колит по време на бременност

  • 9 927
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, опитах се да намеря нещо свързано с моя проблем, а именно колит, който ме измъчва от началото на бремеността , но не успях да намеря нищо по темата .
Аз съм  в 19 гест.седмица и получих колит от самото начало.Трябва да ви кажа , че е истински ад.Не знаеш какво можеш да ядеш и какво не и от почти всичко те боли корема ниско долу,сякаш имаш контракции. Ако някой е имал същият проблем нека сподели опита си , тъй като вече незнам какво да правя. Най - много ми тежи ,че сме в сезона на салатите и плодовете , а аз не мога да хапна почти нищо.

# 1
  • Мнения: 239
Аз също имам колит, знам какво е. Аз 1 месец издържах само на варени и печени картофи, ориз, пилешко, хляб и тестени неща. И пиех само вода. След този месец на строга диета, започнах да хапвам пъпеш, праскови, банани, защото съдържат по-малко целулоза и сега започнах и салатки да ям и за сега съм добре, не ме боли. направи и ти 1 месец стрига диета и после постепенно вклюкчвай по-малко дразнещи храни. Не яж пържено, нито твърди храни, ядки, газирано, зеле, царевица,избягвай чесън и подправки те дразнят най-много. Поне при мен действа и съм добре вече Peace

# 2
  • Мнения: 7
Здравейте, аз също имам колит и зная колко е отвратително.Мойта лекарка ми предписа Еспомизан още в началото на бременноста.Пробвай дано ти помогне и на теб.Желая ти лека бременност Hug

# 3
  • Мнения: 28
Здравейте отново , вече два месеца съм на диетата , която ми предлагаш , но нищо не помага. Само веднъж да хапна нещо от забранените неща и започват едни болки.......... Освен това моята лекарка се консултира с гастроененролог и  по негова препоръка съм пила дуспаталин и спазмомен ,но и тогава не можех да хапвам нищо.

# 4
  • тук
  • Мнения: 510
Здравей, аз съм абсолютно същия случай, но го имам от години. Нито лекарства ми помагат, нито хомеопатия, чайове и т.н. Сега съм 23 седмица, до 20-та беше кошмар(защото аз имам и гастрит) - болка + повръщане, каквото и да хапна по-различно. Такъв кошмар не бях преживявала в живота си. Но от две седмици съм добре и дори ям плодове и зеленчуци (е, след като съм подложила от задължителните за нас хляб, картофи и т.н.) и ме е боляло само два пъти вечерта. Считам го за "минало" направо на фона на това, което беше. Затова съвсем откровено ти казвам - не съм намерила лечение, което да препоръчам, но ще се  Praynig след 20-та седмица да ти размине, както се случи при мен.
 Hug търпение и изтърпяване, гадно заболяване, мразя го, но съм забелязала, че има много общо с емоционалното състояние, затова се опитвам с положителна нагласа поне да не го обострям

дано те отпусне скоро, а гастроененрологът ми каза "по-малко емоции и диета, няма друго решение"

# 5
  • Мнения: 2 309
Имах тежък колит преди години. Беше отвратително. Оправих се с продължително лечение с билки. Незнам доколко са подходящи при бременност обаче. С тази бременност се опита пак да се появи, но слава богу изчезна от само себе си.

# 6
  • тук
  • Мнения: 510
Имах тежък колит преди години. Беше отвратително. Оправих се с продължително лечение с билки. Незнам доколко са подходящи при бременност обаче. С тази бременност се опита пак да се появи, но слава богу изчезна от само себе си.

а ще споделиш ли какви, защото бременността ще свърши, а аз вече не вярвам, че ще мине Sad

# 7
  • Мнения: 2 309
Ще взема тел. на лекаря, който ми ги изписа и ще ти го пратя на лични. Беше комбинация от няколко билки. Минаха7-8 години оттогава и не помня какви бяха.

# 8
  • Мнения: 28
Здравейте отново ,благодаря Ви за съветите , които ми дадохте. Дано след една седмица и при мен нещата се оправят, въпреки че не вярвам , защото от два дни ми се обади и моят гастрит.И сега вече наистина не знам какво да ям , освен тези картофи и ориз, които вече не ги понасям.
А като си представя ,че съм изминала само половината път .....................С нетърпение чакам да дойде декември месец и тогава каква огромна шопска салатка ще си хапна - пък нека ме боли, но ще боли само мен
Сега пия чай от лайка , но по- концентриран - поне при първата бременност ми помагаше , но тогава нещата отшумяха много по- бързо

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много странно ми се вижда колита да е рискова бременост...не ви ли се струва неадекватно тази тема да е тук наред с наистина проблемни неща?

талцид, сода на хапмчета помагат

# 10
  • тук
  • Мнения: 510
много странно ми се вижда колита да е рискова бременост...не ви ли се струва неадекватно тази тема да е тук наред с наистина проблемни неща?

талцид, сода на хапмчета помагат

ако модераторите смятат, че не е за тук, могат да я преместят; това обаче, не означава, че съответната майка не изпитва наистина сериозна за нея болка и не може да потърси съвет

а талцид и сода не помагат за колит

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много странно ми се вижда колита да е рискова бременост...не ви ли се струва неадекватно тази тема да е тук наред с наистина проблемни неща?

талцид, сода на хапмчета помагат

ако модераторите смятат, че не е за тук, могат да я преместят; това обаче, не означава, че съответната майка не изпитва наистина сериозна за нея болка и не може да потърси съвет

а талцид и сода не помагат за колит

за моите колит, гастрит и язва ми повмагаха
това, че на теб не ти помага не значи че по принцип въобще не помага
колита върви обикновено с общо неразположение на гастрита
тези хапове не лекуват колита, но облекчават общото неразположение....

# 12
  • Мнения: 8
Здравейте "колежки" по колит,
Аз съм в 20 г.с. и ужким се бях позакрепила, но снощи направих много сериозна криза  Sad Още ме боли доста силно ниско в ляво и даже се замислям дали да не потърся някъде лекар днес, че съм и с контракции на всичко отгоре.
Голяма гадост е това колита! Аз нямам гастрит, но пък правя метеоризъм и болииииии...

# 13
  • тук
  • Мнения: 510
Здравейте "колежки" по колит,
Аз съм в 20 г.с. и ужким се бях позакрепила, но снощи направих много сериозна криза  Sad Още ме боли доста силно ниско в ляво и даже се замислям дали да не потърся някъде лекар днес, че съм и с контракции на всичко отгоре.
Голяма гадост е това колита! Аз нямам гастрит, но пък правя метеоризъм и болииииии...

При първата си бременност от болките в червата получавах контракции и си спомням, че единия път ходих до Майчин дом и ми удариха една инжекция, която ме успокои. Ако мислиш, че нещата са извън нормата, по-добре отиди, нека те види лекар. Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 28
Здравейте , не мога да разбера как на някой му се струва , че колита няма нищо общо с рисковата бременност , та нали  вследствие на подуването на червата  се притиска матката , което от своя страна води до появата на контракции. А и явно  това което ти си имала не е било точно колит , защото посочените от теб хапчета не помагат при колит, а при гастрит/имам и двете , така че от опит го знам/.
Благодаря на всички майки , който се отзоваха и споделиха опита си в тази насока, защото според мен всяко едно неразположение по време на бременност , което води до застрашаване на бебето  се води за рискова бременност.
Наистина , че има много по- голями проблеми  от този, но затова пък има и различни теми и никой насила не те кара да пишеш тук.

Общи условия

Активация на акаунт