Бълхи в къщи и малко бебе

  • 29 891
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Мили мами, правихме ремонт и вместо сега всичко да е чисто се уредихме с бълхи в цялата къща Sad Sad Sad А бебка е само на 10 дни и умирам от страх да не я налази нещо  #Crazy Моля ви кажете с какво да пръскам за да се отървем от тях. Вчера пробвах са райд, но вечерта пак намерих една жива, а стоя 2 часа затворено  Sick Sick Sick Помоооооооощ  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 366
нямаш ли идея от къде идват бълхите

# 2
  • Мнения: 59
И в нас е така.
Пръскам с какво ли не и файда никаква.
Викай фирма,най сигурно е.

# 3
  • Мнения: 55
Ние живеем в къща и имаме голям двор и съответно из него щъкат разни улични котки, а заради ремонта беше нон стоп отворено навсякъде и от там предполагам сме ги домъкнали. Иначе нямаме домашни животни Sad Ух мн гадно  Sick

# 4
  • Мнения: 99
И ние сме в същата ситуация, тъкмо се нанесохме в ремонтирана къща, но е пълно с котки и се напълни и с бълхи. Вземи си Фендона.  http://web.orbitel.bg/connect/products/fendona_main.htm.
Вчера пръсках за втори път и определено има ефект. Виждат се как са живи, но не скачат. И ги изсмуках с прахосмукачката. Само да ти кажа, да направиш по-концентриран разтвор за по-сигурно Simple Smile Обаче като напръскаш, бебето го изведи. Пише, че не е токсично за хората, ама малко се усеща едно нагарчане като пръскаш.

# 5
  • Мнения: 55
linnel от къде да го купя?

# 6
  • Мнения: 99
Ами мисля, че е от аграрна аптека, но питай и в обикновена, може да има.

# 7
  • Мнения: 55
Благодаря ти много  Hug Дано има ефект, сега тичам към аптеката  dance

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Ние така миналата седмица си донесохме бълха от селото на мъжа ми. Първо изпрах цялата къща на 90 градуса в пералнята. След това мъжът ми размести мебелите, мина с прахосмукачка и изми къщата с вряла вода и белина. И май ги уморихме.
Другото е фирма. Най-лесно.

# 9
  • Мнения: 353
И при нас има бълхи... на балкона, което означава че и вътре намирам. Излязох да прибера прането и след това една едра лъскава бълха на крака ми, скочи и не успях да я намеря. Детето ми е алергично, като го ухапе му се появяват още пъпки и трудно минават, тая година е маалко по-добре, до миналата му завяхваха само със кларитин и много мазане с фенистил.

Симс да не сте си купили някой нов килим или матрак, трябва да има някаква причина. И по добре фирма да ти напръска, с толкова малко бебче внимавай

Преди години в селото на майка ми имаше наводнение. Къщата на нейната леля беше много засегната, дадоха им помощи като част от помощите бяха дюшеци... Та тия дюшеци бяха пълни с бълхи. Леля й беше направила страшна алергия, не искам да изпадам в подробности...

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 15:47 от tinta

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте,
аз също имам проблем с бълхи у дома, даже имам и собствена тема във форума по въпроса. Разучих нещата около Фендона - препарат доста препоръчван, но както се оказва с доста минуси. Днес бях на Овча купел в  една селскостопанска аптека с ясното намерение да го купя, но там ми отговориха, че: 1. Фендона е спрян от продажби от 1 година насам; 2. Карантината му е 24 часа, т.е. не трябва да сте си в къщи 2 дни и 3. След напръскване всичко трябва да се измие и изпере, особено ако сте с малко дете (аз съм с две). Препоръчаха ми Регент, но се оказва, че той е по-скоро срещу хлебарки. Нещо наречено Айкън - може би, но май пак след това си трябва основно почистване, пране и т.н., а който няма време.... Вече съм се видяла в чудо и не знам какво да правя....

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Извикай фирма. Те работят с професионални препарати.

# 12
  • Мнения: 99
Това е цитат от архива. "Тогава баща ми изнамери от някакъв магазин за растителна защита, или нещо подобно, един препарат на BASF. Той представлява малко шишенце с бяла течност, която се разрежда в литър вода.
Ами какво да ви кажа, това е вълшебен препарат и струва към 3 лв някъде. Най-хубавото е че няма мирис.
Препаратът се казва Фендона 60 СК

Сега от време на време отново пръскам профилактично.

================
Активното вещество на въпросния Фендона е алфациперметрин. Аз купувам Циперметрин от ветеринарните аптеки. Има го и под други наименования - Бандит и др. Ползвала съм го против мравки, листни въшки по цветята ми, също и против хлебарки, когато ми се появят. Действа. И най-важното е, че е слабо токсичен и на практика безвреден за животни и хора. Във ветеринарната медицина се използва против паразити - бълхи, кърлежи и др.
Мисля, че е по-добрият избор, в сравнение с Регент, що се отнася за закрити помещения и изобщо за домашни нужди.  Peace"

# 13
  • Мнения: 330
Може да е малко извън темата, но аз не мога да се отърва от ония дребните мравки, дето се водят домашни. Обаждах се на фирма, но ми казаха, че за да дезинфекцират качествено и да има ефект трябва 5-6 часа след това да седи затворено, най-добре 2-3 дни след това да се проветрява. А с малко бебе /моето беше на 20 дни тогава/ това беше невъзможно. С пране, чистене и ограничаване на достъпа ми е съвета да се оправяш засега. С препарат мноооого внимателно.

# 14
  • Мнения: 99
Как така е спрян Фендона като днес пак си купихме от ветеринарна аптека. Само, че е 50, на прах. Но наистина на опаковката на този пише 24 часа да не се стои в помещенията. То за нас е вече късно  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт