До даващите Камомила при никнене на зъбки

  • 5 356
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Майчета, доста четох какво се ползва при никнена на зъбки за облекчаване на симптомите и най-добри отзиви прочетох за Камомила-та. Поръчах ги на бебо, обаче към самото лекарство няма листовка , а аптекарката не знаеше как се дават. Та въпросът ми е - разбрах,че се давали 3 до 5 перлички, но как - във вода ли се разтварят? Ако да в колко вода и по колко пъти на ден се дават? Моля ви за спешен отговор,че бебчо е нервен от известно време,но днес вече е способен ръката да ми отяде,лигави се непрекъснато и е един такъв неспокоен... А в същото време зъбче още няма и не дава да погледна в устенцето, а не напипвам нищо  Sad Вдругиден сме на консултация и ще питам и педито тогава,но ми се иска да го облекча още тази вечер ако може. Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7
Здравей, давала съм, но по препоръка на хомеопат. 3 гранулки през минимум 6 часа. Изсипвам му ги директно в устата, желателно е да не се пипат с ръце. Те са сладички, той ги премята в устата си с език и така постепенно се разтварят (беше на 9 месеца като му дадох за пръв път). Гледай да не предозираш, така знам, нищо че е хомеопатично. И все пак при първа възможност се допитай до хомеопат. Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз разтварях по 5 перлички в много малко вода,около 5мл,и давах направо от една малка чашка.Педито така ни ги изписа,но дъщеря ми беше на 1.3год.Не знам за по-малко дете дали не се променя разреждането.Иначе давах само по веднъж на ден,вечер,около 1 час преди лягане.

# 3
  • Мнения: 1 705
Питай хомеопат,защото аз давах по 5 гранулки размити в 3-5мл преварена вода(в спринцовка) 3 пъти на ден,но нямаше резултат.Сега давам Дентокинд.

# 4
  • Мнения: 3 869
 Shocked Изумявате ме! Как може да се дава хомеопатично лекарство само за 1 симптом?! В каква потенция?!
Най-добре се посъветвай с класически хомеопат. Може изобщо да не сте за Хамомила. Иначе аз съм давала от това лекарство на 4 месеца, при определена картина и след консултация с хомеопати ни, по-късно също сме опирали до него.

# 5
  • Мнения: 1 705
Shocked Изумявате ме! Как може да се дава хомеопатично лекарство само за 1 симптом?! В каква потенция?!
Най-добре се посъветвай с класически хомеопат. Може изобщо да не сте за Хамомила. Иначе аз съм давала от това лекарство на 4 месеца, при определена картина и след консултация с хомеопати ни, по-късно също сме опирали до него.
аз също го давах след консултация с хомеопат при наличие на няколко симптома на никнене на зъбки,затова я съветвам да говори с хомеопат!
чети и не се изумявай

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 16:04 от Синя птичка

# 6
  • Варна
  • Мнения: 777
Синя птичка,взе ми го от клавиатурата! Wink

# 7
  • Мнения: 468
Майчета, доста четох какво се ползва при никнена на зъбки за облекчаване на симптомите и най-добри отзиви прочетох за Камомила-та. Поръчах ги на бебо, обаче към самото лекарство няма листовка , а аптекарката не знаеше как се дават. Та въпросът ми е - разбрах,че се давали 3 до 5 перлички, но как - във вода ли се разтварят? Ако да в колко вода и по колко пъти на ден се дават? Моля ви за спешен отговор,че бебчо е нервен от известно време,но днес вече е способен ръката да ми отяде,лигави се непрекъснато и е един такъв неспокоен... А в същото време зъбче още няма и не дава да погледна в устенцето, а не напипвам нищо  Sad Вдругиден сме на консултация и ще питам и педито тогава,но ми се иска да го облекча още тази вечер ако може. Благодаря ви предварително.  bouquet

В репорториума има 95 лекарства при проблеми със зъбоникненето; 11 на 3-та степен, 40 на 2-ра и 44 на 1-ва.
Лекарството за което питате е едно от тези на 3-та степен.
Всяко едно от тези 95 лекарства може да помогне, САМО при положение, че е правилно подбраното. По какъв критерий да изберем, кое е лекарството ?!?! Това, че едно хомеопатично лекарство е свършило работа в един случай, не означава, че ще свърши същата работа в друг случай, дори и той (случаят) да изглежда идентичен. В класическата хомеопатия се предписва ЕДИНСТВЕНО И САМО индивидуално!

Моля, не си правете експерименти с децата си! Посетете класически хомеопат и се консултирайте!

# 8
  • Мнения: 23
В репорториума има 95 лекарства при проблеми със зъбоникненето; 11 на 3-та степен, 40 на 2-ра и 44 на 1-ва.
Лекарството за което питате е едно от тези на 3-та степен.


Може ли да обясните степените по-подробно.

# 9
  • Мнения: 5 713
Как може да се дава хомеопатично лекарство само за 1 симптом?! В каква потенция?!
Не си надниквала из отчетните да видиш за какво става въпрос... Wink

Общи условия

Активация на акаунт