Сравнение

  • 3 658
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
ако не е неудобно искам да попитам тези, които имат ипотечни кредити - могат ли да кажат колко им е вноската, кредита и валутата.
 Rolling Eyes Просто искам да си сравня часовника, дали ние избрахме добър вариант.

25к Евро, за 25 години - 390 лв на месец към момента. 

# 1
  • Мнения: 28
Според моите изчисления кредитът ти ще излезе много скъп.Ще трябва да върнеш двойно,дори и малко повече от това което си теглила.Защо не провериш условията на другите банки и ако излиза по-изгодно да рефинансираш кредита?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 245
Ами това са 25 години, нормално е да върне двойно.

# 3
  • Мнения: 411
за 35 год. вноската е 940? от 2 месеца преди 1108?.
при положение 4е на подобни кредити вноската ве4е е паднала на около 600?.
за сега не можем да го прехвърлим в др.банка.
единственото успокоение остава 4е времето лети и 4е остават "САМО" оЩе 32 год.
е аз тогава Ще бъда на 72г.
до тогава доживотен брак с банката без право на развод.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 184
Мисля, че ти е добре - все пак е близо, до това, колкото е един наем мин. в София

# 5
  • Мнения: 15 619
Е, нашият е отпреди 5 години, Вергилия.  
Интересно ли ще ти е!? newsm78

30 000 лв. - 11 години, месечна вноска от 390 лв.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Моят е от преди 3 години,но все пак  25 000лв. за 15г.-260лв.на месец.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 240
за 35 год. вноската е 940€ от 2 месеца преди 1108€.
при положение 4е на подобни кредити вноската ве4е е паднала на около 600€.
за сега не можем да го прехвърлим в др.банка.
единственото успокоение остава 4е времето лети и 4е остават "САМО" оЩе 32 год.
е аз тогава Ще бъда на 72г.
до тогава доживотен брак с банката без право на развод.


За сега да кажем работите, но как се отделят 940евро на месец от пенсионери  newsm78 Просто ми стана любопитно, не е нужно да отговаряш  Hug
Аз лично никога не бих се обвързала с толкова дългосрочен кредит.

# 8
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Преди 3 години, 42К EUR, 370 EUR вноска, 25 години

# 9
  • Мнения: 411
за 35 год. вноската е 940? от 2 месеца преди 1108?.
при положение 4е на подобни кредити вноската ве4е е паднала на около 600?.
за сега не можем да го прехвърлим в др.банка.
единственото успокоение остава 4е времето лети и 4е остават "САМО" оЩе 32 год.
е аз тогава Ще бъда на 72г.
до тогава доживотен брак с банката без право на развод.


За сега да кажем работите, но как се отделят 940евро на месец от пенсионери  newsm78 Просто ми стана любопитно, не е нужно да отговаряш  Hug
Аз лично никога не бих се обвързала с толкова дългосрочен кредит.

4е то за по малко години не може 4е не ти стигат доходите за по голяма вноска.
изобЩо не се кахъря,4е то до пенсия я стигна я не.
леко полеко запо4вам да се разглабям.така 4е каквото сабя покаже

# 10
  • Варна
  • Мнения: 912
56000лв.;30г.,550лв.
май най-набутана от отчелите се до момента  Rolling Eyes , какво ще кажете да си пишем и банките
Пощенска
Вергилия, твоя вариант ми изглежда приемлив, коя е банката?

# 11
  • Мнения: 60
ако ви изпаднат някакви пари , ги спестявате и ги внасяте предварително ,
ние кредит нямаме , но мой близък така направи - преразгледаха си харчовете , намалиха излишното ( а то е много ) и за 2-3 години върнаха 2/3 от главницата , просто го давам като идея

# 12
  • София
  • Мнения: 1 250
за 22000 Е -20 години,месечна вноска-220 Е.Кредита ни е от преди 4 месеца и от 204 Е за толкова кратко време  вдигнаха вноската на 220 Е Confused Така и така ще се плаща,поне се радвам,че го изтеглихме за 20 год.Към Булбанк сме и лихвата е 10,8% за сега,което не е никак малко ,но вече никой не финансираше и хванахме последния влак Rolling Eyes
who knows ,нали има наказателна лихва,мен това ме спира да внасям за сега.Надявам се да ги премахнат.
Вергилия ,на мен ми се струва,че ви е нормална вноската като сравня с моята. newsm78

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 23:40 от nimfi4ka

# 13
  • Мнения: 60
има , да , но все пак си на печалба - мисля , че беше 5 % нак.лихва
значи той имаше кредит 20 хил.евро за 16 години ( беше до 2020 май ) , по  400 лева на месец ,
сега има вноски от по 110 лева до 2020 година

# 14
  • София
  • Мнения: 1 250
Ясно,имам да го обмислям този въпрос 20 години кажи-речи. Laughing
Доколкото съм информирана, тези наказателни лихви ги няма никъде из Европа,само в Бг и се говореше,че ще ги премахват.За сега съм в изчаквателна позиция.

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 23:50 от nimfi4ka

# 15
  • Мнения: 1 897
И мен ме интересува каква е ситуацията с наказателните лихви при предсрочно погасяване?
В договора ни е записано единствено, че ако рефинансираме наказателната лихва е 4% и не е упоменато нищо за такава при погасяване със собствени средства.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 250
http://www.moitepari.bg/Ipotechni_Krediti/Ipotechni_Krediti.aspx-ето тук като си напиша за моя кредит всичко и вноската ми излиза долу-горе същите пари ,които плащам и аз.Така виждам,че в други банки е по-изгодно.Друг е въпросът дали пък те нямат някакви измислени таксички допълнително.Мисълта ми беше,че в този сайт всеки може да си сравни.
Относно предсрочното погасяване-за моята банка пише:При предсрочно погасяване до 3тата година от срока на кредита - 5%.
След 3тата година - 3% ,тъй че явно си е различно. Бях гледала и една реклама,ако не се лъжа на ОББ,която гласеше,че ако погасиш в рамките на 6 месеца,таксата за предсрочно отпада.Тъй че според мен трябва да се следи.Аз се надявам рано или късно да отпаднат.Дано някой по-компетентен се включи дали има такава вероятност.

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 00:25 от nimfi4ka

# 17
  • Мнения: 5 577
56000лв.;30г.,550лв.
май най-набутана от отчелите се до момента  Rolling Eyes , какво ще кажете да си пишем и банките
Пощенска
Вергилия, твоя вариант ми изглежда приемлив, коя е банката?

 Rolling Eyes и ние в пощенска, във швейцарски франкове офертите отпреди 3 год.   Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
в сайта на пощенска пише за някаква промоция до края на септември  - отлагане на една месечна вноска
сигурно има някаква уловка, но не е конкретизирано, някой да е запознат?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Подаваш молба,плащаш 40лв и отлагаш една вноска,Мисля ,че  ти я разхвърлят по останалите пари който дължиш.
Има и друга за една година  внасяш 30 или 50% от вноската, а после ти скача с малко вноската. Аз кандидатствах за  втората,Вноската от 597 лв  до сега  ще ми бъде около418  до август2010.След това ,ще бъде 614лв.Не я рекламират ,но я има тази възможност за реструктуриране на  кредита. На нас ни върши работа,но всеки си прави сметка  кое му е изгодно.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 043
Отпреди 3г.

70000 лв. ; 25г. ; 690лв. /месец ; Пощенска

Хубавото е,че в договора няма клауза за превалутиране при промяна на курса.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Пиреос - около 27 500 евро (превалутирахме и не помня точно колко е), вноска- 221 евро и месечна такса около 5 евро за 25 години.

# 22
Има и друга за една година  внасяш 30 или 50% от вноската, а после ти скача с малко вноската.

50000лв./470лв./25г./Пощеска, кредит преди 3 г.

Мисля си по варианта за намаляване на вноската с цел събиране на средства за погасяване на главницата. Изчислих, че каквото и да правя, за да се оттърва от кредита трябва да погасявам главница, независимо от 4% такса за предсрочно погасяване. По лесно ще ми е да имам по-малки вноска за да спестявам текущо, а не да плащам лихва от 400 лв. на месец и само 70 лв.главница. Права ли съм?

# 23
Моят мъж погаси предсрочно ипотечен кредит в пиб.Беше плащал 5години по 380е,кредита беше 20 000е,върна 20 500е-20годишен.Това е реалната ситуация в която живеем всички с кредити от която и да е банка.късмет на всички

# 24
  • София
  • Мнения: 4 043
Относно предсрочното погасяване, при наличие на средства, аз разсъждавам така:

Лихва при предсрочно погасяване: 4%
Годишен процент на разходите: 10-12%

Разликите може всеки да си сметне.  Mr. Green Лошото е, че до кредит се прибягва, когато няма много свободни пари, т.е. предсрочното погасяване е по-скоро в рамките на добрите пожелания.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 912
Подаваш молба,плащаш 40лв и отлагаш една вноска,Мисля ,че  ти я разхвърлят по останалите пари който дължиш.
Има и друга за една година  внасяш 30 или 50% от вноската, а после ти скача с малко вноската. Аз кандидатствах за  втората,Вноската от 597 лв  до сега  ще ми бъде около418  до август2010.След това ,ще бъде 614лв.Не я рекламират ,но я има тази възможност за реструктуриране на  кредита. На нас ни върши работа,но всеки си прави сметка  кое му е изгодно.
аз този вариант не успях да схвана
подчертах неясното, ако може някой да ми обясни  Rolling Eyes
418лв. е 70% от 597лв.,т.е. плащаш 70 % от вноската ,
614 е 103% от 597лв., а после ти се увеличава с 3 %
как е формулирано това като документи, предполагам, че не е в абсолютни суми, а с процент надбавка върху базовия лихвен процент  Thinking

# 26
  • Русе
  • Мнения: 244
19000 лв. за 10 г. - 240 лв.на месец
11000лв за 10г.- 136 лв. на месец
Експресбанк, потребителски кредити
мисля че това поне за сега ни е изгодно.Преди една година бяхме в Булбанк, и за 3 години ипоте4ен кредит, бяхме изплатили реално само 600 лв при вноска от 160лв.Платихме си наказателната лихваот 3% и се отървахме от тях

# 27
  • Мнения: 647
Здравейте,
ако не е неудобно искам да попитам тези, които имат ипотечни кредити - могат ли да кажат колко им е вноската, кредита и валутата.
 Rolling Eyes Просто искам да си сравня часовника, дали ние избрахме добър вариант.

25к Евро, за 25 години - 390 лв на месец към момента.  

Първи кредит - от 2004 до 2008 г. - 7500 евро за 5 г. с месечна вноска 183 евро при лихва 15 процента в Прокредит. Вече е изплатен. Оскъпяването не се определя толкова от лихвата, колкото от годините.  Peace
Сега имаме друг кредит - 30 000 евро за 15 г. с месечна вноска 319 евро и лихва 9 процента в Експресбанк...., както виждате ще върнем много повече, отколкото, при кредита с 15 процентната лихва, защото е за три пъти по-продължителен период.  Peace

# 28
  • Мнения: 24
Вергилия, не си се набутала, споко!  Peace

# 29
  • Мнения: 5 577
Вергилия, не си се набутала, споко!  Peace

 Hug  радвам се да го чуя, благодаря.

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Оскъпяването не се определя толкова от лихвата, колкото от годините.

ето го разковничето.
Какви 15-25г.  ooooh!

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Наказателните лихви ги махнаха, едно хубаво нещо от ЕС  Laughing Обаче какво става с договори, в които фигурира наказателната лихва, т.е. тези в заварено положение  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 4 043
Махнаха ги само за потребителските. Надали ще ги махнат и за ипотечните-това е някакъв дългосрочен ангажимент на банките и сумите са по-големи, а трябва да печелят все пак.

