Помогнете- търся добър психоаналитик в гр. Варна

  • 4 106
  • 5
  •   1
Отговори
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Здравейте мили "мами", имам една малко по-необичайна молба. Бихте ли ми препоръчали някой добър психоаналитик в гр. Варна. Знам че в България психоанализата не е много разпространена, но ако някой има личен опит и впечатления ще се радвам да ги сподели с нас. Интересува ме и дали някой е успял да си помогне чрез общуване с психолог, т.е. дали психоанализата  помага... Благодаря предварително на всички, които ще решат да се включат!

# 1
Здравей Али, търсиш психоаналитик във Варна?!!!! Просто няма. Психоанализата е метод, който се изучава много дълго време и е много скъп. За да практикуваш трябва да имаш сертификат от Френския институт по психоанализа - той е оторизиран (единствен в Европа) да подготвя психоаналитици. У нас има много самозванци, а вредата която може да нанесе един некъдърен психотерапевт е много голяма. Всъщност бих те посъветвала да потърсиш психотерапевт, който използва други методи за лечение, а не психоанализа.

# 2
  • Мнения: 1
Да, моля, кажете някой добър психолог във Варна.  Praynig
Не е нужно да е най - известният, по - скоро някой, от когото сте доволни и ще знам, че би направил най - доброто за пациентите си.
Благодаря Ви! 

# 3
  • Мнения: 9
mImE, пращам ти на лични адрес на кабинет посетен от моя съпруг, то беше зор, то беше чудо, докато го накарам да прекрачи прага и да потърсим квалифицирана помощ.трябва да ти кажа че в началото  аз бях доста скептична по отношение на това дали ще има резултат. но в крайна сметка съм доволна и доколкотовиждам милото.........абе имашеза какво Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 008
Психоаналитици във Варна няма-психоаналитиците в България се броят на пръстите на едната ръка и са в София.

# 5
  • Мнения: 9
Психоаналитици във Варна няма-психоаналитиците в България се броят на пръстите на едната ръка и са в София.

Пак се отрича нещо съществуващо! Това вече е проблем! Нуждаеш се от специалист! Препоръчвам: Клиничен психолог и психотерапевт, работещи в екип иначе не става Joy Още нещо да ти кажа: Психология в България се учи само редовно/прочетох го в един форум Wink /така че, тръгнеш ли да дириш психотерапевтична помощ преди това изискваш следното:
1. Стаж по форуми - минимум 3 години
2. Задължително да е клиницист #Crazy
3. Абе и училищен психолог става да знаеш
4. Завършил СУ - иначе е шкарто
5. Да реди пъзели и да гадае по карти таро, па може и да дойде ред на хомеопатичното лечение знае ли се... Joy

Общи условия

Активация на акаунт