Въпрос към мамите, които стерилизират с течност или таблетки.

  • 1 328
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
И с двете деца ползвах течността на Чико. Стерилизирах непрекъснато, защото течността има срок на действие 24 часа, така че след всяко хранене-накисвах шишетата. Самата течност, обаче я правех не всеки ден, а през около 2-3 дни. Сега вече не стерилизирам (Филип е на 5м).

# 16
  • Мнения: 4 629
Аз ползвах таблетките на Чико. След всяко ползване на шише, помпа, друго - пъхах в разтвора. Всеки ден сменях течността. Беше ми лесно, бързо и удобно Laughing

# 17
  • Мнения: 264
Аз също съм на таблетки на Чико - супер са и не мирише на гадно. И е лесно .... обичам мързеливите технологии  Mr. Green Само се чудя докога да стерилизирам. Преди това нали миете с веро ? Майка ми изпада в истерия като ме види че слагам и веро , а без него си стоят мазни и по-скоро да завъдят някакви бактерийки ...

# 18
  • Мнения: 444
Аз също стерилизирах след всяко хранене и обилно изплаквах, не ми миришеше лошо, използвах течност на Чико! Имам останало почти цяло шише ако някой иска ще му го подаря!
Поздрави!

# 19
  • Мнения: 1 464
Аз си бях взела от таблетките на чико ,но ми беше по-удобно със стерилизатора,къде ще бъркам разтвори  Embarassed,бум в стерилизатора и да се варят...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре де, ама на кутиите на таблетките пише да се измиват след това с преварена вода...вие така ли правите? Защото ми се струва доста по-сложно, отколкото да ги изваря. (това в случай, че миеш след това с преварена вода)

# 21
  • Мнения: 1 427
Добре де, ама на кутиите на таблетките пише да се измиват след това с преварена вода...вие така ли правите? Защото ми се струва доста по-сложно, отколкото да ги изваря. (това в случай, че миеш след това с преварена вода)
Аз си ги мия с обикновена чешмяна вода.Няма никакъв проблем.Според мен може нещо в превода да е сгрешено или да се презастраховат производителите.

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
стерилизиране има смисъл да правиш ежедневно докато почнат соковете. После... то си е губене на енергия. Само е важно да стерилизираш поне веднъж седмично тези от млякото, защото то  е добра среда за развитие на какви ли не бактерии.

Оп, срам-несрам да питам-наистина ли вече може да не стерилизирам? Моята Цвета е на 1годинка, но още стерилизирам шишето от вечерното мляко, както и лъжичките с които се храни. А докога гладите всички дрешки на детенце? Аз май прлекалявам, но ме е страх от алергии и други такива Embarassed. Е, все пак може и да има ефект, досега е била "болна"само от лека хремичка Laughing

# 23
  • Мнения: 1 464
Добре де, ама на кутиите на таблетките пише да се измиват след това с преварена вода...вие така ли правите? Защото ми се струва доста по-сложно, отколкото да ги изваря. (това в случай, че миеш след това с преварена вода)
Аз си ги мия с обикновена чешмяна вода.Няма никакъв проблем.Според мен може нещо в превода да е сгрешено или да се презастраховат производителите.
Е какъв е смисъла да стерилизираш тогава?Нали стерилизирането е точно за това,шишетата да са СТЕРИЛНИ ,затова се прави след всяко хранене,веднъж на ден ми се струва безсмислено,а пък да ги изплакваш с чешмяна вода още повече,толкова бактерии има във водата...всъщност ваша си работа...

# 24
  • Мнения: 827
Ползвах ги. А слагах шишетата в разтвора, когато се сетя. Но гледах да е поне 2 пъти на ден  през първите месеци.

Общи условия

Активация на акаунт