Велаксин и депресия

  • 34 583
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Здравейте! Отдавна се боря с депресия и паническо разстройство. Пила съм какви ли не антидепресанти. Последно бях на анафранил,но и той не ми подейства. Сега от 3 дни съм на Велаксин. Някой пил ли е този антидепресант?

# 1
Здравей! Съпругът ми страдаше от депресия и след безумно многото видове антидепресанти,точно Велаксин му помогна. Да чукна на дърво,вече почти година и половина е на Велаксин и няма и следа от болестта. Другото много важно нещо за това лекарство е,че изчиства напълно болестта и няма опасност след време отново да се върне. Но от много голям специалист в тази област знам,че за да се излекува човек напълно от депресията,трябва да приема лекарството 2-3 години ако болестта не е наследствена,а ако е наследственна,лекарствата се пият цял живот. Другото важно е да се види щитовидната жлеза на ехограф. Това е от моите наблюдения и опит. Дано да съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 1 893
Аз също съм пила безброй лекарства. Вече съм изгубила надежда,че ще се оправя. Пия Велаксин от 4 дни. Съпругът ти в каква доза го пие и след колко вррреме почувства подобрение? Поздрави и се надявам пак да ми пишеш,може и на лични.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 893
Никой ли не пие Велаксин? Всеки ден чакам отговор,но явно аз съм единствената Sad

# 4
  • Мнения: 2
Здравей Lirena,
преди няколко дни и на мен ми поставиха диагноза ПР, а доктора ми предписа Велаксин 75 мг. по 1 на ден + Атаракс.
Досега не съм пила други антидепресанти, но за сега атаките отшумяха. По-скоро се чувствам замаяна, апетита ми намаля,
сухота в устата. Лошото е,че ме мъчи безсъние,но вечер пия Зопиклон. Надявам се всичко да отшуми въпреки,че приемам лекарствата отскоро. Пиши ти как се чувстваш и не губи надежда hug

# 5
  • Мнения: 1 893
Здравей! Аз пия Велаксина от 12 дни. Първо 4 дни по 75 мг. ,след това по 150. Имам подобрение,но не съвсем. Може би трябва време. На теб какво ти каза лекарят? Какви са ти симптомите? Аз пия и ривотрил. Атаракс не съм пила. Ако искаш,може да споделяме относно проблема,аз нямам нищо против,даже мисля,че е добре да се подкрепяме. Пиши ми ако искаш на лични или както ти е удобно.  Hug

# 6
  • Мнения: 2
Lirena, доктора ми каза, че трябва да мине време,докато подейства лекарството(най-малко 2 седмици).
Аз го пия от 7 дни. Попаднах на един форум http://forum.rozali.com/viewforum.php?f=8
там има доста информация и мнения относно ПР.
Много важно е да споделяш с други хора това, което чувстваш и нямам нищо против да говориме за това и
да се подкрепяме!  friendship

# 7
  • Мнения: 1 893
Да,аз също съм регистрирана във форума,но под друго име. Но там никой не пие Велаксин и затова ,ако искаш ,можем тук да обменяме опит,по-добре на лични,за да не занимаваме останалите с проблема си. Ти как се чувстваш с Велаксина? А какви са симптомите при теб? Поздрави и Hug

# 8
Майка ми приема Велаксин от две седмици и не се чувства добре. Очаквахме да има положителен резултат в рамките на една седмица, но все още не настъпва подобрение. Отпаднала е, казва, че няма сили, през деня й се спи, но по-скоро подремва, а през нощта сънят е краткотраен. Отново има периоди /часове/, през които дишането й е учестено, погледът е втренчен и уплашен, а страховете й са съвсем неоснователни, но... никой не може да я убеди в това...  Какъв е резултатът при вас от приема на лекарството? Кога бихме могли да очакваме подобрение /в смисъл, двете седмици твърде кратък период ли са/?  Благодаря предварително!

# 9
  • Мнения: 1 893
2 седмици не са достатъчни,но все пак би трябвало да се усети някакво подобрение,дори и минимално. Може би дозата да не е достатъчна или пък висока? как го пие,от колко мг е и колко пъти дневно?

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лирена, срещам те в много теми за депресията. Прави ми впечатление, че от много време си така и си минала през доста лекарства. Тъй като и аз пострадах от нея, мога ли да те попитам какво отключи твоята депресия? Ако искаш,  отговори ми на лични.

# 11
Zdraveite,az sum na 19 godini i predi polovin godina mi slojiha diagnoza: smeseno depresivno pani4esko raztroistvo,ne mojeh da stoq sama vku6ti,postoqnno mi se spe6e,bqh super napregnata,postoqnno 4ustvah naprejenie v korema,ne qdqh i mi minavaha vsqkakvi otvratitelni misli prez glavata,nqmah gram nadejda 4e 6te se opravq,prosto se bqh predala,1 mesec pih coaxil i rivotril i se po4uvstvah o6te po zle psihi4eski,no sled tova lekarkata mi mi predpisa velaxin 75mg-po 1 na den(sutrin) i rivotril 0.5mg po 1 na den,po polovinka sutrin i ve4er i ottogava se 4uvstvam perfektno,zapo4nah da si qm seriozno,mislite iz4eznaha,prosto ve4e 6 ti mesec gi piq i vodq suvsem normalen na4in na jivot,daje sled okolo mesec 6te hodq na lekar da mi pravi shema da gi spiram ve4e,taka 4e tova lekarstvo specialno na men mi pomogna dano da pomogne na vsi4ki koito sa bolni,za6toto tazi bolest e tolkova gadna i nikoga ne sum si mislila 4e moje da ima tolkova lo6o ne6to,ama se preodolqva,pojelavam uspeh na vsi4ki Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 440
Лично аз не съм доволна от Велаксина.Предписаха ми го за тревожно разстройство.Но стана по-зле.Цели две седмици ме сполетя безсъние ,не повлияващо се от нищо.Наложи се да сменя лекарството със Золофт както и доктора.След приемът му се почувствах просто прекрасно.

# 13
  • Мнения: 303
Доколкото съм запозната Велаксин, Ефектин и Лароксин са от една и съща група антидепресанти. Аз съм на Лароксин от 4 мес.
Първата седмица беше кошмарно, защото не можех да спя, а работата ми е такава, че трябва да ставам и през нощта.
Освен това имах ужасна сухота в устата и безапетитие. Помолих лекарят да ми изпише приспивателно на билкова основа-Дормигарм, който е подходящ за хора, работещи нощни смени. Пих една опаковка, докато сънят ми се нормализира.
Сега съм само на АД и Невропан.

Общи условия

Активация на акаунт