Слънце весело пече, расте си ЮНСКОТО дете! Тема №86

  • 13 411
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 91
Не ..   обаче както ги давам така немам  проблеми .. малката си е спокойна ...

# 286
  • Мнения: 639
Катеринка, благодаря ти!  Hug За въпросчетата ти - мигли определено няма да посмея да режа! За косата - по-натаък ще е, сега му харесвам перчемчето, бил "на тати пънкарчето".   Laughing
Райче, и аз я харесвам така! Ама пусто, като израсте, и в основата ми е права, моята си, и не и се радвам особено в "правия" и период. Къдря я веднъж на 1-2 години (над 15 пъти вече  Mr. Green) и не се боядисвам, къносвам я. Преди я подхранвах с маската с Тривитаминол, откакто съм забременяла - с нищо. Сега прочетох, че и за кърмачки не се препоръчва Тривитаминол ...
Полито, нави ме за тази книжка! А в тази връзка, мисля, че е крайно време да обновят "100те туристически обекта" с печатите и да добавят още много!
За Инфакола - аз също давам по една пипетка, почти преди всяко кърмене, като се опитвам да не пропусна вечерното и нощното.
Аз сега да измрънкам леко от таткото, нали сутринта много го похвалих.  Blush Пак няма да ме огрее за басейн. Вчера Алекс плачел много, днес било топло ... През ноември ще захладнее, казах си, пък и сигурно и още някое килце ще съм свалила ...  ooooh!
Гъди нещо ми се губи напоследък.  newsm78

# 287
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!

Ние днес пак имахме гости, после спахме и чак сега Марти като заспа намерих време да седна на компа.

Amorevole, косата ти е уникална просто.  Heart Eyes За капките за колики, ще даваш само при нужда разбира се, това не е лекарство, което действа с "натрупване", а има ефект за всяко конретно хранене.
raia, много добре те разбирам, но имай предвид, че тепърва ще се получават такива моменти.
Di, на мен миналия път косата ми падаше страхотно 6 месеца, страшна работа и нищо не действаше. пих и витамини и домашни маски ползвах и само специални шампоани и нищо. Като че ли накрая само измиването с отвара от корени на коприва ми помогна, а и много добре изглежда косата от нея и без косопад.  Peace
safira, тази докторка като е такава специалистка, трябваше да знае, че недоносените деца се развиват с други темпове. Аз поне съм много добре запозната заради моя близка, която роди в 29г.с Тя обаче веднъж постъпи за рехабилитация и се отказа, а и масажи не е правила и пак, макар и по-бавно детето и се разви напълно нормално.
за подрязването, няма абсолютно никакъв смисъл. Всичко си е до ген. мен като малка с години ме тормозеха и все като момче ходех и косата продължава да си е супер тънка. За сметка на това имам много дълги и извити мигли. На Габи са и същите и даже да и много по-гъсти от моите. Косата и супер бавно растеше и много ме караха да я подстригвам, сега започна по-бързо да расте и си личи, че ще е много гъста и плътна. На Марти до скоро му бяха къси и тънки мигличките, но гледам, че доста се издължиха и уплътниха вече.

# 288
  • Мнения: 4
    Здравейте! Пак намерих малко време да напиша и аз някой ред, тъкмо се нахранихме и ще се приспиваме (с бибата). LEILA BEL , ние от раждането само легнали се кърмим като на първата ти снимка и не сме имали никакви проблеми, дори когато не се оригваме. Рядко кърмя седнала, обикновено когато сме навън или понякога вечер, когато плаче докато суче(защото редовно го прави тоя номер Heart направо се чудя на железните си нерви).
    Миа взе да будува по цял ден и иска постоянно внимание. А имам и други работи да върша и я залъгвам с бибата. Днес с баща й решихме да сме твърди и я оставихме да хленчи в кошарата - нахранена и суха, хленченето прерастна в рев и след 20-тина минути спря и заспа. Много ми беше тежко да я слушам как плаче, ама мисля че трабва да разбере кой командва вкъщи, тя иначе на главата ще ми се качи...надявам се, че постъпвам правилно. Иначе доста я гушкаме и си играем с нея, ама просто не ни е възможно по цял ден... а тя почти не спи, само нощем и на разходките понякога.
    А тая биба, дето постоянно пада от устата ми идва да прекарам една ластичка в двете дупки -  и зад ушите  smile3503
    Поне през нощта спинкаме и имаме само едно хранене към 4.
    Айде чао засега и доскоро!
    

# 289
  • Мнения: 46
Амореее, аватара ти е страхотен  Heart Eyes
Ние след това будуване цял ден още не сме се събудили от последното хранене в 18ч.  Shocked Дадоха ми време все пак да хапна днес и да се изкъпя  Mr. Green

# 290
  • Плевен
  • Мнения: 854
О, и аз няма да режа нито мигли, нито бръснене на глави  Naughty Както казва Петя, всичко си е ген и хормони и това са бабини измислици, виждала съм много доказателства, че не работят.

Аморе, и аз събирам печатчета  Wink И съм съгласна, че трябва да се актуализира.  Simple Smile
А пък за татито - и нашия днес е един такъв... да го тупнеш с нещо и да не му казваш защо  bash
А за басейна споко, то пък до другото лято съвсем ще си във форма  Mr. Green  Joy Майтапче, не се сърди, ама ако ще те успокоя и аз от 1 седмица не съм се топила в нашия - нали ви казах, че през деня е кошер от оси, а вечер с оправянето на децата няма време, та и ние като вас  Heart Eyes

Ха,ха,ха Инс, това с бибата е идея  Joy

# 291
  • Мнения: 753
Здравейте, момичета!

Canbebe при нас има в едно магазинче срещу Топлофикация централата, на уличката, перпендикулярна на ул.Природа, на която се намира самата Т. Ще попитам продавачката дали знае къде ги продават.
Иначе помня, че Гъди еше споменала, че има познат, който зарежда или е дистрибутор на марката пелени.
Аморе, при нас са и на бройка и така можеш да прецениш. А и Стоянчо имаше по-дебелички бутчета и често под завивките беше с откопчани копчета, където не можеха да му станат дрешките.

Преди малко прочетох една тема и тя ме наведе на мисълта, че май бебо е бил подсечен толкова дълго заради употребата на Памперс.

Ди, супер за срещата. Днес случайно видях Ая и нейната девойка, но нямаше възможност много да си побъбрим /както казва мъжа ми, като видя накой и започвам да си "чатя" с него Simple Smile/ Тази вечер още една позната ми каза в прав текст, че много говоря. А аз и обяснявах, че познавам три квартала вече...Май съм бая бъбрива, но и не обръщам внимание. Който иска, да не говори с мене Wink

Поли, ще ти опиша положението, но май тази вечер ще лягам, че нещо съм уморена. Определено има какво да обменяме като опит и идеи, както и наблюдения. Много некоректно за ситуацията с мъжа ти. А ти винаги си много загрижена за него...мисля, че между вас цари много нежност и близост.

Косичката сме подстригвали само поради потене по вратлето и то по настояване на мъжа ми, аз не давах иначе.

Моята коса засега не капе, но предния път известно време падаха много косми. Нищо не предприех, но и не беше срашно, оправи се с времето. Това било нормално, че през бременността не се обновявала и аз бях забелязала това.
Somebody, и двете фолк певици, които са се радвали на Андреа искат деца, а Есил се надява на момиче  Peace

Днес за пръв път моят бебо повърна истински и то много, но аз го бях пребозала, усещах го, че му е тежко.

До момента грабя с пълни шепи от времето на разходките, за да общувам само с по-голямото ми дете. И у нас общувам с него, но не както като бяхме само с него. Много ми се иска в следващи пост да мога да ви поразкажа какви ги вършим у дома и навън и какви мисли ме спохождат.

Рая, да не би да се е преплел звук от друго бебе? Моя позната редовно улавяше бебефона на съседско бебе от другия блок и реагираше на фалшиви сигнали. Не се бой, и аз се стрясках яко няколко пъти с първия бебо, още помня как се вцепених една нощ като го чопнах с нокът и той писна ужасно, а колко кръв му тече...

Катя, и моят бебо спи както описваш Силия.

Спокойна нощ на всички в прегръдката на сладките бебоци.

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 23:12 от ayas

# 292
  • Мнения: 1 475
добър вечер

Днес за мен беше поредния, да не кажа най-тежък свръхколиков ден до момента, до към 2 часа, положението се търпеше, но от 2 до към 9 тази вечер беше кошмар, зверско дране и нищо не може да я успокои, пищи, повръща, ака и все е гладна  и ръцете този път не помогнаха и отново прибегнах до Инфакола, колкот о ида не ми се искаше  и като,че ли се успокои от него  или пък от Майкъл Джексън и пусках този път и заспа/едно от двете ще е имало целебно въздействие върху нея/! Simple Smile

Сутринта с Aya направихме голяма обиколка на квартала и акустирахме в Красно село на едно готино кафе, та до 2 откарахме на него,докато не се разпискаха момите от глад  и ни принудиха бързо да се изнесем към вкъщи! Crossing Arms

Di, та в тази връзка, да кажа, че и с aya си говорихме за Боровска среща, със всички споменати от теб съфорумки, само ако може да е през следващата седмица  и най-добре сутрин, мисля, че няма сред нас мами, които да си поспиват до късно и това да им е проблем!

