Кърмене на новородено и ходене на работа

  • 5 109
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...Ти дали имаш информация от някъде кой е най-подходящия начин бебче на тази възраст да приема изцедена кърма в необходимите количества, за да наддава задоволително? Би ми било интересно да прочета нещо на тази тема от добър източник.

Цитат
If your baby is less than 3-4 weeks old, it is best to avoid the use of a bottle for a couple of reasons:

- regular use of a bottle instead of breastfeeding can interfere with mom's efforts to establish a good milk supply
- bottle use also increases baby's risk of nipple confusion or flow preference
Източник - http://www.kellymom.com/bf/pumping/alternative-feeding.html

Цитат
Yes, even newborns can drink milk from a cup. They don't gulp it down like grown-ups. Instead they lap it up like kittens. Infants who are given supplements in a cup are less likely to get nipple confused and more likely to go on to successfully breastfeed. Some nurseries have used cup-feeding in infants with gestational ages as young as thirty weeks. Research has shown that not only is it possible for preemies to drink from a cup, but they also maintain a more stable blood-oxygen level during cup-feeding than during bottle-feeding.
Източник - http://www.askdrsears.com/html/2/T026000.asp 


Животът не е черно-бял. Моля те, не ми отговаряй за спорта, а само ако можеш да посочиш източник, който казва, че бебетата на две седмици могат да бъдат пълноценно хранени през целия работен ден+време за прибиране до в къщи.
Както виждаш не ти отговарям "за спорта". Прочети статиите и ще видиш, че думите ми в предишния постинг не са разказ на снощния ми сън.
Вече няколко пъти усещам подобно отношение към мен от твоя страна. Не разбирам защо, не ме и интересува. Но моля те не го пренасяй в публичното пространство.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
For a full-term baby, reasons for cup-feeding may include:
- temporary separation from the mother, eg when the mother is hospitalised overnight, or at a formal social function
- when the mother is at work, provided the baby is going to the breast regularly and is thus less likely to develop a preference for the cup, and provided the caregiver is comfortable with the technique and has been properly taught
- when the mother has cracked nipples which need time to heal, and the time off the breast is likely to be limited
- for some babies with relatively minor clefts of lip and palate, each case being different.

Благодаря ти за линка, Деси. Дано успееш да намалиш работните часове - виж болдвания текст от статията, към която е линка.
Стискаме палци, амо то има още време  Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 2 952
Много си остра, а няма смисъл. Нямам лични контакти с теб и затова нямам лично отношение. Представата за теб си я изграждам от постингите ти. Може в действителния живот да си много толерантен човек. Несъгласието ми с ортодоксални и резки мнения няма нищо общо с острия тон, който ти ежедневно употребяваш, за съжаление и по позитивни теми като тази. За това ти е правена забележка и от модератора на форума. Това е твой избор и никога не бих го коментирала, ако не си беше позволила да ми отговаряш излишно язвително.

По темата. За съжаление не видях никъде в цитираните текстове да пише, че храненето от чашка е подходящо за ежедневно и дългосрочно хранене на малко бебе. Ако намериш нещо в подкрепа на тази теза, ще ми бъде интересно да го прочета. Както би ми било интересно да разбера как бебче на две седмици би си задоволявало сукателния рефлекс по цял ден?

Всъщност, ето цитат от статията, към която даваш линк:
When to give supplements with a cup (or a spoon or eyedropper):

When baby has not yet learned how to latch onto the breast,
When baby is having problems with nipple confusion
When it's likely that baby will need supplementation for a relatively short period of time
When an older breastfed baby refuses the bottle

Обръщам внимание и на това, че в статията се говори за кърма-добавка (supplementation), не за основно хранене.


Деси, извини ме за горното отклонение. Простотията ме е треснала тази вечер, а зорът е твой.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2005, 01:04 от bib.bib

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Много си остра, а няма смисъл. Нямам лични контакти с теб и затова нямам лично отношение. Представата за теб си я изграждам от постингите ти. Може в действителния живот да си много толерантен човек. Несъгласието ми с ортодоксални и резки мнения няма нищо общо с острия тон, който ти ежедневно употребяваш, за съжаление и по позитивни теми като тази. За това ти е правена забележка и от модератора на форума. Това е твой избор и никога не бих го коментирала, ако не си беше позволила да ми отговаряш излишно язвително.
С удоволствие бих потърсила материал свързан с въпросите ти, но този подход не би отговарял на острия ми тон и резките ми мнения. Така че те оставям да си ги търсиш сама.
Предполагам си чувала за Гугъл?

