Споделете впечатления за хидротубацията

  • 2 007
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
Споделете впечатления за хидротубацията - болезнена ли е, къде е най-добре да се направи, как се чувствате преди и след това и т.н.?

# 1
  • Мнения: 71
Аз правих хидротубация в клиниката на Щерев.Не беше болезнено.След процедурата изпих един спазмалгон (за всеки случай ),след което пътувах с автобус 300км.Не съм имала проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
За съжаление моето мнение е на другия полюс.Имам много лоши спомени от хидротубацията.Бяха ми казали,че боли като при силен цикъл,но или аз нямам точна представа какво е "силен цикъл" или имам много нисък праг на болката.Бяха ме предупредили да закуся добре и да пия кафе,но в момента,в който ми вкараха течността,страшно много ми причерня и се започнаха едни болки,като контракции,които минаха едва,след като ми сложиха инжекция за обезболяване в дупето.Правили са ми и други процедури,като пункция на киста без упойка,но като хидротубацията друго по-гадно(слава Богу)не съм изпитвала.Ако можех да върна времето назад,щях да си направя цветна снимка,дава далеч по-ясна представа за състоянието на тръбите,а пък болката си е същата,така или иначе.

# 3
  • Мнения: 914
И аз правих хидротубация в клиника Щерев. Болеше, но съвсем поносимо, дори не съм прибягвала до обезболяващи след това.

# 4
  • Мнения: 16
Аз също съм правила хидротубации в клиниката на Щерев при д-р Юнакова.Мога да кажа че не беше изобщо болезнено.Не знам може би има значение от резултата от изследването.Някой казват че когато има някакъв проблем тогава е по болезнено.Аз имам една приятелка която също прави такива хидротубации и когато я видях след изследването беше много зле, но при нея се окоза че има запушване.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 232
и моята беше в клиниката на Щерев-по време на процедурата изобщо не ме боля,усещането ми беше по-скоро като леко напрежение и гъделичкане,като свършихме,пих едно прахче аулин за всеки случай,понеже трябваше да се закарам вкъщи. Само два-три часа след това ме позаболяха яйчниците,като пред цикъл,но мина бързо.

# 6
  • Мнения: 82
моята хидротубация беше в клиниката на владимиров при д-р Димитрова.преди това не съм пила никакво лекарство.Болеше ме като при силни болки на цикъла, но аз пребледнях и наистина най-много усещах болкат когато вкараваха течността.След това постоях малко и се качих на автобуса, за да се прибера(пътувах 250км) до града ми. вечерта също ме болеше и пих обезболяващо.това е

# 7
  • Мнения: 2 123
Много зависи от състоянието на тръбите ти. Ако ДАЙ БОЖЕ всичко е наред, не би следвало да боли кой знае колко. Ако са нагънати, тесни и пр. може и да те позаболи повечко.

Не се тревожи - всичко ще е наред   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 716
Аз при самата процедура нямах никква болки, само дискомфорт, но един час след това изпитах доста силни болки, които обаче със спазмолитик отшумяха бързо.
Моите тръби бяха проходими.

# 9
  • Мнения: 4 250
Аз правих в Щерев ,катетъра не можа да влезе и се наложи пълна упойка.Тръбите ми бяха проходими ,а 4 месеца по-късно с лапароскопия се доказа,че не са проходими.Така,че не зная колко е достоверно изследването.

# 10
  • Мнения: 524
Аз правих хидротубация също в клиниката на Щерев, при д-р Ганева. В интерес на истината се бях настроила психически за по-голяма болка, но в действителност не беше така. При мен беше съвсем поносимо, като при цикъл. По време на самата процедура ме заболя леко като слагаха катетъра, доки постоянно ми казваше какво прави и евентуално какво се очаква да изпитам. По време на вкарването на разтвора не ме боля, но това е защото тръбата ми беше проходима. След процедурата и при мен се появи по-голямо неразположение, но след прием на аналгетик, мина за 1 ден.
Успех!

# 11
  • Мнения: 366
И аз си правих процедурата при д-р Ганева. Не е страшно. По-скоро е неприятно. След процедурата ми прилоша - все едно рязко ти пада кръвното. Казаха ми че често се случва, затова те карат да полежиш малко и да не ставаш рязко. После пих едно кафенце и се освестих Simple Smile Остатъка от деня е добре да полежиш, но усещането след процедурата е по-скоро на тежест ниско долу. Можеш да вземеш обезболяващи и преди и след процедурата (за всеки случай ). Успех и стискам палци!  Hug

# 12
  • Мнения: 295
Моя спомен също не е от най-приятните Twisted Evil Тръбите ми не бяха запушени, но въпреки всичко ме боля много, повече от болезнена менструация, каквато съм имала цял живот. Още повече ме боля обаче около 1ч. след процедурата след ходене пеша. Така, че бих ти препоръчала да си починеш след процедурата Peace

# 13
  • Мнения: 304
И аз съм правила хидротубация в клиниката на Щерев. Бяха ме предупредили да закуся и да пия кафе и един аулин преди това. Казаха, че може да ме заболи като при цикъл. Въпреки това според мен си болеше доста по-силно. Както каза buena esperanza или не знам какво е болезнен цикъл или съм с нисък праг на болката (което не мисля, че е вярно).
По време на процедурата докторката ми казваше, че ако ме заболи или ми прилошее трябва да си кажа и веднага ще спрат. Аз си мислех, че ме мислят за някаква лигла и че ще си стискам зъби. При вкарването на катетъра не ме заболя (като от цитонамазка е усещането), но при вливането на течността започнах да имам усещането, че ще ми се пръсне корема. И ми причерня почти веднагически. Обясниха ми, че е нормална реакция, защото се дразни шийката на матката, а тя е шоков орган - при силно дразнене предизвиква рязко падане на кръвното и това няма общо с прага на болката - било реакция на вегетативната нервна система, което значи, че не подлежи на волеви контрол.
И аз мислех, че усещането за болка е свързано със състоянието на тръбите, но според изследването тръбите си ми бяха напълно проходими и ми обясниха, че просто при някои се усеща болка, при други не, а е възможно и да е имало мини сраствания, които да са били отпушени при процедурата и за това да е боляло.
След процедурата пих още един аулин. Държаха ме да си поседя докато не изпия едно кафе. След това усещането е като тежест в корема, все едно си събрала много вода... Вечерта пак ме заболя доста, но един аулин оправи нещата. На другия ден бях като нова.

# 14
  • Мнения: 2 153
И аз правих хидритубация  в "Щерев" и съм с много добри впечатления! Мен лично не ме болеше въобще! Не усетих дори вкарването на катетера! След това единственото, което чувствах беше лек дискомфорт! По скалата от едно до десет бих оценила болката като едно! Peace Изследването ми го прави д-р Коновалова.

Общи условия

Активация на акаунт