Превземки

  • 8 631
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Бихте ли споделили  кои ваши изисквания да ги наречем, са били квалифицирани от околните (тук и навън) като превземки?
И какво значи превземка въобще?  Защо, ако за мен примерно наличието на еди какво си е нещо нормално и съвсем в реда на нещата, за друг е превземка?  Преди всичко искам да чуя за вашите "превземки".   Wink

# 1
  • Мнения: 227
Не съм превзета.Не ми идва отвътре,щото и затова дарба се иска.

# 2
  • Мнения: 2 401
То и аз не съм, но различните хора отстрани по различен начин виждат нещата.

# 3
  • Мнения: 46 515
Возенето на детето ни задължително в столче, много често околните го приемат за превземка  Tired

# 4
  • Мнения: 15 619
За превземка считат гнусливостта ми най-вече...

# 5
  • Мнения: X
Свят голям - хора разни. Избягвам ситуации, в които базови за мен неща изглеждат превземки - примерно, не бих отседнала в хотел, в който се смята за превземка да поискаш смяна на чаршафите, понеже са видимо мръсни.

Последната ситуация, за която се сещам, е с едно такси. Спрях го, отворих вратата и отвътре така ме лъхна на цигари, че смотолевих обяснение и дадох назад, а човекът ехидно отбеляза: "Превземки!"

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
При отказ да ям нещо, което не обичам.

# 7
  • Мнения: X
За мен пример за превземка, която ме дразни, е, да речем, когато някой заявява: "Аз не мога да живея и ден без... душ, телефон, автомобил, интернет, шоколад" и пр. от този сорт.
Dandelion ме подсети, че веднъж помолих приятелка, с която бяхме в кафене, да не пуши, защото съм дарявала кръв същия ден и не ми достига въздух, а тя каза: "Голяма работа! Недостигът на кислород стимулира производството на костен мозък!" (или нещо такова, приятелката ми е лекарка...)
Някои може би възприемат като "превземка" и факта, че не ям месо. Не са ми го казвали в прав текст, но съм долавяла подобно отношение.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Мъжът ми смята за превземка това, че не понасям цигарата му да ми дими в носа. Понеже преди да забременея и аз пушех, той си мисли, че възприемам димът като него.
Когато се възмущавам на нечия глупост, също някои околни го приемат, като превземка.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
При отказ да ям нещо, което не обичам.

А да и това - аз не обичам миризмата на лук. И дори когато има салата с лук на масата, пак ми е неприятно. Казвали са ми да не се правя на важна, а да и взема от салатата....

# 10
  • Мнения: 13
     Не се смятам за превзета и префърцунена, но има хора около мен, които наистина ми се дразнят на "особеностите в характера" и ги квалифицират като превземки. Понякога получавам и "сръчквания" заради това. Ситуациите, в които често чувам - хайде, стига си се превземала! са: реакциите, когато видя паяк или друго отвратително насекомо, когато държа да ме обслужват с внимание/в магазин или ресторант/, когато обяснявам, че държа на кавалерството, на качествените стоки, когато кажа, че обичам да пазарувам дрехи и обувки сама, но храната задължително със съпруга , когато настоявам да се слуша музиката, която харесвам и още много когато...

# 11
  • Мнения: X
Ох, какво ли при мен не е превземка. Много хора смятат за превземка това, че да речем не ме кефи чалга, че изобщо се заслушвам в текста, това, че като отида на ресторант очаквам добро обслужване. Едни наши приятели като тръгнем нанякъде на почивка смятат за превземка изискванията ми да има баня и кенеф там, където ще се нощува. Изобщо се учудвам на лиспата на всякакви претенции в голяма част у хората, от страхът да не предизвикат конфликт търсейки правата си. Те твърдят, че аз просто се заяждам, аз ги смятам за овчедушни и така...всичко си си върви по старому и нищо никога няма да се промени.
Едни примадонки навремето колко ми се смяха, че съм имала две различни кърпи за дупе и лице. Дори това, че си миеш зъбите може да учуди бая народ. Направо понякога си забравям, че  живеем в 21 век, но за сметка на това винаги ми се припомня, че съм в България.

# 12
  • Мнения: 2 199
Гнуслива съм, работех в детска градина и трябваше да сменям памперси ееееее ми повдига ми се и мога да повърна, а обичам много децата.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 103
Ако имах ник, то той щеше да е Превземка bowuu А ако обръщах внимание на всички квалификации по мой адрес щях да пускам по няколко теми на ден, за да изясня защо хората са комплексирани и от какво се комплексират.  Това няма да помогне нито на мен, нито на тях, та не се хабя да останат сили за още превземки. newsm47

# 14
  • Мнения: 516
Случвало се е учтивостта ми да бъде квалифицрана като превземане. Не ми пречи. Не смятам да се променям на стари години.

Общи условия

Активация на акаунт