А набор 2000 ?

  • 1 468
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм от набор 2001, но вие ме депресирахте, Момчил е такъв грамадан, сега тежи 24 кг. и е 113 см....
  Не изглежда дебел, а е едър и тежи като гюле Confused, аз затова го карам да тича след колелото на сестра си, ама явно ще стане същия кит като баща си ooooh! Боже с какви глупости ви занимавам Embarassed
Споко. не се знае какъв ще стане. Аз съм било едно слабичко, слабичко, пък сега ела ме виж Embarassed. Много добра идея да търчи след колелото newsm10. Моята я мързи дори да го кара Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Е, ние не сме пред такава дилема. Цвети е на 29 септември. На училище - чак по-догодина. Няма какво да се бърза - цял живот ще учат и бачкат, колкото могат повече да си останат деца.
Сигурно не съм се изразила неправилно. Дилемата ми не е дали да тръгне на училище на 6 или на 7/твърдо сме решили да тръгне на 7,6мес./, а дали да повтаря трета група или да повтаря предучилищна.
etia, доколкото знам, не е възможно да се повтаря преучилищната, четох някъде, че като изкара преучилищната група и след това задължително трябва да почне училище.
Може и да бъркам, но все пак провери.
Може да се повтаря предучилищната стига да не било в едно учебно заведение - т.е. един път в детската и един път в училище.
Уж ни е сигурен източникът, ама знам ли?!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако може да повтори 3-та група без да сменя ДГ май е най-добре. Иначе може и да му е скучно втория път в предучилищната, а в 1-ви класп пък ептен

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моят син е роден на 13.08.2000 и така като ви чета е направо бавноразвиващ се. Нито брои до 200-1000, нито чете свързани изречения, нито е с някакво изключително умение надарен. Освен това е миниатюрка, в сравнение с горепосочените габарити.

Висок е 110 см. и няма и 13 кг. Последно го теглихме през юли и беше 12.700 с все дрехи. Не може да смята, брои до 20, не може да чете, познава някои букви само. С рисуването е скаран - само мацаници. Всички зъби са му в устата все още. Ох, а на мен си ми изглеждаше досега повече от нормално хлапето.

Е, поне се справя напълно сам със задоволяването на всяка една своя нужа - облича се, съблича се (явно това трябва да го отчитам като постижение на фона на това, което прочетох по-горе), в тоалетната се справя напълно сам и то силно задоволително, мие се, сгъва си идеално дрехите, подреден е. Изключително комуникативен е обаче. Не познавам друго такова дете. Изключено е около него да има човек и той да не завърже разговор. Възрастови граници за него няма. Май това е единственото, което е по-особено у него.

Много е буен и изключително находчив в повечето ситуации, за разлика от по-голямата си сестра, която обиклновено търси съвет поне, ако не подкрепа. Боже, чудя се какво ли да изтъкна у него и за нищо не се сещам. А как искам да мога да кажа, че знае Менделеевата таблица наизуст или че владее вече интегралното смятане. Ама пусто, те хората ме предупредиха, че преждевременно родените настигали останалите чак в пуберитета, а аз досега не вярвах. Ще взема да ревизирам позицията си и да се съглася с докторите.  Embarassed Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, поне се справя напълно сам със задоволяването на всяка една своя нужа - облича се, съблича се (явно това трябва да го отчитам като постижение на фона на това, което прочетох по-горе), в тоалетната се справя напълно сам и то силно задоволително, мие се, сгъва си идеално дрехите, подреден е. Изключително комуникативен е обаче.
Еее, че да не е малко Grinning. и до 20 броите, а моята без грешка - само до 14 Laughing
Аз згъната дреха и подредени играчки почти не съм виждала /предполагам, че го може, ама не в къщи/

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Еее, че да не е малко Grinning. и до 20 броите, а моята без грешка - само до 14 Laughing
Аз згъната дреха и подредени играчки почти не съм виждала /предполагам, че го може, ама не в къщи/

Отдъхнах си! Ти ме успокои. Сега ще си призная, че винаги пропуска 18, но ме досрамя преди малко да си призная. Викам си, нека декларираме поне едно умение, че иначе жалка работа...  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами и за да кажа, че малко се стреснах, като прочетох другите деца, чак смятали!. А аз си мислех, че има будно дете/поне така казват всички около нас, че и учителкитей/. Нашата не иска и да чуе да се учи да смята и да чете, познава буквите и цифрите, но..... Майка ми е учителка и направо е в шок - толкова деца била научила, а нейното неискало .

