Прехвърляне на апартамент

  • 18 729
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Ал. 2 се отнася за случаите, когато няма деца, а децата са на други роднини, доколкото разбирам.

# 31
  • Мнения: 96
Това, което е написала Анна не е така. Така мисля, че беше преди доста време. Ето сегашният текст:
Цитат
Чл. 9. (1) Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете.
Взето оттук:
http://lex.bg/laws/ldoc/2121542657
Грешката е моя.
Това, което съм написала важи, когато имота не е от дарение на един от съпрузите.

# 32
  • Мнения: 146
Азсъм много на ВИЕ с правото и юридическите термини, но казано на прост език и тримата имаме по 33%

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Ани, да, точно така излиза, ако е обща собственост, всеки има по 50% и като се разделят 50-те от единия на другия и две деца примерно, ще се получи това, което казваш.

# 34
  • Мнения: 96
 Party сигурно е така ... аз съм опитала май от всички казуси и вече се оплетох.  Joy
най- добре консултация с нотариус. Те са най-компетентни.

# 35
  • Мнения: 146
Все пак мерси за отделеното време и съветите  bouquet  bouquet

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Уф, и те едни компетентни... Моя приятелка се напати много с един нотариус, който не им разяснил елементарни неща от закона и не ги е посъветвал правилно и сега  6-та година води дела с роднини на мъжа си.
Кикирики, изчети закона за всеки случай, да си изясниш поне малко нещата за себе си, и пак се посъветвай с нотариус.

# 37
  • Мнения: 96
Уф, и те едни компетентни... Моя приятелка се напати много с един нотариус, който не им разяснил елементарни неща от закона и не ги е посъветвал правилно и сега  6-та година води дела с роднини на мъжа си. Но все ще знаят повече от нас тук Grinning
И това е така. Но не трябва да си мълчим, а да питаме.

# 38
  • Мнения: 2 891

Aбсолютно! Не слагат печати на средни страници, не изписват правилно имена и после олеле майчице  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт