Картофена диета

  • 1 496
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
търсих, но не намерих тема за картофената диета ( може и аз да не умея да ползвам търсачка  newsm78 )
та някой пробвал ли я е ...  newsm78
аз мисля да я почна  tooth

# 1
  • Мнения: 4 111
Не съм я чувала и съм сигурна, че не е полезна за здравословно и трайно отлсабване.
Ако искаш кажи колко килограма имаш да сваляш и какви хранителни навици имаш, пък може да се включим със съвети.
А ако не искаш - успех с картофената диета и намирането и.

# 2
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Заповядай   bouquet
За всеки ден:
Закуска: 1 филийка пълнозърнест хляб намажете тъничко с маргарин (40% масленост) и я гарнирайте с: 25 краве сирене; 30 г пилешка шунка; 50% обезмаслена извара. Изяжте и 1 ябълка.
10 часа: 1 портокал.
16 часа: 200 г кисело мляко (2,5% масленост).
Течности: Пийте по 2 л минерална вода на ден. Освен това може да си позволите до 3 чашки черно кафе или чай.

Първи ден
Обяд: Изпечете на скара 100 г свинско филе. Гарнирайте го с 200 г нарязана на ивички ряпа, която предварително леко сте задушили. Прибавете и 200 г варени картофи. Подправете с лимонов сок, копър и малко сол.
Вечеря: Направете си салата от 200 г варени картофи, 70 г пилешки колбас и 1 краставичка. Залейте я с марината от 1 чаена лъжичка зехтин. 1 супена лъжица лимонов сок, сока от половин грейпфрут, черен пипер и сол.

Втори ден
Обяд: Нарежете на кръгчета 200 г моркови и ги задушете с малко вода, сол, скилидка чесън и 1 чаена лъжичка олио. Прибавете към тях половин стрък пресен лук и 200 г варени картофи. Това е гарнитурата на 100 г печена на скара риба, подправена с лимон.
Вечеря: Салата от 200 г варени картофи, връзка репички и 30 г кашкавал. Подправете я с марината от 1 чаена лъжичка зехтин, 1 супена лъжица лимонов сок, 1 супена лъжица майонеза и черен пипер.

Трети ден
Обяд: Нарежете на кубчета 200 г варени картофи и 30 г краве сирене. Сложете ги в намаслена тавичка и ги залейте със смес от 1 яйце, 200 мл прясно мляко (1,5% масленост), 1 супена лъжица сухо картофено пюре и 6 супени лъжици зеленчуков бульон. Подправете я с малко черен пипер, сол и копър. Запечете за 10 минути във фурната.
Вечеря: Нарежете на кубчета 3 домата и ги смесете със 100 г извара, 1 супена лъжица олио и черен пипер. Залейте с получения пастет 200 г варени картофи. Поръсете с босилек.

Четвърти ден
Обяд: Изпечете на скара 1 пъстърва (около 250 г). Подправете я с лимонов сок и сол. Гарнирайте я с 200 г варени картофи и 1 краставичка, поляни с марината от 1чаена лъжичка зехтин, 1 супена лъжица сок от грейпфрут и черен пипер.
Вечеря: Накъсайте няколко листа маруля на дъното на чиния. Отгоре сложете 200 г варени картофи, 100 г риба от консерва и подправете с копър, лимонов сок и 1 супена лъжица зехтин.

Пети ден
Обяд:Мариновайте 100 г пилешко филе без кожата с лимонов сок, соев сос, сол и черен пипер. Изпечете го на скара. За гарнитура: 200 г варени картофи и пюре от 200 г сварени броколи, 2 супени лъжици растителна сметана и 2 с.л. портокалов сок.
Вечеря: Нарежете 200 г варени картофи на кубчета. Прибавете 30 г пилешки колбас, 1 стрък пресен лук, 1 чушка и 3-4 репички. Залейте с марината от 1 супена лъжица зехтин, 2 супени лъжици портокалов сок, 1супена лъжица кисело мляко, сол, черен пипер и магданоз.

Дадена е за 5 дни, но мисля, че няма проблем след петия да се започне отначало. Успех!

# 3
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Малко избързах...
Като се разрових из Google, толкова картофени диети открих, че свят ми се зави  #Crazy
Просто пишеш "картофена диета" в търсачката на Google и си избираш.
Не съм я чувала и съм сигурна, че не е полезна за здравословно и трайно отлсабване.
Като не си я чувала, откъде си сигурна, че не е полезна?  newsm78

# 4
  • Мнения: 4 111
Защото е наречена картофена, свързвам я с всички останали монодиети, виждала съм всякакви, всички са временни и 100% нездравословни. Измисли си кое е най-здравословната храна, но да е само една и си направи монодита - е, няма да е здравословна.

# 5
  • Мнения: 0
ами аз си имам менюта, само питам някой дали я е правил  Grinning
иначе мерси  Hug
иначе от 1-2 седмици  съм на диета, спорт и вече си личи резултата, но целта ми е XL размер до 15 сеп. иначе преди да почна някои модели не ми ставаха ( XXL )  Joy smile3511
може и да не успея, ама кво да се прави  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт