Здравословно хранене по време на бременност

  • 29 512
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Записвам се. С първата бременност стигнах до 65кг при все че тръгнах от 39. Не искам това да се повтаря  Praynig В момента тежа 42...

# 76
  • Мнения: 727
И аз се нареждам
Моите страхове не са за това дали ще напълнея (първата бременност качих 10кг,от родилния дом още бях старите кг-бебе 4300кг Simple Smile ) а по скоро да набавя всичко нужно на човечето в мен.
Наблягам/преяждат ми се само зеленчуци и плодове...какви количества мога да унищожя Mr. Green-диня гроздееее,пипер и домати
Сирене и кашкавал ммм вкусно
Месца не мога,но рибка хапвам
ВОда повече от 2л на ден,вечно жадна съм
В 4я м. съм , а все още не съм качила нищо,бебето расте,дори е по-голямо от седмиците си,коремчето и то е пораснало,но кантара не мърда...ще видим до кога Simple Smile

Поздрави

# 77
  • Мнения: 16
При мен положението е трагично. Наложи се в продължение на 12 месеца да пия хормонални лекарства и без да си променям начина на хранене  качих 17кг  #Crazy  Сега съм в 4-та г.с. и ме е обзел тих ужас в какъв ли слон ще се превърна до деветия месец. Знам, че не полезно да си   261uu  , но сега не е най-подходяшия момент за диети  Simple Smile

# 78
  • Видин
  • Мнения: 4 921
По колко филии пълнозърнест хляб е позволено на ден?

# 79
  • Мнения: 1 125
По колко филии пълнозърнест хляб е позволено на ден?

"Нормата" е около 1/2 хляб ... (повечето пълнозърнести са около и под 500 г). Но като за твоята крехка физика (явно си и нисичка, освен че си лека) по-скоро 200 г - зависи от хляба, това може да са 4 филии, а може да са 10 - погледни грамажа, изброй филийките и виж колко тежи една филийка.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Защо не може да се хапва синьо сиренце ?  Sad Така го обичам !
Сега ми се е приял дюнер, ама там има пържени картофи, пържат ги в една и съща и вредна мазнина Cry

# 81
  • София
  • Мнения: 39 766
Това е от блога на Бу.
Цитат
Меко и синьо сирене

Защо е вредно за мен?

Съветът е бременните жени да не ядат меко, плесенясало сирене като Бри и Камамбер, както и синьо сирене. Бактерии, като листерия, могат да се притаят в кората на сиренето и да заразят самото него дори след като кората се обели.

Защо е вредно за бебето ми?

Листериоза (заразяването с листерия) може да доведе до мъртво раждане, аборт или тежки заболявания при новородените, въпреки че за щастие това е изключително рядко.

Какво е официалното становище?

Ако наистина не можете да се сдържите, цялостно готвене би трябвало да убие листерията, така че би трябвало да е безопасно да ядете храни, съдържащи меки или сини сирена, ако ястията са били правилно приготвени и да са врели през цялото време.

Колко точно е рискът?

Има солидни проучвания за ефектите на листерията при плода.

Кое друго има подобен риск?

Листерията може да се открие при меко непастьоризирано козе и овче сирене, в някои готови салати, като картофена и зелева, сладолед и готови храни, освен ако не са врели през цялото време

# 82
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Да споделя и аз моят скромен опит.. Flutter

Първа бременност ми е и нормално, започнах да се запитвам как ще бъда с килограмите занапред. До периода преди да забременея, спазвах режим на хранене съчетан с мноого движение. Оказа се,че апетита и вкусовите ми предпочитания не се измениха значително. По време на бременността си, изключително клонях към зеленчуци, плодове и пилешко месо. В резултат на това, до момента качих 9 кг.  Flutter Не се ограничавам в храната, като разнообразие и стойност, но предпочитам да е в умерени количества.
 Все пак, нека нашата прекрасна бременност не служи, като извинение за безконтролните ни набези към хладилника!  Hug

# 83
  • Мнения: 9
зздравейте и аз да си кажа.Бременна съм за трети път инвитро с първата бременност спрях цигарите веднага като разбрах в 4 седмица до седмия месец бях качила 25кг.след раждането се въстанових до 50кг.за 6 месеца.С втората бременост не спрях цигарите  пушех умерено по4-5 цигари пиех и кафенца качих окло 7-8 кг след 2мес.бях сащите 50кг.Но сега е малко различно инвитро пия много хапчета първия месец имах малко проблеми но сега съм по добре на 18декември влизам в трети месец  т.е.трябва да съм във втори но поради причината че ще имам близнаци смятат с 15 дни по рано до момента сам качила 5 кг но все още мога да влизам в старите си дрехи но ако продължа така до края ще кача много искам помощ ако някой има примерни диети да напише опитвам се да ям повече плодове зеленчуци месо ям но пържено и на фурна мляко и сирене също ,но имам чувството че пълнея не на корем а на дупе.ако някой може да ми помогне пишете ми благодаря ви

# 84
  • Мнения: 3 044
зздравейте и аз да си кажа.Бременна съм за трети път инвитро с първата бременност спрях цигарите веднага като разбрах в 4 седмица до седмия месец бях качила 25кг.след раждането се въстанових до 50кг.за 6 месеца.С втората бременост не спрях цигарите  пушех умерено по4-5 цигари пиех и кафенца качих окло 7-8 кг след 2мес.бях сащите 50кг.Но сега е малко различно инвитро пия много хапчета първия месец имах малко проблеми но сега съм по добре на 18декември влизам в трети месец  т.е.трябва да съм във втори но поради причината че ще имам близнаци смятат с 15 дни по рано до момента сам качила 5 кг но все още мога да влизам в старите си дрехи но ако продължа така до края ще кача много искам помощ ако някой има примерни диети да напише опитвам се да ям повече плодове зеленчуци месо ям но пържено и на фурна мляко и сирене също ,но имам чувството че пълнея не на корем а на дупе.ако някой може да ми помогне пишете ми благодаря ви
не се лишавай от здравословна храна, колкото ти се иска. Няма такова нещо като лимит за напълняване през бременност - и 20, и 20 и няколко са нормални, зависи от човека. Не се тъпчи с вредна храна само.Вземи си книгата:"Как да отгледаме здраво дете въпреки лекарите:", там е обяснено и мн. др. полезни неща.

# 85
  • София
  • Мнения: 265
Побут на темата Flutter. Няма такова нещо като лимит на напълняването, но все пак човек трябва да се контролира. Преди известно време гледах тв предаване с повечето от известните ни манекенки от преди 10 години. Е 80 % си признаха открито, че са се тъпчели с каквото им падне и са яли нечовешки много, понеже цял живот били на диета,затова са качили много кг. За Цеци Красимирова си спомням, че беше качила около 45 кг- та от 45-50 беше станала към 90 и това всичко от ядене Shocked.
Така че според мен лимитът трябва да е в самите нас, не само количество, а качество. Никой не може да ме убеди, че качването на такива кг било полезно!

# 86
  • Мнения: 41
Здравейте,
Бременна съм за втори път в 25 седмица. Имам нужда от вашето мнение и успокоение...   Wink

В началото на бременността ми, една колежка си правеше в къщи домашен пастет и няколко поредни дни носеше в офиса. На ден да съм хапвала за обяд по две филийки не повече. След това открих едни пастети, на които пише, че са без консерванти и няколко сутринни закусвах с тях... не съм прекалявала, но днес чета че пастета е много вреден заради черния дроб и големите количества Вит. А... и малко се шашнах
Надявам се да се касае за наистина големи количества.

Много Ви благодаря предварително!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
..... че пастета е много вреден заради черния дроб и големите количества Вит. А... и малко се шашнах

Че какво му е на вит.А ? Като се замисля, откакто съм бременна, всеки ден ми се ядат и ям портокали, мандарини, изобилстват от вит. А.  Чувала съм, че е вреден синтетичният витамин А, например в маргарина, на таблетки; но в естествените продукти като черен дроб, портокали, тиква, моркови.....

# 88
  • Мнения: 3 044
черният дроб по принцип заради отровите,които е преработвал, някои не го препоръчват,а вит.А натурален е ок, само изкуствен е кофти да се прекали. Аз ям по малко.

Общи условия

Активация на акаунт