова тема" е същото като "запис"  Wink
А пространството може да се пести най-вече с даване на линкове към определени изображения, вместо да пълним темата със съответните картинки, но това съм го казала и преди и не искам да се заяждам или да обидя някого  Peace Когато нямам време просто прескачам постовете с яденето  Wink

А сега честито на всички, разбрали пола   bouquet Към момента мъжките майки сме по-малко, но пък излиза, че момчетата ще имат по-голям избор  Joy

Добре дошли на новите мами, дано се чувствате добре тук  Hug

Вода пия минерална и изворна (Девин), редувам ги, а дневник още си нямаме, но и аз като Миралюба си пазя всички изследвания и над 10 снимки на хартия + към 20 снимки и 10-тина клипчета на PC

В Русе времето е прекрасно, т.е. прохладно, има и лек ветрец, пожелавам на всички ви прохладна и изпълнена с усмивки неделя !

# 40
  • Мнения: 257
Здравейте и от мен!
За името ние сме си го измислили още от преди да забременея.Ако е момиче,както показва ехографа-ще е Силвия,а ако е момче-евентуално Симеон(макар,че още сме в чуденка).Искаме да е на свекърва ми,а нейното име започва със С.
Дневник и аз попълвам.Имам Дневник-календар "Ние чакаме бебе".Ето как изглежда,но аз го имам книжен Laughing http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf
miraluba,аз пия предимно чешмяна,но също така и минерална,и изворна вода.Редувам ги.
И при нас,на морето,времето е прохладно,но си имаме и малко слънчице.
Желая ви лек ден,момичета!

# 41
  • Мнения: 258
Термина ми е на 9 ноември от Казанлък съм чакам момиченце

# 42
  • София
  • Мнения: 589
 По принцип съм съгласна с Деситалий и аз доста често пропускам подобни постове . Но не ми пречат и записите, просто не ги чета..а и започвам да се чудя защо не проявяваме повече толерантност.. Всички сме бременни и темата е на всички независимо кой кога е започнал да пише във форума. Казвам това защото прочетох в миналата тема, че само определени мами могат да пускат теми, никой не се е родил научен все пак и ако някоя има желание не бива да и се подрязват крилата и то в такъв период... Казвам това с риск да ми се обидите, но това е мнението ми. Радвам се на закуските на Мия, на честитките за празници  /но може да е една честитка от всички примерно/ и въобще всяка мама да пише каквото пожелае, който не проявява интерес да прескача и така. Hug Темата е обща.

За имената два категорични варианта Аделина или Теодора.

За мамите на които бебетата са по малки/вече сме няколко струва ми се/ не се безпокойте от двама лекари получих мнение, че няма страшно / както Василена е написала / + /- 2 седмици е нормално, зависи от овулацията, на колко дни е МЦ и др. Моята бебка я усещам много рядко, защото е застанала напречно и съм с предна плацента но иначе е здравичка Mr. Green

Добре дошли на новите мами  bouquet

Лек и усмихнат ден на всички Heart Eyes

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 18:13 от Кики - cicico

# 43
  • Мнения: 218
http://biblioteka-bg.com/index.php?option=com_jdownloads&Ite … load&cid=2136

Намерих тази книжка на д-р Спок за грижи за бебето и ми се видя много интересна и полезна!
Вече я изтеглих и започвам да я чета!
  

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 11:57 от svetla_nka8305

# 44
  • Мнения: 98
От доста време ви чета, но си стоя в аномност и реших че е време и аз най- накрая да ви се представя  bowuu, записала съм се и в декемврииската темичка. Та от Варна съм първа бременност, пол все още не се знае, но тази седмица сме на ЖК и се надявам да се види нещо или да не се види  Laughing няма значение каквото дойде. Във връзка с това и имена не сме обсъждали, но ако трябва да съм чесна ми се върти едно женско в главата, но нека първо разберем какво ще е бебо. Термина ми е на 30.11.2009

Относно дневниците и аз нямам такъв, а идеята не е лоша,  (не мисля че е нужно и изследвания да слагам, а и те са си в доки аз не съм ги виждала само звънкам да питам как са ми резултатите) дори си мислех да си направя албум от тези старите с хартиени страници и залепени снимки и всяка снимка да е придружена с малко инфо или шеговито стихче, но за сега нищо не съм предприела освен че само събирам снимки. Все си мисля че има още време, а то изведнъж се приполовило  Blush

Но бебо вече е голям и доки ми дава снимки я на глава я на крак. Последния път мъжо ми каза да поискам по-смислена снимка, че нали албум правим, но няма как. На ехографа се вижда или глава, или тяло или крак.

 Joy и при нас е така даже последните бяха едни чак страшни все разни кости, я гръбнак, главичка, я  нещо друго но при такова скачене и въртене доки това успя да хване. Е поне имаме една много сладка снимчица ходилце!

Това е за сега от мен момичета, ще се радвам занапред да комуникираме имаме толкова общи теми за разговор! Желая ви лек и прохладен ден (поне при нас се очертава да бъде такъв)   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт