Пъзели 10

  • 43 290
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 722
ми то и аз да напиша нещо най-накрая, не само да ви чета. аз бях доста заета и не ми оставаше време за пъзели но все пак ви следя.
Този големия пъзел го искам и аз. Обаче преди него има няколко доста големи харчове- отворихме си с приятеля ми магазинче за хранителни стоки и трябва да вкараме там още парички, приеха ме за студентка и сега са ми очните, та и там парички, после искам да изкарам шофьорските курсове, след това искам да си купя велотренажор и след всииииичко това смятам да си купя пъзела. Това се надавам да стане до около 10 месеца максимум 1 година.... Малко съм скромна....
А това, което го обяснява, този който го е редил, за това, че парчетата се редуват през определен брой и аз го открих зимата съвсем случайно. Много лесно се редят пъзелите така. Взимаш пъзел от 1000 парчета и сглобяваш от 2000, от 1500 става за 3000. аз съм го правила при Касторленд, защото повечето от пъзелите ми са такива

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 21:54 от dinora1605

# 346
  • Мнения: 1
Аз нещо не можах да си го преведа не ми е добър инглиша
какво се повтаря и къде

# 347
  • София
  • Мнения: 5 762
Чета ви с удоволствие и ми стана много интересно за прибирането на наредения пъзел на части, може ли някой пожелание да даде снимков материал на прибирането  Grinning
Ще взема и аз така да ги прибирам, досега като ги наредя и все ги развалях обратно на парченца и бам в кутията, ще почна и аз така да си ги прибирам  Peace.

Ако МГМ не успее да качи, тази вечер аз мога да кача снимка как ги съхранявам.
Аз нещо не можах да си го преведа не ми е добър инглиша
какво се повтаря и къде
Предполагам говориш за огромния пъзел и за частта,където обясняват,че има парченца,които застават абсолютно точно на местата ,за които не са. Обърни внимание на връта на жирафа,вместо врат има сини парчета.

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 08:48 от misleto

# 348
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Цитат


Ако МГМ не успее да качи, тази вечер аз мога да кача снимка как ги съхранявам.
Пускайте снимки и идейки за съхраняването, колкото повече толкова по-добре! Hug  bouquet

# 349
  • Мнения: 722
Май не сте го разбрали човека. Grinning След малко ще кача снимки

# 350
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Май не сте го разбрали човека. Grinning След малко ще кача снимки

Хайде де  Grinning Wink Hug

# 351
  • UK
  • Мнения: 3 959
Съжалявам че се бавя със снимките, просто съм в момента на нещо като почивка, и по цял ден се мотая насам натам - на плаж, на разходка и тн, и не ми остава време за форуми и пъзели. Simple Smile Ако някой друг може, да качи, че аз и днес няма да мога... Simple Smile Съжалявам.

# 352
  • Мнения: 722
Ето първите 4 снимки. Извинявам се за лошото качество, но трябваше да снимам от близо.
http://dinora1605.snimka.bg/hobby/pazeli.390443
Да обясня:
Това сивото което се вижда е обърнат с опакото нагоре пъзел. Той ми служи като мостра за реденето. Така вместо да търся дали парчето, което следва да поставя е с примерно 1, 2 или 3 пишки Embarassed, по този начин виждам точно какво е парчето и как е ориентирано. А не да го въртя, да ги късам от пробване и тн. Както казах това е за пъзелите на Касторенд. За другите фирми не знам дали е така. За пъзелите от 2000 части се ползва като подложка от 1000, а за тези от 3000- тези от 1500. Парчетата на по-големите пъзели са по-теснички. С други думи използват една матрица като режат пъзелите. А забравих да кажа, че не е задължително да се обръщат пъзелите гръб в гръб. Как са ориентирани се разбира като си сглобиш рамката отделно.
Надявам се да съм била изчерпателна. Ако има нещо неясно пак ще обясня и ако трябва ще пусна клипчета.

# 353
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Съжалявам че се бавя със снимките, просто съм в момента на нещо като почивка, и по цял ден се мотая насам натам - на плаж, на разходка и тн, и не ми остава време за форуми и пъзели. Simple Smile Ако някой друг може, да качи, че аз и днес няма да мога... Simple Smile Съжалявам.
Mърморанче, не се притеснявай ще чакаме, когато имаш време  Hug

dinora1605 интересна хитринка  Grinning, а после лесно ли се разделят цели двата пъзела  newsm78
П.С. ако можеш по нататъка пусни по-хубави снимки  Peace

Интересно ми е да споделят и другите, какво правят с наредените пъзели, лепите, разваляте на парченца и обратно в кутията или прибирате на големи части обратно в кутията?  Flutter

# 354
  • Мнения: 722
Да лесно се разделят само ги приплъзваш на друг кадастрон. А за снимки при първа възможност. Тези ги правих сега на лампа и светкавица затова са лоши

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 22:45 от dinora1605

# 355
  • Мнения: 1 640
http://dinora1605.snimka.bg/hobby/pazeli.390443.12981729  Динора,този каква марка е?
И друго:отдолу слагаш1000части пъзел ,а отгоре редиш 2000части друг,но на същата фирма -производител,така ли?
За приплъзването с кадастрона-ясно,и аз все ги мърдам напред-назад,щото ги трупам засега един върху друг,чакат си рамките.

# 356
  • Мнения: 722
Този е от китайските за 6 лева. НЕ СИ КУПУВАЙТЕ!!!!!!
След малко ще кача още снимки с пояснения

# 357
  • Мнения: 16
Интересно ми е да споделят и другите, какво правят с наредените пъзели, лепите, разваляте на парченца и обратно в кутията или прибирате на големи части обратно в кутията?  Flutter
Аз като наредя пъзела, отново го прибирам на парченца в кутията. Все още нямам желание да лепя пъзели, защото първо - си ги подбирам така, че със сигурност би ми доставило удоволствие да ги наредя поне още веднъж, и второ - тъй като сме под наем, не се знае кога ще се наложи преместване и със сигурност пъзели в кутии по-лесно се пренасят в сравнение с големи наредени пъзели като картини, поне що се отнася по отношение запазване целостта им и предпазването им от неква случка с тях по време на транспортация  Mr. Green
Пъзелите до 1500 части, ги прибирам директно на парченца всичките общо, обааааче  Mr. Green като предварително обръщам пъзела и номерирам трудната част (обикновено фон някакъв, небе или пр., ако има такава).. не че бих се възползвала от номерацията, защото за мен нареждането си е сладко, но все пак така си се застраховам по някакъв начин за следващия път  Joy
Единствено при трихилядника при прибирането на парченцата му, ги поразделих в отделни торбички, предварително разделяйки пъзела на няколко части   Mr. Green

# 358
  • UK
  • Мнения: 3 959
Китайските от 5-6 лева наистина са големи боклуци като качество, но то си е ясно преди да си го купиш. Картинките им понякога са страхотни. Simple Smile

# 359
  • Мнения: 16
Китайските от 5-6 лева наистина са големи боклуци като качество, но то си е ясно преди да си го купиш. Картинките им понякога са страхотни. Simple Smile
Абсолютно!  Simple Smile

Еее, не мога да го преживея това, само аз ли съм се минала със 7 лв за тях  Joy rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт