Удар по главата

  • 4 583
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте мами. Вчера моят палавник, който е на 3 годинки е паднал от една пейка. Лежал е на нея и се е претъркулил. Не знам как се е ударил. Казаха ми че е леко и малко е заплакал. Това се е случило към 10 часа. Аз си го взех и до вечерта му нямаше нищо. Тази сутрин се събуди с повръщане. Повърна няколко пъти. Додох му натриев цитрат. Сега спи. Незнам трябва ли да свързвам това повръщане с вчерашното падане. Не е вдигал температура. Страшно съм притеснена и излезе малко несвързано.

# 1
  • Мнения: 4 187
По- добре отиди да му направят снимка на главата.

# 2
  • Мнения: 1 897
Заведи го на лекар.  Peace

# 3
  • Мнения: 580
Определено отидете на лекар ,повръщането ,гаденето и залитане /замайване са симптоми ,за които се следи след падане или удряне на/върху главата .

# 4
  • Мнения: 2 011
Не чакай повече ....може да  е по-късна реакция!
Заведи го на лекар !
Ние не сме лекари ...  Praynig

# 5
  • Мнения: 5 393
Присъединявам се към горните мнения, да се заведе детето на лекар. Може и да е съвпадение повръщането, но не  рискувай с догадки от форума.

# 6
  • Мнения: 6 031
Повръщане, след удар по главата следва задължително да бъде прегледано детето от лекар специалист.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Задължително идете на лекар.

Ако сте в София, идете в Пирогов.

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Пиши какво е станало после. Стискам палци да е случайно съвпадение!!! Praynig

# 9
  • Мнения: 1 187
Дано вече сте отишли.

# 10
  • Мнения: 171
Заведи детето задължително на лекар..

# 11
  • Мнения: 2 755
Ние съвсем наскоро имахме такова премеждие. Диването се размина с комоцио. Можеше да бъде и по-лошо.
Ако си от София, отиди в Пирогов.
1. Отиваш в Детска хирургия на регистратурата.
2. От там в 111-ти кабинет - неврохирургичен. Ще направят необходимите изследвания и дежурният неврохирург ще прецени, дали да ви остави 3 дни за наблюдение или ще си отидете вкъщи.
Симптомите не винаги се появяват веднага след удара!

# 12
  • Мнения: 7 391
                      Надявам се ,че вече си отишла в Пирогов ако си от София.И ние имахме такова премеждие без падане даже.Малкия 2г 5 м си дръпва главичката назад и се удря в таблата на спалнята.Повръщането започна няколко часа по-късно и хич и не се колебахме ,а веднага отидохме в Пирогов и въпреки мнението на лекарите,че няма комоцио и данни за последствия от удара го приеха в болницата защото продължаваше да повръща.Направиха му скенер и даже искаха пълна упойка да не мърда,но ние успяхме да го задържим и се разминахме с упойките.Независимо от това,че скенера показа,че няма нищо страшно си го държаха в болницата докато спре да повръща и през цялото време бяха около детето.Оказа се съвпадение на удара с вирус ,но си ни държаха в болницата точно 7 дни.
                     Стискам палци всичко с малчуганчето да е добре,но от мен знай при най-малките симптоми на заболяване каквото и да е вирус,удар,падане или нещо друго си тичай на лекар,ако трябва и при няколко лекари за да си спокойна ,че дечко е в безопасност. Peace
                    

# 13
  • Мнения: 255
Много благодаря на всички, които се включиха. Бяхме на лекар. За съжаление не сме от София . Прегледаха го двама лекари и категорично отхвърлиха възможността да има връзка между повръщането и падането. Но въпреки това аз не съм спокойна. Не са му правили никакви изследвания. Казаха, че категорично са против снимка. Слетобеда не е повръщал. Не ми е направило впечатление да е замаян или да залита. Постоянно го наблюдавам въпреки че изобщо нямам понятие какво точно трябва да наблюдавам.

# 14
  • Мнения: 4 187
елена2006, хубаво е , че становището на лекарите е категорично, и неообезпокоително ! Щом не е повръщал повече сигурно е съвпадение.
Спокойна нощ ви желая   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт