Домашна хлебопекарна Мулинекс

  • 208 959
  • 242
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 21
Здравейте!
 Искам да попитам за хлебопекарните Мулинекс, може ли да ми покажете как изглежда тази метална пръчица, с която махате бъркалките /понеже никъде не съм виждала до момента/? Дали всички модели имат такива пръчици за изваждане на бъркалките?
При хлебопекарните Мулинекс, при избора на програми нали не е необходимо хлебопекарната да се настройва за всяка програма отделно /пр. да бърка, после да настройвам да втасва, пък после да настройвам да пече/ ? Надявам се като избера програма за вид печиво, да ми я направи самостоятелно...
Точно за това не мога да си обясня как се избира цялостна програма и някой просто вади хляба и си го пече във фурната...
Извинявам се предварително за въпросите, но сега ми предстои да си закупя хлебопекарна и както се вижда не съм веща  newsm78

# 241
  • Мнения: 7 987
Пръчица има във всяка хлебопекарна. Ще я видиш, като си я купиш.
Хлебопекарната се настройва веднъж и после вадиш готов хляб, но има и програми само за бъркане и втасване.

# 242
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте!
 Искам да попитам за хлебопекарните Мулинекс, може ли да ми покажете как изглежда тази метална пръчица, с която махате бъркалките /понеже никъде не съм виждала до момента/? Дали всички модели имат такива пръчици за изваждане на бъркалките?
При хлебопекарните Мулинекс, при избора на програми нали не е необходимо хлебопекарната да се настройва за всяка програма отделно /пр. да бърка, после да настройвам да втасва, пък после да настройвам да пече/ ? Надявам се като избера програма за вид печиво, да ми я направи самостоятелно...
Точно за това не мога да си обясня как се избира цялостна програма и някой просто вади хляба и си го пече във фурната...
Извинявам се предварително за въпросите, но сега ми предстои да си закупя хлебопекарна и както се вижда не съм веща  newsm78
Металната пръчица е нещо такова. Моята е малко по-различна като форма /мулинекс е/.
Програмите се избират: 1. избираш грамаж според това какво количество ще шечеш; 2 избираш програма /имаш книжка с рецепти и там пише коя програма за каквъв хляб, кекс или слако е, както и примерна рецепта/; 3 избираш ниво на печене на кората /слабо, средно или силно/. Слагаш продуктите в посочения в книгата ред и пускаш. В книжката си пише подробно кое как. Има и програми, които са само за месене или само за печене. Ако искаш да си печеш в нормалата фурна си избираш програма "месене" на хлебопекарната и като ти го омеси си го местиш в обикновената фурна да се пече. Ако искаш избираш цяла програма на хлебопекарната /месене, втасване и печене/ за съответното печиво и ти излиза готов хляб или кекс, т.е. натискаш 4 бутона /за грамаж, за програма, за кора и старт/ и после, след като стане вадиш готово печиво, като за грамаж и за кора понякога могат да ти съвпадат първоначалните зададени с твите предпочитания. Някой пускат цяла програма и вадят точно преди печенето и местят в обикновената фурна, а на хлебопекарната прекъсват програмата, но аз не видам смисъл в  това. Ако съм решила хлебопекарната само да меси, пускам на програма месене, там има и втасване - меси втасва и вадя.

Общи условия

Активация на акаунт