пиете ли кафе като кърмите?

  • 1 598
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 109
Здравейте мами,много ми се пие кафенце а не съм пила почти през цялата бременност.Сега сме на 1месец и се кърмим охотно.Качили сме 1 300кг за един месец и сме пораснали с 5см.Ще разваля ли апетита на малкото лъвче ако си пийна едно безкофеиново кафенце със сметанка?Направо откачам.Сутрин карам мъжа ми да ме целува след като е пил кафето и направо е супер.Не съм такава кафеджийка но незнам какво толкова ми се е допило?Досега не съм изпитвала такова желание за нещо?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Споко, бе мамче  Grinning
Цъкни едно кафенце утре сутрин и виж как ще подейства на бебока. Ако всичко е наред, не е нервен и няма други проблеми - давай смело, както праят доста от кърмачките, включително и аз.
В началото пиех само безкофеиново, но Svetla1 ми даде да прочета едни статии за това с какви гадни химии го "обезкофеинват" (май измислих нов глагол Embarassed) и се отказах от него. сега си пия по едно нормално на ден, дори без сметана. Понякога и  2, но доста рядко.

С кърменето и кафето според мен трябва да се подхожда по метода на "пробата и грешката"  Wink

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 15:40 от Jade

# 2
  • Мнения: 1 072
Ами аз пия. Наложила съм си лимит - 3 лъжички на ден. Правя голяма чаша, но с малко кафе. Не мисля, че му се отразява. Това, че се опитва да ходи едва ли се дължи на кафето!

# 3
  • Мнения: 109
Благодаря за отговора,ще си направя едно ама наистина сутринта та да не пощурее днес ,че ми се спи две не виждам.Това желание за кафе незнам как ме обзе по принцип не съм такава кафеджийка.

# 4
  • Мнения: 2 274
Не съм се ограничвала в кафето. Бебето ми  е много спокойно.

# 5
  • Мнения: 663
Аз пия всяка сутрин 3в1 и с нищо не му се отразява на бебето.

# 6
  • Мнения: 8 462
Не съм голям кафепиец Wink,но откакто кърмя ми се допива по-често от преди.Пия от време на време,понякога не пия с дни.Не съм забелязала да има лошо влияние.Обаче по едно зелено чайче на ден си пийвам.

# 7
  • Мнения: 35 961
по едно-две на ден пийвам и не съм видяла лош резултат Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 106
И аз първия, че и втория месец не смеех да пия, но като прочетох тук в една тема, че всички си пийват се "престраших". И сега си пия по едно, понякога и по две кафенца и все си е тая Grinning.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз  си пийвам по 1 кафенце на ден - най-често безкофеиново и задължително с мляко. И на мен ми е хубаво и на бебе хич не му се отразява зле Mr. Green

# 10
  • Мнения: 934
Пия, как да не пия. Със-кофеиново. И като бременна пиех - ограничавах до едно-две (най-много) на ден. Няма лош ефект поне при нас. Ама го пия едно такова слабо и с много мляко.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Пием Party

# 12
  • Мнения: 1 277
Наскоро, преди около месец, и аз пуснах подобна тема. Момичетата ме посъветваха да пробвам с метода "проба-грешка". Аз си пийвам по едно безкофеиново със сметана. Нищо му няма на бебчо.

# 13
  • Мнения: 278
Пия по 3-4. Само че по време на бременоста ми ставаше лошо от обикновеннот кафе и зато свикнах да пия мляко с нескафе. Страхотно е. Моята принцеса няма колики и си спинка спокойно.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 288
Пиеме безкофеиново, защото аз съм кафеджийка и ми липсва, но като прочетох изказването на jade се замислям дали да не пробвам с нормално  newsm78

# 15
  • Мнения: 4 629
Аз спрях кафето като разбрах, че съм бременна. Но пък като толкова ти се пие не виждам защо не  newsm78 Познавам доста мами, които пият докато кърмят и това с нищо не е навредило на бебчетата им

# 16
  • София
  • Мнения: 3 983
Не съм се ограничвала в кафето. Бебето ми  е много спокойно.

и ние така

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
И аз започнах с безкофеиновото на втория месец след раждането.После пробвах нормално и на беба не й се отрази.Само си го правя по-дълго.Освен това напоследък по кафетата пия бяло нес кафе фрапе-хем ми засища глада за кафе,хем е разхлаждащо Simple Smile

# 18
  • Мнения: 83
Аз много си падам по кафето, да не говорим колко ми е нужно като съм перманентно недоспала, но ме е страх да пия обикновено кафе, макар че докато бях бременна пеих по 1-2 чаши. Пише, че кафеинът се натрупва при бебета, тъй като техните организми не могат да го изхвърлят ефективно, (макар че какво става като се натрупа незнам) та затова се мъча с безкофеиново. (Веднъж толкова се бях отнеса, че си поръчах безалкохолно кафе  hahaha ...)

Макар, че сега като прочетох за химиите (ще съм благодарна ако предоставите линк) много се замислих дали и него да не откажа...  newsm78

# 19
  • Мнения: 399
3в1 всяка сутрин, понякога и следобед.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Това са статиите, които ме отказаха от безкофеиновото кафе  Grinning

http://www.choice.com.au/viewArticle.aspx?id=102628&catId=10 … id=100008&p=4
http://www.joyfullivingservices.com/coffee.html
http://www.wilsonscoffee.com/GDC.html

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Пия безкофеиново или 3в1. От време на време ходя до офиса,където работя и там пия най-прекрасната Лаваца/не мога да устоя/. При мен проблема е, че пропих кафе по време на бременността/преди това не съм пиела/.Сега продължава да ми се пие, но не пия повече от едно на ден.Не съм усетила да се е отразило на беба и понеже е особено кротка и спи много може да и действа приспивно Laughing

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263

Jade,след тези статии не знам дали утре ще си поръчам безкофеиново като седнем в някое кафе Rolling Eyes/аз не пия в къщи-само навън/

# 23
  • Мнения: 4 242
Пийвам си по 1 а понякога и 2 кафета дневно и никога не съм ги спирала.

# 24
  • Мнения: 1 216
Копирам си едно старо мнение:

Според това, което казват консултантите по кърмене, в повечето случаи едно кафе (или 2 слаби) не е проблем, но трябва да се следи за раздразителност, превъзбуда и колики. Ако майката открие зависимост, трябва да спре!

Също така е важно да се имат предвид всички други източници на кофеин- шоколад, кола, безалкохолни напитки с кофеин, определени видове чай и др!

Аз пия по едно кафе арабика (в робустата има повече кофеин) на ден, след като съм кърмила сутринта и не съм забелязала да пречи!

Внимавам какво ям и пия, но не се вманиачвам излишно! Единственото, което е табу за мен са цигарите и алкохола. Смятам, че това е една от предпоставките за успешно кърмене!

# 25
  • Мнения: 182
Ако не пия сутрин кафе, не ми спори деня, но гледам да не прекалявам.Малко ме е страх за бебка, все пак всичко трябва да е с мярка.

# 26
  • Мнения: 1 722
Пия всеки ден - не съм пропуснала откакто съм забременяла и една сутрин без кафенце. Кога три в едно, кога нес, кога турско.... всякакво пия. Дори и в момента съм си направила едно несче и се наслаждавам на хубавата съботна утрин!  Laughing

# 27
  • Мнения: 5 255
...Сутрин карам мъжа ми да ме целува след като е пил кафето и направо е супер.....

Оле, милата  spoko
И аз като теб до 6м. на Лора нищо друго освен вода  Rolling Eyes
После се отприщих  Mr. Green
Пия кафе, но с много мляко  Flutter

# 28
  • Мнения: 2 784
По 1-2 кафенца на ден редовно. Аз съм с ниско кръвно и кафето е просто необходимост, а и на Калина не и се отразява по никакъв начин. Пий спокойно.

# 29
  • Мнения: 83
И аз съм  на път да се откажа от безкофеинoвото след като прочетох статиите от Jade.

Само предупреждение към майките на най-малките, изглежда че кафеинът напуска телцата на бебчетата до 3 месеца за 65-130 часа [2.7-5.4 дни] #Crazy, на тези 3 - 5 месеца за приблизително 14 часа, а след 5 месеца - като при възрастните: за 3-7 часа.

# 30
  • Мнения: 658
Не е проблема да пиеш кафе, а кога да го пиеш - веднага след като накърмиш бебчето можеш да си пийнеш - гърдите са изпразнени, а новото мляко има време докато слезе. И с двете си деца така съм пила. Че как без кафе. Издържа ли се 25часово будуване.

# 31
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Не съм се ограничавала за кафето,никак даже.Предиобед 1-2,по-късно ако ми се припие карам на безкофеиново,не се е отразило на малкия по никакъв начин

# 32
  • Мнения: 4 358
Педиатърката вчера ми разреши да пия по едно слабо кафе сутрин. Голямо удоволствие ми е, пие ми се и мисля да не се лишавам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт