Често падане при прохождане и ходене

  • 7 260
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте на всички майки, моята малка принцеса е вече на годинка, ходи, но не много стабилно, т.е. прави 3-4крачки сама и после като се усети че не е хваната за мен - пада, това което ме притеснява е че пада все на главата си или на страни, другите деца падат по дупета тя назад.някои имал ли е такъв проблем , аз вече започвам да се притеснявам, скоро ще стане на 1г.1м. а още я е страх да се пусне самичка. Sad

# 1
  • Мнения: 1 428
И моята дъщеря все падаше на глава.Но  после се научи на дупе и на ръчички сама.

# 2
  • Мнения: 59
a към кой месец се научи?

забравих да кажа , че от време на време и слагам каишите за прохождане - според вас от там ли й идава нестабилността, защото когато й сложа каишите, тя си ходи супер , в момента в който не забърза  нанякъде и падне.много бърза.много.тя не ходи а тича Wink

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 15:24 от AnMary

# 3
  • София
  • Мнения: 574
Моите впечатления са,че повечето деца падат на глава и единственото спасение е пазене докато стабилно проходят.Моите деца съм ги държала за ръка до година и три-четири месеца.

# 4
  • Мнения: 27
Ще се научи спокойно  Peace, а относно каишките може и да забавят малко процеса, но пък ти не си превита на две и детето ще си удря главичката по рядко, според мен просто като е с каишките и тръгне да пада я орентирай как, дърпай я лекичко така че да падне на дупе, или до степен само на ръчички ако е залитнала напред.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 78
Дъщеря ми така падаше по лице, не се сещаше да се подпре с ръчички  ooooh!! И стабилно като ходеше вече, ако се спъне пак така падаше....
Сина ми го оставих абсолютно сам да се справя и с изправянето и с вървенето Naughty! Не съм му помагала, не съм го водила нито за една, нито за две ръце. Когато проходи и се почуства сигурен започна да бяга, вместо да върви. Много често пада, но си знае как да пада "правилно" и веднага се изправя и продължава Peace!
Не знам дали си е до дете, но по-скоро мисля, че това, че ги водите за ръце не им позволява да се научат как да се предпазват при падане.

# 6
  • Мнения: 258
Здравейте на всички майки, моята малка принцеса е вече на годинка, ходи, но не много стабилно, т.е. прави 3-4крачки сама и после като се усети че не е хваната за мен - пада, това което ме притеснява е че пада все на главата си или на страни, другите деца падат по дупета тя назад.някои имал ли е такъв проблем , аз вече започвам да се притеснявам, скоро ще стане на 1г.1м. а още я е страх да се пусне самичка. Sad

Бебето ми падаше все на глава и често посещавахме педиатъра след поредната синина. Трябва много да я пазиш - защото наистина е опасно. Това е най-трудният ти период, но ще свърши, колкото и да не ти се вярва

# 7
  • Мнения: 514
Моя син проходи към годинка, но съм ходила наведена след него да го хвана ако падне поне още половин година. Страх ме беше, че ако падне ще си удари лошо главата. Нямах сили да го оставя да ходи сам, а аз да гледам от страни какво ще стане. Предпочетох кръста да ме боли вместо да рискувам. Опасни са тези удари, може на момента нищо да му няма и ефекта от тях да се усети години след това.

# 8
  • Мнения: 59
благодаря на всички , дано да дойде бързо този период на прохождането , че .............то не че тогава ще кротне, но...................ще видим как ще се развият нащата след месец два, тя принципно всичко прави по-касно, късно се обърна, късно ми прояде по-едра храна, късно се изправи и т.н.

# 9
  • Мнения: 2 011
И дъщеря ми падаше по глава,не се сещаше да се подпре  Rolling Eyes
Аз ползвах каишки и го отчитам като грешка.Те подлъгват детето,убедена съм.С тях не може да се научи да пада подпирайки се.
Моят съвет е - остави я да върви сама,води я по паркове и градинки,където има трева,та да пада на меко,докато укрепне.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 098
ами може като нищо да е свикнала да не се пази толкова защо като е с каиши ти спираш падането и удъра...и нормално като е без да очаква същото и да се стоварва като талпа.....
по-добре й купи една каска и я остави да се научи да пада....то не винаги ще може да реагира да се подпре с ръчички...но обикновенно децата които не ги водят за ръце и каишки бързо се  научават да падат...има и много малко изключения де...

също  е много важно обувките й да са й много удобни, защото ако нещо не й пасват както трябва може дори и те да я спъват да пада доплнително....

това за тревичката е хубав съвет...НО там е неравно и докато не ходят стабилно децата повече падат по неравностите, въпреки че те пък ще и пречат да се засили прекалено........по-добре на равничко да е...

# 11
  • София
  • Мнения: 39 759
А може би и трябва още съвсем малко време.
Алекс не ходи. Прави опити, харесва му. Правил е по 3-4 крачки, но после пада като дърво. Не бързам.
И моят син много бърза, и лесно губи равновесие. Успява да си преплете краката. А понякога се и настъпва Simple Smile

Запаси се с търпение. Купи наколенки. В бебешките магазини се продават и каски. Сериозна съм.

# 12
  • Мнения: 4 335
И Денис като прохождаше все падаше така.Вече е стабилен и пада рядко,но случи ли се все напред пада и челото е редовно ухлузено WinkС времето започна да се пази по вече,сега слага и рьцете понякога напред,да не удари главата.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Така е беше и при моята щерка, все още пада и е спъната, въпреки
че ще стане на година и половина. Все на главата си пада, уж я пазя,
уж съм все край нея, а току се окажем с цицина пак. На последната
консултация педиатъра ни се присмя "Агафия, Агафия, очукана си, като стара лада" Laughing
Нямах такива грижи с брат `и...

# 14
  • Мнения: 534
Здравейте мами сигурно за някой това ще им се стори маловажно ,но моля споделете при вас как беше след прохождане.Та така случая при нас е следния малката проходи на 1г.20 дена в момента сме на 1г.3м. на всяка втора крачка се спъва и пада по колене напред и не само на вън в нас на паркета на равното се спъва ,немисля че това е нормално все пак 2 м. са минали от когато проходи .Знам че всички дечица падат ама чак толкова малко се съмнявам.Заведох я на ортопед той прегледа Габи но без снимки и без други уреди само на пипане по крачетата и гледаше как ходи .Каза че  от вътрешната страна на крачето както детенцето е седнало и пръстите му сочат на горе и се опитваме да згънем пръстите към тялото не се получавала там цялата згънка както трябва да бъде по принцип и каза че може би това се отразявало на паданията.Не назначи нищо каза да правим само едни упражнения в нас и това е след 2 м. на преглед пак.
Чудя се дали да не потърся и друго мнение ,на мен ми изглежда че малката се спъва прекалено много  Sad
Моля споделете вашите деца падат ли толкова много и горе доло кога са спрели да падат благодаря ви предварително  Hug

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 23:06 от .Маги.

Общи условия

Активация на акаунт