# 33
  • Мнения: 60
не разбирам защо нашите банки вдигнаха лихвите , след като в цял свят ги свалиха ?
какво е обяснението

# 34
  • Мнения: 1 522
Айде и ние Mr. Green
50000лв/25г/354лв/ Дск

# 35
  • Мнения: 289
52 000 евро, срок 30 години - вноска 332.00 евро.

Лихвата ми в момента /и за близките 3 години/ е 6.6%, след което ще стане 10.9%..
Така че със сигурност ще пробвам предсрочно погасяване, поне на части от сумата. Или пък намаляване на срока, защото ми е трудно да предвидя като 60-годишна как ще ми се струват тези 300 и няколко евро  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 1 735
не разбирам защо нашите банки вдигнаха лихвите , след като в цял свят ги свалиха ?
какво е обяснението
Обяснението на икономистите е,че нашата икономика не е много стабилна/като на другите европейски държави/ и кредитите са много рискови за банките и те да се подсигурят предлагат заеми с високи лихвени проценти.

# 37
  • Мнения: 52
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired

# 38
  • Мнения: 1 522
1600лв Rolling Eyes да са живи и здрави да си ги изплатят хората Peace

# 39
  • Мнения: 5 577
Айде и ние Mr. Green
50000лв/25г/354лв/ Дск

Tова май е най-добре за сега

# 40
  • Мнения: 52
1600лв Rolling Eyes да са живи и здрави да си ги изплатят хората Peace
Да и аз за това се моля Praynig

# 41
  • Мнения: 5 577
Момичета, и Селтак, тъкмо получих известието за новата възможност, за отлагане на плащането. Не можах да разбера гъдела в цялата работа, тези сметки явно не са за мен  Thinking

40 лв, и да не плащам един месец?? а на другия си плащам всичко нали? т.е. 40 лв съм вътре? Това ли е минимална такса?

# 42
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired
Т.е. кредитите са теглени за твои нужди, а те ги плащат? И си на 25г?

# 43
  • Мнения: 3 418
Нашият е потребителски- 6200 евро/ 10 години/ 152 лв вноска/ ДСК
Много съм доволна от банката, намалиха вноската и ни върнаха разликите за 4 месеца, сега пак я вдигнаха. поне лихвата не върви само нагоре  Confused
Много добра тема, поздравления! ще я следя с интерес, защото ни предстои теглене на ипотечен кредит, но ще изчакаме няколко месеца да видим как ще развият нещата.  Confused
aunt Ogg, ( прости ми, ако греша) беше дала линк в една друга тема за постепенното убиване на ипотечния кредит чрез внасяне на 2 допълнителни вноски годишно. ще потърся линка, ще е отполза на всички, мисля.
А какво мислите за подписките, които вървят в момента в няколко града, за понижаване на лихвите? Ще има ли смисъл изобщо?  Confused
егати, в Щатите лихвата е 3% по ипотечните.  Confused
п.с ето линка http://www.investor.bg/?id=82861

# 44
  • Мнения: 52
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired
Т.е. кредитите са теглени за твои нужди, а те ги плащат? И си на 25г?

Що реши че са за мои нужди? Не са, за жилища са. (То косвено и за мои нужди, тъй като жилищата са наследствени).

# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Незнам, така ми се стори. Лошо няма, да са живи и здрави да ги изплащат.

# 46
# 47
  • Мнения: 289
aunt Ogg, ( прости ми, ако греша) беше дала линк в една друга тема за постепенното убиване на ипотечния кредит чрез внасяне на 2 допълнителни вноски годишно. ще потърся линка, ще е отполза на всички, мисля.

И на мен ми е интересна тази оферта..
От моята банка ми намекнаха, че за по 1-2 вноски вповече не си заслужавало да ги занимавам с преизчисляване - т.е. да се обадя, като събера по-голяма сума  Wink
Моята идея по принцип е да съкратя срока на кредита, не да намаля вноските.. т.е. да го направя от 30 напр. на 20 години.. някой правил ли е тази "операция"  newsm78

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Да, погасяваш частично предсрочно само по главницата и така автоматично ти пада срока, понеже първите години плащаш главно лихви. Евентуално има наказателна лихва около 5%, прочети си договора. Можеш да си сметнеш кое е по-удачно в твоя случай.

Общи условия

Активация на акаунт