Отговори
# 15
  • Мнения: 48 071
Не искам да избързвам, защото другата седмица ще проверя обстойно, но все още не знам кога нашата градина ще отвори- 183 ЦДГ в Гео Милев
По принцип почива само август, но ни бяха предупредили да не водим детето (1 група) на 1 септември, ами тогава да се обадим, за да ни кажат кога да го заведем

# 16
  • Мнения: 64
Май и в нашата градина няма да започнат от 1 септември, а от 15, но ще кажат допълнително...

# 17
  • София
  • Мнения: 146
Някой има ли инфо за 72 ЦДГ"Усмивка"-Овча купел-от 1 или 15 септември ще започнат.Казаха ми да звънна в края на август.От сутринта се опитвам да се свържа, но никой не отговаря.
Ще пробвам ощя няколко пъти и мисля да отида на място,може да има съобщение.

# 18
  • Мнения: 311
Здравейте. Още една градина няма да отвори на посочената дата 07.09., а "към 15.10"!!! по думите на директорката. Става въпрос за 4-та градина в гр. Стара Загора.
И миналата година стана така, но поне се забавиха "само" с 15 дни и отвори на 15.09.
Сега им отпуснали чак парите за ремонт. Добре, съгласна съм, но защо тогава градината затвори преди месец???!
Направо не знам, изобщо не мислят има ли кой да ги гледа тези деца толкова време.

# 19
  • Мнения: 262
Здравейте!
Моето дете не е прието в ОДЗ или ясла, но следя темата. Сега по новините на Нова ТВ съобщиха официално, че 11 детски градини в София ще отворят по-късно - на 15 или 20 септември. За жалост обаче не назоваха имената им.

# 20
http://kg.sofia.bg/tmp/c_f17173.pdf

По-актуална иф няма. През тази година, за разлика от миналата, средствата са предоставени на отделните райони и размерът е доста по-малък. Последното предполага, че и проблемът не следва да е толкова масов.

Никак не е актуално това.
За район Изгрев е посочен само ремонта на 34 ОДЗ, а в същото време в същия квартал (Дианабад) се ремонтират и другите две ОДЗта. В 49то сменят дограма, а в 30то ремонтират кухнята.  

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
http://kg.sofia.bg/tmp/c_f17173.pdf

По-актуална иф няма. През тази година, за разлика от миналата, средствата са предоставени на отделните райони и размерът е доста по-малък. Последното предполага, че и проблемът не следва да е толкова масов.

Никак не е актуално това.
За район Изгрев е посочен само ремонта на 34 ОДЗ, а в същото време в същия квартал (Дианабад) се ремонтират и другите две ОДЗта. В 49то сменят дограма, а в 30то ремонтират кухнята.  

Това е последната официална иф. Обществени поръчки не са обявявани /следя ДВ, но е възможно и да съм пропуснала нещо/. Вероятно сумите са малки и прилагат чл.2а и следващите от НВМОП. В същото време някои ДЗ работят, независимо че в сайта е посочено, че няма да работят през лятото.

# 22
  • Мнения: 48 071
Мда, и сега как да разберем кои ще са ДГ, които ще отворят по- късно?!Отново сайта не е актуален Tired

# 23
  • Мнения: 7 447
                       На мен ми хареса мотива за закъснението......защото не можели да започнат преди 1 септември  Laughing Като си спомня преди 2 години какво беше и направо...зле ми става.Негативите пак ще останат в персонала!  Wink

# 24
  • Мнения: 48 071
Ох, Дидиа, ходих до нашата градина, дето ще я почваме сега, заключено е и няма достъп до главния вход, а и като гледам там не пише нищо(освен ако не е някоя бележчица 1х1 см)
Какво да правя сега  Tired

# 25
  • Мнения: 7 447
                  Не знам за вашата ДГ,ама при нас пом.възпитателите се връщат една седмица преди учителите за да почистят.Ние започваме от 1-ви и сега "лелите" чистят групите.Не ми е понятно как децата могат да влязат в непочистени групи.След това може да се преподреди особено при нас нали взимам бебетата  Laughing но и да не е така пак трябва да е изчистено.Та затворено една седмица преди първи не мога да възприема. Embarassed

# 26
  • Мнения: 48 071
Еми  Tired явно или няма да отворят на първи, или ще отворят на първи и тогава ще почнат да чистят , поне бележчица да има, та човек да си направи планове, да планира изследвания и т.н.

# 27
  • София
  • Мнения: 230
http://dnevnik.bg/bulgaria/2009/08/25/774329_detski_gradini_v_so … zatvoreni_i_prez/

Не знам дали да го пусна в нова тема, но това е ужасяващо. Моят син ходи в една от тези градини. Говорих с директорката и тя каза, че се започва ремонт, но не се знае кога  Shocked, това значи, че пак ще ни местят децата по градини като куфари или ще започнат да карат родителите си да ги гледат.

# 28
  • Мнения: 7 447
                    С тия темпове най-добре мислете кой ще ви гледа до НГ!

# 29
  • Мнения: 48 071
Само да кажа че 183 ЦДГ ще  отвори от 1 септември със сборна група, намерихме директорката  Hug

Общи условия

Активация на акаунт