възможно ли е да се появи алергя от коронки?

  • 822
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!Надявам се някои да може да ми помогне с проблема който вече ме мъчи много дълго време.Получавам обриви само по лицето поставяха ми какви ли не диагнози и съм изпила много антихистаминови лекарства и кортикостероидни кремове съм мазала... но така не се откри какво е и от къде идва проблема.Също така немога да намеря дерматолог който да ми помогне аз съм от Пловдив.
Имам металокерамични коронки на някои зъби.Въпроса ми е възможно ли е да се получи алергична реакция-обрив по лицето от тези коронки по зъбите?Искам да кажа че по други части от тялото нямам обриви...Моля ви дайте някакво предположение.

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 14:44 от eva_mendes

# 1
  • Мнения: 580
По принцип да може - зависи от метъла ,който е използван и от това ,дали имаш и други метални конструкции в устната кухина .Обикновенно ,обаче такъв тип алергии се проявяват първо в устната кухина ,не по лицето.
ПП Ако смяташ ,че това е възможната причина ,потърси дерматолог и направете ликален тест със стружки от същата сплав в гнезда - ако има реакция ,това е проблемът
ПП 2 Ако усешащ метален вкус в устата ,мравучкане и изменение на лигавицата (дори в много малък учатък ) ,възможно е да се окаже  патогалвинизъм

Общи условия

Активация на акаунт