Сравнение

  • 3 660
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Оскъпяването не се определя толкова от лихвата, колкото от годините.

ето го разковничето.
Какви 15-25г.  ooooh!

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Наказателните лихви ги махнаха, едно хубаво нещо от ЕС  Laughing Обаче какво става с договори, в които фигурира наказателната лихва, т.е. тези в заварено положение  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 4 044
Махнаха ги само за потребителските. Надали ще ги махнат и за ипотечните-това е някакъв дългосрочен ангажимент на банките и сумите са по-големи, а трябва да печелят все пак.

# 33
  • Мнения: 60
не разбирам защо нашите банки вдигнаха лихвите , след като в цял свят ги свалиха ?
какво е обяснението

# 34
  • Мнения: 1 522
Айде и ние Mr. Green
50000лв/25г/354лв/ Дск

# 35
  • Мнения: 289
52 000 евро, срок 30 години - вноска 332.00 евро.

Лихвата ми в момента /и за близките 3 години/ е 6.6%, след което ще стане 10.9%..
Така че със сигурност ще пробвам предсрочно погасяване, поне на части от сумата. Или пък намаляване на срока, защото ми е трудно да предвидя като 60-годишна как ще ми се струват тези 300 и няколко евро  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 1 735
не разбирам защо нашите банки вдигнаха лихвите , след като в цял свят ги свалиха ?
какво е обяснението
Обяснението на икономистите е,че нашата икономика не е много стабилна/като на другите европейски държави/ и кредитите са много рискови за банките и те да се подсигурят предлагат заеми с високи лихвени проценти.

# 37
  • Мнения: 52
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired

# 38
  • Мнения: 1 522
1600лв Rolling Eyes да са живи и здрави да си ги изплатят хората Peace

# 39
  • Мнения: 5 577
Айде и ние Mr. Green
50000лв/25г/354лв/ Дск

Tова май е най-добре за сега

# 40
  • Мнения: 52
1600лв Rolling Eyes да са живи и здрави да си ги изплатят хората Peace
Да и аз за това се моля Praynig

# 41
  • Мнения: 5 577
Момичета, и Селтак, тъкмо получих известието за новата възможност, за отлагане на плащането. Не можах да разбера гъдела в цялата работа, тези сметки явно не са за мен  Thinking

40 лв, и да не плащам един месец?? а на другия си плащам всичко нали? т.е. 40 лв съм вътре? Това ли е минимална такса?

# 42
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired
Т.е. кредитите са теглени за твои нужди, а те ги плащат? И си на 25г?

# 43
  • Мнения: 3 418
Нашият е потребителски- 6200 евро/ 10 години/ 152 лв вноска/ ДСК
Много съм доволна от банката, намалиха вноската и ни върнаха разликите за 4 месеца, сега пак я вдигнаха. поне лихвата не върви само нагоре  Confused
Много добра тема, поздравления! ще я следя с интерес, защото ни предстои теглене на ипотечен кредит, но ще изчакаме няколко месеца да видим как ще развият нещата.  Confused
aunt Ogg, ( прости ми, ако греша) беше дала линк в една друга тема за постепенното убиване на ипотечния кредит чрез внасяне на 2 допълнителни вноски годишно. ще потърся линка, ще е отполза на всички, мисля.
А какво мислите за подписките, които вървят в момента в няколко града, за понижаване на лихвите? Ще има ли смисъл изобщо?  Confused
егати, в Щатите лихвата е 3% по ипотечните.  Confused
п.с ето линка http://www.investor.bg/?id=82861

# 44
  • Мнения: 52
3 кредита и 1 лизинг на името на родителите ми. Последният кредит е за 40 000 евро. Общо плащат  1600 лв месечно Tired
Т.е. кредитите са теглени за твои нужди, а те ги плащат? И си на 25г?

Що реши че са за мои нужди? Не са, за жилища са. (То косвено и за мои нужди, тъй като жилищата са наследствени).

Общи условия

Активация на акаунт