С какво приготвяте пюрето?

  • 2 340
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
С краве масло. Сега вече - манджички с палмово олио.

# 16
Обезсолено краве масло. И аз се чудих по едно време кое е по-малката злина , питах хиелтвизиторката и тя ми препоръча маслото.

# 17
  • Мнения: 3 042
Благодаря ви, момичета, за отговорите

# 18
  • Мнения: 704
Със студено пресован зехтин приготвям зеленчуковите пюрета, а малко краве масло /българско/ - слагам на попарата.

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: anuschka
А как разбрахте, че детето е с алергия към белтъка?
Какви бяха симптомите?

На няма и 2 месеца се изрина целия - кожата му беше на сухи обриви, коремчето му се белеше все едно е изгорял на слънце, а останалата част от тялото му изглеждаше като настръхнала. Малко по-късно се появиха и петна големи колкото еднолевова монета приличащи на лишеи по едно на бузка, ръчичка и краченце. Ходихме на дерматолог, изписа ни някакво овлажняващо кремче съответно без ефект. После една педиатърка отсече алергия. Каза да купим една кутия Фризопеп/адаптирано мляко за деца с алергия/ и да започваме да пием него докато ни изпише протокол/ЗК го поема/. Тогава Бо беше само на адаптирано мляко, така че нямаше съмнение към какво е алергията. Започна да пие Фризопеп и още на следващия ден имаше подобрение. За няколко дни обривите изчезнаха, а за около седмица се скриха и "лишеите".
Това е!
Ти защо питаш?

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: cheta
Цитат на: anuschka
А как разбрахте, че детето е с алергия към белтъка?
Какви бяха симптомите?

На няма и 2 месеца се изрина целия - кожата му беше на сухи обриви, коремчето му се белеше все едно е изгорял на слънце, а останалата част от тялото му изглеждаше като настръхнала. Малко по-късно се появиха и петна големи колкото еднолевова монета приличащи на лишеи по едно на бузка, ръчичка и краченце. Ходихме на дерматолог, изписа ни някакво овлажняващо кремче съответно без ефект. После една педиатърка отсече алергия. Каза да купим една кутия Фризопеп/адаптирано мляко за деца с алергия/ и да започваме да пием него докато ни изпише протокол/ЗК го поема/. Тогава Бо беше само на адаптирано мляко, така че нямаше съмнение към какво е алергията. Започна да пие Фризопеп и още на следващия ден имаше подобрение. За няколко дни обривите изчезнаха, а за около седмица се скриха и "лишеите".
Това е!
Ти защо питаш?

Питам, защото май си мисля само глупости.
В темата за слузта в акото някой беше казал (май Karen), че била чела че се поява (слузта) при алергия към белтъка.
Понеже ние от много дълго време си имаме слуз в акото, се притесних и започнах за се ровя насам- натам. Нашата докторка каза, че било от коликите, но пък те отдавна понамаляха.
Аз предприех нова тактика- смених Фризолака с Фризовом- това от два дена.
Акото му се повлия определено като ми се струва, че слузта почти изчезна, даже и цвета и консистенцията се подобри.
Но се появи нов проблем- пак сме с много газове и е крив колкото си иска.
Малко дълго стана, но исках да споделя.
Затова питах, за да направя някакъв паралел.

# 21
  • Мнения: 18 542
Най-често алергията се проявява с обрив. Стомашните разстройства като запек и диария са също част от симптомите, макар че не са задължителни. Малко вероятно ми се струва при вас да е алергия. До сега не съм чула, че слузта може да е симптом.  Simple Smile
Спокойно!

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: cheta
Най-често алергията се проявява с обрив. Стомашните разстройства като запек и диария са също част от симптомите, макар че не са задължителни. Малко вероятно ми се струва при вас да е алергия. До сега не съм чула, че слузта може да е симптом.  Simple Smile
Спокойно!

Благодаря, и аз се поуспокоих, защото както ти казах смених млякото, и сега вече трети ден акото е съвсем като на новородено и почти няма слуз.
Но понеже за всичко се притеснявам и само гледам да си усложня живота с разни поставени от мен "диагнози".....

Общи условия

Активация на акаунт