Докога с нощната лампа

  • 3 009
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 430
В началото около 2-3 седмици спеше на светло...просто като вляза в стаята да го видя какво прави, но после я загасих...имам познати дето децата им вече на по 4-5 години и не могат да ги оттучат да спят на тъмно  Sad

# 61
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Десетина дни след като се върнахме от родилното и угасихме лампата...от тогава до ден днешен си спин на тъмно Wink

# 62
  • Мнения: 3 537
на тъмно Wink

# 63
  • Мнения: 3 550
Винаги спи на тъмно нощем. Не му паля допълнителна нощна лампа. Денем също не затъмнявам стаята. Мисля, че е важно от малък да научи, че нощем е тъмно, а денем е светло, изобщо да прави разлика между деня и нощта.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 182
Първият месец спяхме на нощна лампа с доста приглушена светлина. Аз се чувствах по-удобно, защото съм и силно късогледа и съвсем не вижадх бебето в тъмното. Но един път седмично таткото ме отменяше и си спяха на тъмно. На 2-рия месец дори ме "изгони" от стаята. Сега спи най-добре сама, на загсена лампа и дръпнати пердета.
То всички крайности не са добри както да иска да спи само на лампа, така и да не може да спи ако има светлина. Но мисля, че при вас още няма значение, а както на тебе ти е удобно.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви спи от първият ден на тъмно, но тя не е повръщала. Уличното осветление ми беше достатъчно за да и намирам бибата, а когато и правех млякото пусках нощната лампа.

# 66
  • Мнения: 1 999
На тъмно newsm07

# 67
  • София
  • Мнения: 676
Мисля, че сънят е изключително важен за децата. Родителите правят лоша услуга на децата си като ги "приучват към екстри" от рода на запалени нощни лампи, носене на ръце по цяла нощ, пиене на вода, мляко, сок по 4-5 пъти през нощта, защото нощният им сън не е спокоен и дълготраен, детето не си почива, а отучването от тези навици в по-късна възраст е много драматично и тежко, както за детето, така и за родителя...

Общи условия

Активация на акаунт