Има ли разочарование??

  • 1 785
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Гили,на някои звездите им говорят,на теб философите Laughing

# 16
  • Мнения: 10
Мисълта ми беше, че първото впечатление е впечатлило. То е било решаващо за връзката. А слагането или свалянето на килограми изменя този образ. Както и промените в поведението, което също се изменя с времето. И ред други неща. Много задълбах по темата  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 10
Цитат
Интересно ако е била 200кг и стане 65кг пак ли ще има разочарование ??
Пали, не си вникнала в поста ми. Ама щото нямаш мисъл на философ затова сигурно  Wink

# 18
  • Мнения: 2 070
Цитат
Интересно ако е била 200кг и стане 65кг пак ли ще има разочарование ??
Пали, не си вникнала в поста ми. Ама щото нямаш мисъл на философ затова сигурно  Wink
в грешка си ,изобщо нямам мисъл.и твоя пост изобщо не го прочетох,репликирах Гили Mr. Green

# 19
  • Мнения: 183
Гили,на някои звездите им говорят,на теб философите Laughing
С тая разлика ,че философите не гадаят, а си го казват както си трябва   Laughing Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 501
Не съм съвсем съгласна. Зависи си от хората - не може да се поставят всички двойки под един знаменател. От моя личен опит с бившият ми вече съпруг - аз очаквах че всичко ще си е както преди (все пак живеехме заедно от почти 2 години). Веднага след като сложих подписа обаче, той тотално изчекна и се превърна в тиранин - на времето ми, мисленето ми ... на цялото ми съществуване! Не задълго обаче  Wink
Така че за мен всичко в относително  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 710
Ами сигурно има при някои връзки.
В нашата сме били честни един с друг от самото начало, мъжът ми много добре знаеше с какъв човек се събира, аз също, така че досега никакви сериозни изнанади не сме си сервирали и съответно разочерования не изпитваме. Поне така си мисля, де.

# 22
  • Мнения: 4 965
Всеки се променя с времето - някой, защото не се е показвал преди това в истинската си светлина; друг, защото е помъдрял/изглупял; трети животът го е променили т.н. Разочарованието зависи единствено от очакванията. Ако искаш да приемеш промените, всичко е ОК. Ако мислиш, че можеш да изградиш другия по свой образ и подобие - в 98% от случаите няма как да стане...

# 23
  • Мнения: 183
dzveronika
Ами то е относително ,ама в повечето случаи води и до разочарование  Peace

# 24
  • Мнения: 1 232
Съгласна съм с Азаф разочарованията от половинката зависят най-вече от очакванията които и лепваме  Mr. GreenМного е важно човек да е готов на компромиси и те да са както от едната страна така и от другат,също така и да не се взема прекалено насериозно.Живота е толкова кратък,че когато се обърнеш назад ще се радваш на дребните неща които си постигнал,а големите химери които просто са минали покрай теб ще останат в забвението.Никой не е безгрешен на тази земя.

# 25
  • Мнения: 28
При мен пък и бившия ми съпруг и б. свекърва смятаха, че съм красива (дали са прави или не  е отделна тема), но имам "леки" проблеми с характерa си, та той се опита да ме промени, ама неуспешно ... Аз мисля, че е мил и го приемам като комплимент ... Joy

# 26
  • Мнения: 620
Едно изказване на един философ  звучи така:
“Жените сключват брак с надеждата, че мъжът ще се промени, а мъжете с надеждата, че жената няма да се промени. Т.е. разочарованието е неизбежно.”
Е и?
"Защото мракът е дясната ръка на светлината..." или същото, казано от друг " Ако нямаше мрак, нямаше да имаме понятие за светлина."
Предполагам, не са необходими обяснения?!

# 27
  • Мнения: 13
Винаги има разочарование след брака.Всеки се опитва да промени нещо в партньора си.Въпроса опира до характера на човека,ако е склонен или живота му покаже,че промяната е за добро или лошо-защо пък не опита да промени нещо в себе си.Няма лошо в това,но в същото време е трудно и за двамата.Разочарованието идва от опитващия да промени човека да себи си и като види ,че не успява самият той се променя.

# 28
  • Мнения: 72
Едно изказване на един философ  звучи така:
“Жените сключват брак с надеждата, че мъжът ще се промени, а мъжете с надеждата, че жената няма да се промени. Т.е. разочарованието е неизбежно.”

Моите надежди бяха да не се променя, но сега все едно живея с корено различен човек. Разочарование почти винаги има, но не може всичко да е по нашите очаквания. Човек с годините се преоткрива, някои стават по-добри , други - не. Понякога се налага да се "нагаждаме" отново един към друг .

# 29
  • Мнения: 372
“Жените сключват брак с надеждата, че мъжът ще се промени, а мъжете с надеждата, че жената няма да се промени. Т.е. разочарованието е неизбежно.”

При нас май промените са само външни за сега, не фрапиращи и май не са от особено значение. Иначе аз си го искам същия и съм щастлива.  Ок е да се променяме по малко ,а и неизбежно ,но честно казано е и малко тъжно... Т.е.  второто сигурно е вярно (мъжете искат да си останем същите) , но категорично отричам първото!

Общи условия

Активация на акаунт