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Ради е роден на 8.05.2000г. Висок е 116см и тежи 23кг. Облича се и се съблича сам - обикновено сам си избира дрехите. Не е много по прибирането на играчките, даже хич Embarassed Затоалетната все още ме вика, но се къпе и си мие зъбите сам. Знае да брои до 100 и да смята до 10, но познава няколко букви и не може да чете (няма и желание) - забелязвам, че математиката му е по-приятна от четенето. Ще бъде 3-та група в градинатаи както ги смятам, ще почне училище на 7г и 4м. Много е буен, енергичен и на едно място трудно застава, а последно време и такив теории развива, че се шашкам от къде му хрумват. Не ми се мисли как ще стои мирно в училище. Зъбите още са си на мястото и няма клатещи се.
От сега съм се зачудила догодина дали в градината или в училище да ходи на предучилищна?

# 23
Хм... моята щерка е родена май 2000 г. За височина не знам точно колко е  Embarassed, тежи някъде към 19-20 кг. Говори твърде прилично, не можеш да й затвориш устата Laughing, но те моите деца общо взето се справят с плямпането))) Сега започва да казва "р" тук-таме правилно. Мисля да изчакам още и да видя дали ще се справи сама или ще трябва логопед (с баткото трябваше, но той на 5 години въобще пропускаше звука "р" в речта си; логопедката го оправи за 2 месеца). Много е подвижна, бръмчи като моторетка, по цял ден не се спира. Не знам колко пъти вече е изкачила Черни връх; много повече от мен. Нощна птица е и тя - ляга късно, практически с нас (някъде към 11 средно  Embarassed), става рано, преди осем. Засега успяваме да се преборим да спи следобед.
За смятане... сигурно смята правилно до 10, иначе брои, но не знам до колко, тъй като, както се каза по-горе, е скучно. Simple Smile До сто със сигурност, мисля. Познава всички букви, но няма желание да се учи да чете, а и ми се струва раничко. Разсъдлива е, причинно-следствените връзки нямат тайни за нея  Wink, помни като слон и разбира страшно много неща - човек много трябва да внимава какво ще й дочуят локаторите.
Големите проблеми идват от глезотията и ината. Всъщност - от ината. Много упорита, много непокорна, пищи, крещи, ругае и обижда (неясно откъде се е научила, не е от нас), с крясъци и налитания на бой гледа да извоюва нейното да стане... Хленченето и ревът също са в арсенала.
Може прекрасно да се обслужва сама, но обича да разкара човек или да поиска да бъде обличана - събличана, просто напук. Държи сама да си избира дрехите. Още не сме сменяли зъбче. Ходи на детска градина, горе-долу успешно. В никакъв случай не мисля да я пращам на училище на 6 години. Simple Smile
А за отношенията й с баткото... това е отделен роман. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
За "р"-то. И моята не го казва правилно, но от няколко седмеци наблюдавам голям прогрес и вярвам, че ще минем без логопед. Вече почти го е докарала Grinning.

# 25
  • Мнения: 127
Това с "Р"-то, за логопед ли е?
И дъщеря ми не го произнася правилно, а гърлено, почти като френското "Р", аз - също, майка ми - също. Мислех, че е някаква наследствена особеност на гласовия апарат.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Не знам за гърлено р. "Нащо" р е нещо между р и л. Рибата става например  либа. То е за логопед, но мисля, че се оправя с възрастта.

# 27
  • Мнения: 127
Сега като се замисля, и "Л"-то ни в началото на думата не е както трябва. "лале", звучи като "уале", лодка - "уодка"....Това пък ще да е от баща и - и той така и не мога да го убедя, че не е правилно. Горкото дете, наследило е всички дефекти на и на двама ни  Simple Smile

# 28
Гърленото "р" не е наследствена особеност на гласовия апарат  Simple Smile. Просто така е по-лесно да се учленява "р" и затова някои хора го учленяват така, а явно във вашия случай детето чува от вас. Няма нищо страшно в това, много хора говорят така. Но по принцип е напълно поправимо с логопед, ако решиш, че не искаш да звучи така. Мисля обаче, че няма проблеми.

Иначе... мисля, на тази възраст е нормално да не казват хубаво и навсякъде "р", ами "л" или смесено... затова и аз изчаквам да чуя как ще се развият нещата. Просто при сина ми си беше проблем, той пропускаше звука изцяло, като на английски))

За "л"-то - и на мен ми е болка, и двете ми деца казват "уъ" вместо "л", а нито мъжът ми, нито аз го произнасяме така. Това също се коригира, но чак такъв перфекционизъм мисля да не проявявам. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
  Действително гърленото "р" не е наследствено /както междувпрочем и аз си мислех до скоро/. Нашата "фръци" ходи на логопед за това гърлено"р". Логопедката каза, че е много важно да се обърне внимание преди да се автоматизира изговора. Лесно се коригирало. Лошото при нас е, че миналата година много боледувахме и не е ходила, та нямаше ефект. Сега вече имат и логопед в детската, но "борбата е жестока" и не знам дали ще се вредим до групата, която била само 12 деца от цялата детска.
 Няма лошо и така да остане, но пък щом може да го изчисти защо да не се погрижа?!

Общи условия

Активация на акаунт