Секцио

  • 19 845
  • 107
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте мами!
Искам да Ви попитам бебчо е доста голям  по лекарска преценка е към или над 4кг.и може да се наложи секцио .Въпроса ми е аз съм се нагласила за нормално ,но ако се наложи секцио много ли е страшно .За какво да съм подготвена имам много нисък праг на болка и изпитвам ужас от болници.Ще съм благодарна ако някои сподели преживяното раждане със секцио.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 293
Нашето слънчице също беше едро-4400 и се наложи секцио.Направиха ми го следобяд,на другата сутрин ме раздвижи рехабилитаторката и цял ден се разхождах из отделението,но и все още ми действаха обезболяващите,които ми правиха в реанимация.Малко опъва и боли раната,но не е нещо страшно силно.Мен повече ме болеше главата от упойката,в такъв случй се пият повече течности поне 3 л. на ден и на мен акушерката ми каза да си взема и Acefin.Колкото и да те боли(щом си с нисък праг на болка)като си гушнеш детенцето разбираш,че си заслужава Simple SmileЖелая ти всичко да мине безпроблемно newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 240
А какво е чувството ? усещаш ли нещо? През цялото време ли виждаш какво става?

# 3
  • Мнения: 275
Ако си с пълна упойка естествено, че нищо не усещаш.
Ако си със спинална - усеща се всичко без да имаш болка. Аз така родих. Усещах разреза, ровичкането и прочие... Просто си наложих да не мисля за това и така...

# 4
  • Мнения: 514
И аз родих със секцио, и мога да кажа че ако пак трябва да раждам отново бих избрала секциото. Кофтито е само излизането от упойката, което продължава няколко часа. Така беше при мен, но аз съм раждала преди 8 години, и сигурно упойките от тогава до сега доста са се подобрили. Самата операция беше с пълна упойка и нищо не усещах естествено, чак когато ме местиха от операционната на количката започнах да идвам в съзнание. Възстановяването от секциото е по-бавно, дърпа, боли, но се трае. Спокойно - всичко ще е наред! Hug Направи това което те съветват, ако е по-едро наистина е добре да е секцио.

# 5
  • Мнения: 3 453
  Не се тревожи, просто е важно да ти сложат хубави обезболяващи.Аз болка не съм усетила.На втория ден бях пушка.Гледах си детето и така.Не ме е боляло, много леко ме придърпваше два дни след операцията, после нищо не усещах.Аз също съм много страхлива и затова бях с пълна упойка.

# 6
  • Мнения: 5
Щом бебока е голям по-добре секцио.Аз родих сикцио-перфектното раждане-беше ми супер леко.Родих в 23.45 и на другата сутрин в 9.00 вече ходих по коридора-е малко попрегърбена,но много щастлива.Така ,че успех планирай си секциото, а за ниският ти праг на болка хората са измислили пълната анестизия и болкоуспокояващите след това.УСПЕХ!!!!

# 7
  • Мнения: 4 335
Няма нищо страшно в секциото,болката беше сьвсем поносима.Сутринта кьм 4 иззлязох от упойката(сьвсем лесно)сьщият ден на обед вече ме бяха раздвижили и си вьрвях.Малко опьваше,усещах единствено по-силна болка,когато се закашлям.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
Не е въобще страшно, споко  Hug
Важното е бебчето да е ОК   bouquet
Успех, леко раждане и страхотно и здраво бебче  Hug

# 9
  • Мнения: 332
Бях планово секцио, родих  обаче секцио по спешност ден преди датата на плановото. И аз съм с нисък праг на болка. Упойката ми беше спинална. Нищо не усетих, нито разрез, нито ровичкане, излязох от упойката веднага като ме изкараха от операционната. През цялото време бях в съзнание, оперираха ме в 11.20 сутринта , след операцията болеше от системите с окситоцин, на следващата сутрин ме раздвижиха, ходех прегърбена конците дърпаха, на третия ден се изкъпах сама. Ходих сякаш не бях оперирана. Само имах един проблем - не можех да спя вечер настрани, гърба ме болеше от лежането вечер по гръб, а през деня сядах или лягах рядко, обикалях като кон из отделението. Един съвет колкото по-рано се раздвижиш и ходиш сама повече по- бързо ще се възтановиш. На седмия ден сутринта ми свалиха девеття конеца и ни изписаха, три дни след като бях в къщи свалих превръзката и се къпах цялата. Сега, 22 дни след операцията се чувствам идеално и чакам мястото да се възстанови напълно. Ако някога раждам пак, ще раждам секцио по желание. Ще сти кажа какво ми казваха докторите всеки път когато влизаха в стаята ми: Боли ли? Е то пръст като си порежеш боли, ти искаш цяла операция да не боли. Успех, късмет и кураж.

# 10
  • Мнения: 9 436
Раждах секцио по желание. Колкото и пъти да съм бременна, все секцио ще избера.
Болката е поносима, чувстваш придърпване и нищо повече.
Не се притеснявай!
Важното е ти и бебето да сте добре!
Леко раждане  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 293
А какво е чувството ? усещаш ли нещо? През цялото време ли виждаш какво става?
Ами усещаш,че ти правят нещо,но нищо повече.Не виждах ,защото пред мен имаше чаршаф.

# 12
  • Мнения: 4 335
А всьщност,ако раждаш секцио с каква упойка мислиш да си?

# 13
  • Мнения: 657
Моята упойка беше спинална и абсолютно нищо не усещах. Нищо и не се вижда, така че спокойно! Wink Всичко минава и се забравя когато си видиш и гушнеш бебока! Успех! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 30 142
родих секцио 4,100кг. Влязох за нормално раждане, но нямаше как да стане, бебо дълъг, тежък и т.н. Бях с пълна упойка, нищо не усетих естествено  Peace Обаче, след това 24ч. болеше от окситоцина, после ходех като бабичка 1 ден и на следващия се поизправях и не бе болеше толкова много. Като цяло съм с нисък праг на болка и ме накараха да се изкъпя деня след секциото- беше кошмар, ама не се умира от това  Wink

Общи условия

Активация на акаунт