Магнифлекс или Дормео???

  • 34 283
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 82
Моля дайте ми съвет относно матраците, предлагани от двете фирми. Дормео се рекламират доста по телевизията, мисля че като съотношение цена - качество е приемливо. Магнифлекс поддържат доста високи цени, оправдават ли качеството???
 

# 1
  • Мнения: 4 166
Нашият матрак е Дормео ортопедик и съм супер доволна - адски е удобен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7
Здравей,

Аз пък ползвам Магнифлекс и съм изключително доволна. Удобни са за всичко  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 919
Магнифлекс

# 4
  • Мнения: 101
Има и други марки на пазара...Питай и в двете фирми, дали матраците им от пенолатекс (ако искаш такъв, разбира се) са с хомогенен пълнеж от латекс, или са на слоеве. Хомогенният матрак е по-доброто решение.

# 5
  • Мнения: 1 149
Извинявам се на авторката,надявам се да не ми се сърди,че използвам  темата  Heart Eyes
Да ви попитам нещо: Дали са антибактериални,а за акарите как стои въпроса с тези матраци?
Ако може някой да ми отговори ще бъда много благодарна  bouquet

# 6
  • Мнения: 206
Ползвам Магнифлекс и съм доволна, но не мога да направя сравнение с Дормео, не съм използвала.

# 7
  • Мнения: 82
Благодаря за мненията! Проблемът е , че при мен имаше влага и по сегашният ни матрак се беше появил мухъл  Sad .Дали Магнифлекс или Дормео дишат по -добре????И това също е дилема   newsm78

# 8
  • Мнения: 22 452
С Дормео сме, изключително доволна съм. ))
Преди постоянно ме болеше гърба, и вечерно време като легнех, по 10мин не можех да си отпусна гръбнака на леглото. Сега направо се родих с този матрак и тези проблеми изчезнаха.
За да не се появи влага, или мухъл, в началото матрака се обръща всеки месец, а после по-рядко. )

# 9
  • Мнения: 327
ние сме с този - http://magniflex.bg/bg/products/premio/naturcomfort/
не съм спала на по-удобен матрак никога!!!  нито е твърд, нито е мек
когато го избирахме, държах да е без пружини
от магазина ни посъветваха да обърнем внимание и на характеристиката"Независими опорни точни" - аз съм 50 кг, съпруга ми - 100 кг
преди това спяхме на надувно легло, и нали можете да си представите какво ставаше нощем... изтъркулвах се върху него всяка нощ , кошмар #Crazy
с този матрак просто се родих
специално този модел е и Антиакарен (което не знам какво точно означава)

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Благодаря за мненията! Проблемът е , че при мен имаше влага и по сегашният ни матрак се беше появил мухъл  Sad .Дали Магнифлекс или Дормео дишат по -добре????И това също е дилема   newsm78
Четейки поста ти стигам до извода , че е възможно влагата да не е от матрака , а от самата стая. С какво изложение е , има ли изолация , проветрявате ли редовно ? Матракът няма да реши проблема с мухъла. Да не стане така , че да си развалите и новия? Първо откриите причината , а после пазарувайте! Лично мнение. Peace

# 11
  • Мнения: 1 149
А някой знае ли матраците "дормео" само по нета ли може да се купя или ги има в някои магазини  newsm78

# 12
  • Мнения: 82
rumibumy  , и аз от това се опасявам. Стаята е малка 16 м2 , спим четиримата, има изолация, и да влагата е от стаята. Има северна стена , иначе изложението е изток и е отворено денонощно да се проветрява. Просто не са подматрачни рамки , а цели плоскости и спалнята е не на крачета, а затворена отдолу, та мисля, че това е основния проблем.Идеята ми беше, , че в момента матрака е с някакви дунапрени и няма отводи за въздухообмен, купуван е все пак преди 9 години, та си мислех, че по-съвременните материали не поемат влага отвън толкова лесно и са по-проветриви, поне с такива характеристики ги дават. Все пак реших да рискувам и поръчах Дормео мемори, но нямат нашия размер и доставката от Италия, ще е чак след месец Sad. После ще се похваля, ако въобще го доставят, нещо съм песимист  Thinking
 

# 13
  • Мнения: 2 467
Цитат
не са подматрачни рамки , а цели плоскости ...

Най-добре сменете плоскостите с подматрачни рамки. Матрака каквато и марка да е, няма да може да "диша" и вероятно пак ще мухляса.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 194
О, съвременните матраци не могат да се поставят върху плоскости.
Даже и пружинните, с индивидуално опаковани в латекс пружини да речем.
Мухлясват.
А и ортопедичността на един матрак не може да бъде пълноценно използвана, ако не е поставен върху подяходящата подматрачна рамка.

# 15
  • Мнения: 1 668
Няма сравнение между двете марки. Просто са различни класове. Магнифлекс си е магнифлекс. Високата им цена е напълно оправдана... дормео е поредния телешопингов продукт.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 194
Абе не знам дали Магнифлекс са с чак такова качество.
Нашите матраци са на съвсем друга фирма, с подобни цени, и доста по-добре са измислени в сравнение с Магнифлекс.

# 17
  • Мнения: 1 668
Red , никъде не е казано, че няма по-добри от Магнифлекс... темата е за сравнение между тях и дормео - написала съм си мнението - сравнение няма  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 7 194
Да, права си.
Дормео само като им погледнеш визията, веднага личи, че са по-скоро от класа на Нани и Тед.

# 19
  • Мнения: 148
Ние сме с Магнифлекс (Мемо) най-високия клас от година и половина и изобщо не съм доволна, защото още на първия месец матрака се деформира. Фирмата не го признава като рекламация и казват че е от неправилна употреба. Много ми е интересно за какво да го употребяваме освен за сън. Определено не бих купила отново тази марка, а и се замислям да сменя матрака.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 194
Писах по-горе защо.
Изчислени са за доста леки хора.
Несериозно е според мен фирма с такава ударна реклама да продава подобни продукти.

# 21
  • Мнения: 335
Абе не знам дали Магнифлекс са с чак такова качество.
Нашите матраци са на съвсем друга фирма, с подобни цени, и доста по-добре са измислени в сравнение с Магнифлекс.
Ако не е тайна, моля те сподели марка и модел на матрака ви и с какво е по-добър от останалите.
Предстои ни избор на матрак и затова се интересувам.
Благодаря!  bouquet

# 22
  • Мнения: 17 546
Моля дайте ми съвет относно матраците, предлагани от двете фирми. Дормео се рекламират доста по телевизията, мисля че като съотношение цена - качество е приемливо. Магнифлекс поддържат доста високи цени, оправдават ли качеството???
По-нормалните цени на Дормео са за по-тънки матраци, около 8-10 см. Матрак с дебелина 16 см на Магнифлекс е малко под 400 лв(говоря за размери от 160/200 горе долу, за спалня). Дебелите матраци от 18 см. нагоре и на двете фирми са си скъпички. Магнифлекс миришат доста време след като се разопаковат за употреба. За Дормео не знам.

# 23
  • Мнения: 17 546
Абе не знам дали Магнифлекс са с чак такова качество.
Нашите матраци са на съвсем друга фирма, с подобни цени, и доста по-добре са измислени в сравнение с Магнифлекс.
Ако не е тайна, моля те сподели марка и модел на матрака ви и с какво е по-добър от останалите.
Предстои ни избор на матрак и затова се интересувам.
Благодаря!  bouquet

Момичета, има 100 теми за матраци! Просто напишете в търсене "матрак" или "матраци" и ще имате информация от форума, която да четете три дни! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 7 194
Ние сме с Flexona на Optimo.
Двата матрака (90/200) струваха общо към 1600 лв.
Подматрачни рамки - Trilat на същата фирма.

http://www.optimo-bg.com/idx.php

# 25
  • Мнения: 1 422
Магнифлекс

# 26
  • Мнения: 1
Аз си купих матрак от магазин АИКО в Стара Загора.Изключително доволна съм от матрака.Доверих се изцяло на консултанта.
Моят съвет е да отидете и да ги пробвате!

# 27
  • Мнения: 85
Здравейте!Миналата година си купих от прехвалените матраци Магнифлекс - съжалявам за покупката си.Първо като го доставиха се оказа че от едната страна е скъсан.Снимах го и направих рекламация-и за компенсация ни подариха възглавница.Много бе боли гърба от както спя на този матрак и затова от Практикер си купих дунапрен и така омекотих Магнифлекса. Shocked Мисля вече да го продавам........По-добре си купи от българските латексови матраци. Wink

# 28
  • Мнения: 1 149
Аз си купих матрак от магазин АИКО в Стара Загора.Изключително доволна съм от матрака.Доверих се изцяло на консултанта.
Моят съвет е да отидете и да ги пробвате!
Какъв е матрака?
Доколкото виждам авторката пита  единия или другия......... ooooh!

# 29
  • Мнения: 3
AZ ISKAM DA POPITAM ZA BEBE6KI MATRACI DORMEO POLZVA LI NIAKOI TAKAV KAKVA E CENATA I NAISTINA LI OTGOVARIA NA VSI4KO KAZANO V REKLAMATA ZA6TOTO NE ZNAM ZA NOVORODENO DETE KAKAV TO4NO DA BADE MATRAKA NAISTINA IMAM NYJDA OT SAVET

# 30
  • Мнения: 7
от близо 1 година и половина имаме магнифлекс и сме много доволни,4увствам се отпочинала,мъжа ми спря да хърка,по4иствам го с рейнбол,супер одобен е и няма никаква миризма,както коментираха някой!аз лично съм доволна,а за дормео незнам не съм използвала

# 31
  • Мнения: 0
И аз наскоро си взех Магнифлес от Брава.бг много съм доволен, моделът е Натуркомфорт 144/190.Е няма такъв комфорт smile3524  нито е имал миризма нито нищо ,  родих се наново много съм доволен. Искам да попитам, Магнифлекса трябва ли да се обръща, като латексовите?  newsm78

# 32
  • Мнения: 1 149
С две ръце съм за Магнифлекса Peace
Няма такава миризма,за която говориха момичетата по-напред в постовете.
Не съм спала и на по- удобен матрак.
Добре,че тези от Дормео ни лъгаха цял месец,че си  поръчах Магнифлекса......както винаги съм казвала няма случайни неща Peace

# 33
  • Мнения: 2
По темата Магнифлекс...Закупих този “матрак” на изплащане за “скромната” сума от...1200лв. Да започна от там, че този “висок клас” продукт трябва да се продава с направление за физиотерапия. Матракът се водеше средно твърд, но дали си сложил миндер или това чудо няма никакво значение. Събудих се с болки в цялото тяло, изтощена и “разглобена”. Други бяха написали, че тези матраци миришат. Вярно е, латексът мирише, съотношението цена/качество е плачевно. Исках да върна матрака, но от фирмата ми отказаха, въпреки че не целия матрак беше разопакован. Некоректно отношение, слаб продукт, който не препоръчвам. Закупих си висок клас пружинен матрак, който няма БАЗА за сравнение, а цената му дори е доста по-ниска. Успех!

# 34
  • Мнения: 41 061
 newsm78

И как така си разопаковала ненапълно матрака, а си спала на него? Техните матраци са вакуумирани и не могат да се разопаковат частично. Освен това си имат време за раздуване, а не се ляга веднага на тях.
И накрая - ако аз си купя много скъпи туристически обувки после да се тръшкам ли, че били тежки и корави? И да се оплаквам, че цена/качество им е плачевно? Или с други думи, ти защо не пробва матрака преди да го купиш? И кой ти е виновен, че не си избрала точния матрак за теб?

И да, няма "матрак Магнифлекс", че да пишеш "закупих ТОЗИ матрак". Има десетки видове матраци с марката Магнифлекс, а ти кой си купила? Освен да е някое менте Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 2
Матракът е един път пакетиран във фолио по размерите му и втори път завит на руло с още едно фолио. Изпробвах матрака, както е във фолиото по него. Матракът е Магнифлекс Арте, 22см. Пари на вятъра.

# 36
  • Мнения: 41 061
Матракът е един път пакетиран във фолио по размерите му и втори път завит на руло с още едно фолио. Изпробвах матрака, както е във фолиото по него. Матракът е Магнифлекс Арте, 22см. Пари на вятъра.

Значи си го разопаковала - после вече не е бил вакуумиран. А изчака ли го колкото трябва? И не знам дали найлонът отгоре не променя усещането.

И пак остава въпросът с пробата - матрак се купува след като полежиш половин - един час на него в шоурума.  Аз съм имала два модела матраци на Магнифлекс и нито миризма е имало, нито оплаквания. Ми нещо не ти вярвам, или поне не вярвам, че в тях е вината.

# 37
  • Мнения: 1
Моят съвет е не купувайте матрак онлайн по никакъв повод. Отидете в шоурум, разгледайте ги и пробвайте внимателно. Също така аз лично никога не бих купил латексов матрак - неудобни, огромна надценка, съмнителен за здравето материал. Когато купите матрак - не бързайте да махате фабричната му опаковка. Търговците само това чакат, за да не можете да им върнете стоката, която е за доста пари (почти колкото малък автомобил - матраците вървят между 800 и 2500лв.). Избягвайте некоректни търговци, които единствено желаят бърза печалба. Изпатил съм от фирма Брава Груп ЕООД. Късмет!

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 12:10 от Alfayum

# 38
  • Мнения: 790
Моят съвет е не купувайте матрак онлайн по никакъв повод. Отидете в шоурум, разгледайте ги и пробвайте внимателно. Също така аз лично никога не бих купил латексов матрак - неудобни, огромна надценка, токсичен материал. Когато купите матрак - не бързайте да махате фабричната му опаковка. Търговците само това чакат, за да не можете да им върнете стоката, която е за доста пари (почти колкото малък автомобил - матраците вървят между 800 и 2500лв.). Избягвайте некоректни търговци, които единствено желаят бърза печалба. Изпатил съм от фирма Брава Груп ЕООД. Късмет!

Бих ли могла да получа информация по твърдението, че латексът е токсичен. Доколкото знам, натуралният латекс не е токсичен.

Общи условия

Активация на акаунт