Ваксини Ротарикс, Превенар, Синфлорикс - за и против

  • 3 406
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 272
Мили мами, имам огромно колебание относно поставянето на тези ваксини, които не са задължителни, но са препоръчителни /според мнението на някои лекари/ и абсолютно ненужни /според мнението на други/. Поставят се между 8- 10 мес. Ротарикс се приема през устата и е антивирусна. А Превенар и Синфлорикс са антипневмококови ваксини, като последната е много рекламирана като най-новата. Моля ви, споделете впечатления, както и мнението на вашите лични лекари относно нуждата им от поставяне. А също и ако знаете какви са възможните странични ефекти.
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 462
Леа, аз мога да кажа за Синфлорикс ... нз до колко е рекламирана, но със сигурност е добра, аз ваксинирах дъщеря си с първите две дози и искам да ти кажа, че нямаше НИКАКВА реакция, да чукна на дърво .. Ако искаш, мога да ти кажа своето "За" тази ваксина, тъй като съм запозната с нея. Simple Smile Просто нз какво точно те интересува ...

Конкретно за Ротарикс ... нямам лични впечатления (от детето си), но на племенниците ми е поставяна. Малкият изкара 5 морета до момента (на година и 8 месеца е) и определено братовчедка ми е много по-спокойна, благодарение на нея ... една приятелка също си води детето и то на къмпинг (на 4 месеца), вследствие на което и двамата с мъжа и се върнаха с разстройство и повръщане (имало някакъв вирус), бебокът - нищо ... Аз не я поставих, защото тогава нямахме чисто финансовата възможност ... а в момента приоритетни са ми пневмокова и хепатитна ...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Благодаря за отговора   bouquet Ами всъщност главното, което ме интересува е, има ли смисъл да се бият тези ваксини. Искаше ми се да събера повече мнения  Rolling Eyes Касае се за племенничетата ми.

# 3
  • Мнения: 462
Специално за пневмококовата и Ротарикс -твърдо ДА. Simple Smile Аз дори бих добавила и противохепатитната ... Simple Smile  Embarassed

# 4
  • Мнения: 22 454
 Мишолина Simple Smile, ти преценяваш една ваксина дали е добра по това дали има странична реакция от нея???


А на въпроса на авторката, не, не бих поставила нито една от изброените ваксини, не виждам никакъв смисъл от тях.
Това е едно допълнително натоварване на организма, и без това ваксините, които се поставят са достатъчни.

# 5
  • Мнения: 462
Мишолина Simple Smile, ти преценяваш една ваксина дали е добра по това дали има странична реакция от нея???

Със сигурност не. Simple Smile Просто това е ... хм, как да се изразя ... "бонус" и допълнително успокоение за мен, а за детето - спестяване на неразположение.

# 6
  • Мнения: 51
Специално за пневмококовата и Ротарикс -твърдо ДА. Simple Smile Аз дори бих добавила и противохепатитната ... Simple Smile  Embarassed
+1, Задължително и противохепатитна, все пак в страните от третия свят като у нас, хепатитът е масово заболяване.
Мисълта ми е, че е нужно да се сложат ваксини за масово разпросттранените заболявания в района, т.е. няма смисъл да се ваксинира детето за всичко, а само за това което ще срещне.

Общи условия

Активация на акаунт