Amorevole  имаш страхотна коса Peace

Кате както винаги страхотни снимки Heart Eyes

И аз не съм  си и помисляла дори да режа мигли и коса за да се сгъстят- аз имам едни от най-късите мигли на света и без да са рязани Crossing Arms, но пък  доста гъста коса, която расте на поливки , напук на цялото боядисване, като малка никога не съм била с къса коса, отакто се помня все с дълга съм!Засега да чукам на дърво нямам косопад!

Лека вечер на всички Hug

# 293
  • Мнения: 1 419
Ехей, здрвейте  Hug. Да не помислите, че съм ви забравила... Ден не минава без да се присетя, но пусто време все не стига  ooooh!. А в края на деня умората ми е толкова силна, че нямам сили да седна пред компа - дори не успявам да чета вече  Embarassed. Днес малко по-рано ми приключи вечерта (обикновено все към 12-1ч става) и реших да ви драсна някой друг ред   bouquet.

Обаче често се засичам къде случайно, къде планирано с някоя съформка и научавам това-онова  Wink.

Чух, че гласите среща - моля пишете и мен, но ако може да ми се обадите, за да не изпусна уговорката в писменна форма  Blush. За мен всичко е ОК, т.к. съм с кола, но Борисовата ми се струва най-добра опция, т.к. е голяма. Иначе най-удобно ми е в Южния парк, а още най (както казват синовете ми  Crazy) ми е в Борово  Mr. Green.

За Емчето мога да кажа само благи думи. Гледаме се с любов и разбирателство - расте будна мома (в пряк и преносен смисъл  Joy). Смее се много, гука доста и обожава да е сред хора и да й обръщат внимание  Flutter. Мъчат я колики още, но това са преходни неща, та няма да се жалвам.


Много целувки на малките бебочета и ми пожелайте да имам малко време поне да ви чета  Whistling

# 294
  • Мнения: 639
Катеринка, Ди, Петя, Аяс, Ани, Somebody, благодаря ви! Много сте мили!  Heart Eyes   bouquet
Aya,  Hug
Само набързичко пиша, за да ви пожелая спокойна нощ и да ви кажа, че утре сигурно няма да съм на линия. Ще имаме гости, преди 2 часа го разбрахме, и тепърва ще дооправям и доразчиствам къщата.  Mr. Green Ама поне ще са ми любими хора (на мъжа ми леля му със семейството си) и за първи път ще видят Алекс.
Хайде, лека, и утре - много кротки бебоци и усмихнати мами!  Wink

# 295
  • Мнения: 5 001
Добро утро момичета Hug
Отчет от вчерашната консултацията  Laughing имаме си бебе голям лакомник, качил е 1, 700, вече е 4,900 55см
Коликите на Ники са главно сутрин, от 6 до към 8, какво е това чудо незнам, мисля да по спра капките, вече не са много силни, да видим как ще е положението.

Това за миглите и косата според мен е глупост. На Благо мекараха да му бръсна главата, а той си беше с много гъста коса от малък, та още колко да се сгъстява Rolling Eyes


 Гледаме се с любов и разбирателство - расте будна мома (в пряк и преносен смисъл  Joy).


Буден е и Ники много, направо му изумява, брат му спи повече от него Shocked
Айя, радвам се че се появи Hug

Аяйс спомена та да повдигна и аз върпоса, споделете за каките и батковците. Благо посвикна вече, но аз имам и голяма помощ, племениците са ваканция и прекарва много време с тях, играят си в двора, етърва ми го гледа и тя, майка ми и баща ми го взимат доста често в тях, та не му липсва внимание.

Лек ден

# 296
  • Мнения: 25
Добро утро и от нас! Днес Калоянчо направо се успа - обикновенно правим тоалет вече, но той е решил да спи и аз се възползвам да вляза да почета.

Сутрешна разходка няма да правим ми се струва и биз друго е обрлачно при нас, направо ще излезем по-рано следобед!

Сега съм на вълна почивка и се ровя за оферти по морето, то в този ред на мисли ако някой има хубави оферти за ALL Incl. на Златни или Св. Константин и елена да споделя!
Anyto писала си за почивка на Албена, може ли да споделиш в кой хотел и какви са условията. Мерси предварително

# 297

Общи условия

Активация на акаунт