Момчетата и ... танците!

  • 3 814
  • 36
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какво мислите за малките момченца и танцуването?

Моят син е на почти 6г. и много обича да танцува.
В ДГ посещава латино танци и народни танци. Но си е откровен талант в ритъма и движението и мисля натам да го насоча...
Има ли и други момченца, които да ходят на модерен или джаз балет (примерно) или на латино танци?
Как се справят? Ходят ли с желание?

Чакам да се включите с разказ  Hug и да ми препоръчате школи. За София говоря.

Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 9
като порасне малко и научи за момичетата ще му мине меракър иначе да щом в момента го интересува и ходи с желание
освен това момченцата са такива че захващат 1 нещо и много преди да са го свършили почват друго така че скоро ще има и други маний

# 2
  • Мнения: 4 841
като порасне малко и научи за момичетата ще му мине меракър иначе да щом в момента го интересува и ходи с желание
освен това момченцата са такива че захващат 1 нещо и много преди да са го свършили почват друго така че скоро ще има и други маний

Уау, ще звънна да питам братовчедите ми, които са професионални танцьори, дали знаят, че съществуват момичета. Макар че сигурно, щом имам и племенници от тях  Joy Joy Joy

Шани, съжалявам, че оспамвам темата, но това е една ужасна заблуда (или може би предразсъдък  newsm78) - че танците са нещо, което "минава" (все едно е варицела  Joy ), а ако не мине, то сигурно момчето е с по-особени наклонности  Tired
Както споменах, имам братовчеди (един балетист, и един народен танцьор) и откакто се помня се боря с въпросните заблуди и предразсъдъци... Ще ги питам довечера и утре ще се включа по същество по темата ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 283
Синът ми ходи на латино в градината много му харесва. Танцува и пее(с ТВто/радиото, не детски песни) и в къщи/колата.

# 4
  • Мнения: 510
Какво мислите за малките момченца и танцуването?

Моят син е на почти 6г. и много обича да танцува.
Супер! Чудесно. Не всички го могат.
Моето лапе много обича да пее. Като порасне, ако му е по сърце, ще го насърчавам. Ако и танцува - какво по-хубаво.

# 5
  • London
  • Мнения: 292
Шани,
аз мога да се включа конкретно по темата , но с препоръка за народни танци.
ТУК можеш да видиш ансанбъла за който говоря (пиша).
Аз мога от позицията на родител,
чието дете посещава танците вече три години да споделя. Hug, че в ансанбъла има много момченца, вярно не са колкото момичета , но има.
Понеже хореографите са много амбициозни, се държи много на дисциплината и на изучаването на основата на танца от А до Я.
В школата са около 30 момченца в групите не съм обърнала внимание да се държат по различно от момчетата в градинката. Joy
Школата за която говоря е читалище "Младост", но има и школа по модерен балет "Дива" и на децата които я посещават родителите са много доволни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моят син ходи на модерни танци в градината.Рядко ми показва какво са научили,но като се случи да е благосклонен е много сладък.Ако му мине меракът мине,не е толкова важно.За сега съм го записала основно,за да си изразходва енергията зимата.По нататък имам желание на народни танци да го запиша,но за сега ми казват че е малък.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моите и двамата много танцуват. Когато Големия трол беше по-малък, бях решила да го заведа в една школа наблизо, имаха курсове за всякакви възрасти за МТВ танци (така беше обявено), отделно хип-хоп, брейк и пр. стилове. Но часовете тогава не ни бяха удобни и си остана само добро намерение.
Народни танци имаше в детската градина, но детето не изяви желание да участва.
Засега не смятаме да записваме никой никъде, смятам, че им е рано още да решат какво искат и защо го искат. Пък и като се има предвид, че освен танците, двамата много пеят, че и рисуват със същата страст...  Laughing
П.П. За съжаление, не знам дали школата все още съществува. Намираше се в новата офис сграда на ул."Шейново", много близо до "Сан Стефано".

# 8
  • Мнения: 3 491
Моите момчета не проявяват интерес, но имаме познато семейство с две момчета, голямото ходи на класически балет, по собствено желание и настояване. Това е единственото извънкласно мероприятие, за което родителите не плащат - а от школата са толкова щастливи, че имат момче, та им опрощават сметките. Да не говорим за другия плюс - момъкът винаги е включен в представление и винаги в централна роля поради липсата на достатъчнo конкуренция.
Не знам дали още танцува, със сигурност го правеше в продължение на години.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 04:13 от блажка

# 9
  • Мнения: 5 577
Всеки си има мнение.
И през ум няма да ми мине да запиша момче, сина ми на модерни танци, балет или народни танци. За мен е нелепо и женско, мда ... което не означава, че съм права. Така и виждам аз нещата. Повече от гейско ми е, ще извинявате, без да искам да обидя никой.
Моя син ходи на бойно изкуство. И английски пробвахме.

Мъжа ми е пял навремето в хор и е посещавал народни танци, за което открито го подиграваме с няколко негови приятели

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Шани, и моят , малкият ,много обича да танцува. Ходи на латино танци и много се кефи  Laughing. Иска и на народни и мисля ,т.г. да го запиша. Аз лично съм много за , но повечето момченца като тръгнат на у-ще и се отказват. За справка - баткото ходеше в детската , и беше много добър. Когато стана 1 кл. се отказа ,защото момчетата не ходели на танци  Shocked. Сега въобще не иска да танцува  Sad.
 За школи - не знам, но знам, че някъде в Младост има хореографско у-ще , и там няма начин да няма уроци!
 Танцуването е чудесно , хем е вид спорт, хем се зареждаш положително. Поздравление за насоката и - успех!   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 841
Включвам се отново, както обещах. Говорих и с двамата ми братовчеди, те дадоха следните препоръки:

Клуб по спортни танци

"Steam" 
Контакт:   Александър Попов и Ирена Димитрова     
steambg@gmail.com
www.steambg.com

Клуб по народни танци

"Фолклорика"
Лице за контакт: Евелина Павлова
info@folklorika.com
www.folklorika.com

Впечатленията ми не са лични, но тъй като им имам доверие, ако синът ми танцуваше, щях да се доверя на преценката им.

Всъщност, синът ми танцува, но... не достатъчно добре. Ходи на латино-танци вече три години - към "Танцувай с мен", заниманията са им в градината. Танцува с удоволствие, забавлява се страхотно, но ... няма я "божествената искра". Ходила съм на толкова концерти - винаги си личи кое детенце "става", и кое - не. Е, моето "не става" за танци. Оставила съм го да се забавлява, без никакви допълнителни планове и амбиции.

Щом преценяваш, че момченцето ти носи в себе си духа на танца, мога само да му пожелая успех  Peace Peace Peace
А на теб - търпение и мъдрост да подминаваш с безразличие коментарите, че танцуването "не е мъжкарско"   bouquet

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много благодаря на всички ви   Heart Eyes  Hug

Всъщност, синът ми танцува, но... не достатъчно добре. Ходи на латино-танци вече три години - към "Танцувай с мен", заниманията са им в градината.

Точно там ходи и моят и точно от там разбрах, че го влече... Колкото до "гейско" и тям подобни квалификации - хич не ми е зор. Всеки си търси място под слънцето. 

За школи - не знам, но знам, че някъде в Младост има хореографско у-ще ,

Точно там ще бъде записан от 1-ви клас.  Grinning

ov4ar4eto kalitko - точно за тази школа съм чула добри неща и понеже ми е "под нослето" много се чудя дали да не го запиша в нея.  Thinking

Още веднъж ви благодаря, момичета   bouquet нека са ни живи и здрави децата, пък всеки с призванието си.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 16:16 от Шани

# 13
  • London
  • Мнения: 292
ov4ar4eto kalitko - точно за тази школа съм чула добри неща и понеже ми е "под нослето" много се чудя дали да не го запиша в нея.  Thinking

Горещо препоръчвам!!!
Също препоръчвам една среща с баткото и каката хореографи (оставили са тел в сайта), големи сладури са.
Могат да бъдат намерени вечер в градинката на читалището както и доста от децата които ходят на танци.Можеш да прецениш по децата като ги видят как подскачат.
А иначе мога да ти дам този линк да видиш лагера от тази година.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 045
Наистина, като че ли повече момичета се увличат по танците. Голямата ми дъщеря ходи цяла година на спортни танци. Имат само едно момче в цялата група. На концерта по случай завършването им, обаче имаше групи от другите училища, където момчетата и момичетата бяха 50:50. 

Общи условия

Активация на акаунт