# 34
  • София
  • Мнения: 2 952
С удоволствие бих потърсила материал свързан с въпросите ти, но този подход не би отговарял на острия ми тон и резките ми мнения. Така че те оставям да си ги търсиш сама.
Предполагам си чувала за Гугъл?
Всъщност не аз имам нужда от съвет. Ако ти остане време направи го за човека, който има нужда от подкрепа и който е направил много за форумите преди ти или аз да цъфнем в тях, за да се джавкаме.
На мен само ми обясни простичко и набързо какво е Гугъл, но на ЛС, за да прекратим чат-а.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Всъщност не аз имам нужда от съвет. Ако ти остане време направи го за човека, който има нужда от подкрепа и който е направил много за форумите преди ти или аз да цъфнем в тях, за да се джавкаме.
По постовете на Деси разбирам, че тя е достатъчно убедена в ползите от храненето с чашка.
С удоволствие бих и помогнала с информация, ако виждах че има нужда от такава.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 901
Да взема и аз да се намеся, че май ме споменавате без име...  Mr. Green

Откакто Бибка е на месец и половина, ходя на работа и се цедя тук в офиса - два пъти, в часовете, в които някой вкъщи я храни с  шише с изцедена кърма. Два месеца така и после имах лятна отпуска и сега отново съм на работа и пак така - цедене и някой я храни с шишето. Не забелязвам и най-малък позив за отбиване - обича си физиологичните биби на Чико, така както моите гърди (поне така показва статистиката). А минахме когато бяхме на около месец от дохранване на изцяло-кърмене, благодарение на мамите тук  Hug, но не съм давала с чашка никога нищо! Пиша, за да кажа, че може и бебето ми да е било по-големичко от на Деси, но се справи и с бибата и с цицата, без отбиване! И когато аз доя, а тя папка вкъщи, си мислим една за друга...  Hug

Сега започнахме заместване на едното хранене, но аз продължавам да цедя до край, защото да си направя и малко запаси. Всеки ден вкъщи се прибирам с поне 250 мл изцедена кърма (някой път нямам много време и на 2 на 3), цедя на ръка и вече ми отнема по 10 минути на всяко цедене - цедя два пъти.

Деска, ще се справиш с цеденето, не се бой! Аз с липсата на Бибка не мога да се справя  Cry, но това че правя по два пъти на ден нещо за нея, много ме ободрява! Всички около мен се чудят как още се кърмим с Бибето, и споделят, че са си мислели, че скоро ще я отбия... Аз съм една горда майка-кърмачка и го заявявам навсякъде!!!

# 37
  • Мнения: 6 243
Деси, аз започнах работа, когато дъщеря ми вече беше на 6 месеца. При тебе нещата ще са по-различни, заради още по-младата възраст, но съм сигурна, че ще се справиш и ти желая успех.

Намесвам се в темата, за да споделя нещо от личния си опит в храненето с чаша и въпроса, който поставя bib.bib. Не прилагам линк към аргументи по темата, просто ще ти разкажа какво научих от свекърва си, която е акушерка с огромен опит и прекрасна професионална репутация. (щом снаха й го казва, вервай ми  Wink). Тя ми е казвала, че НАВРЕМЕТО, когато кърменето е било предпочитаната опция за хранене на децата, разбирай когато адаптираните са били рядкост, бебетата в родилното са били хранени от акушерките единствено и само с чаша. Това го обсъждахме по повод на моята щерка, която никога не прие нищо от биберон, колкото и гладна да беше. Думите на свеки бяха "На смяна съм хранила по 30 бебета с чаша, че твоята ли няма да нахраня".

Оттук си вадя изводите кое е по-добре. Кое е по-лесно, знаем всички. А за сукщателния рефлекс - понеже имам опит с храненето с чаша, ще ти кажа със сигурност, че бебетата си задоволяват тоя рефлеск и с чашата - движенията на устничките са същите като при сукане, езичето си го подлагат пак така... Щерка ми биберон - залъгалка не е търсила, а след 6тия месец нямаше дневни сукания през работните дни.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 952
Хапка, и детегледачката ли даваше кърма от чашка или тогава вече бяхте по-големи и имаше твърди хранения през деня?
Моята дреби не само шише не искаше, ами и от чашка не щеше, а три часа без ядене, като се замисля и сега не изкарва (скоро годинка) Confused Та редките ми излизания все ставаха със спринт и мръсна газ.
Абе, тя си е все със странно мнение по много въпроси. Например от няколко дни не взима играчка, като й я подадеш. Трябва да я оставиш и тя тогава посяга. Е, зор видях докато се усетя защо крещи като й подавам нещо Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 249
Деси, вместо да си купуваш, няма ли да ти излезе по-евтино да вземеш под наем болнична електрическа (ако има такава опция при вас)?

# 40
  • Мнения: 3 591
Деси, вместо да си купуваш, няма ли да ти излезе по-евтино да вземеш под наем болнична електрическа (ако има такава опция при вас)?
Ами по цена излиза ако ще я позлвам 4 месеца е колкото да се рентне. Аз предполагам ще проверя да видя, като е по-евтино отначало да се рентне да преценя дали ще ми е удобна.  А иначе Авентските, Нуковските и т.н. са колкото едномесечната рента на Меделата. Но за дълга употреба може би си струва за Медела инвестицията, а и после може да се продаде. Дай Боже да ми е вършила работа поне година и ще я подаря, няма да я продавам. Така ще си е изплатила парите и ще направя някое бебе и майче щастливи.
Ама вижте не ми е идвало досега на ума да питам някоя от консултантките дали познава майки с таквиа помпи - при всички положения може ида продават или подаряват. А и болничната няма да е и тя чисто нова - може да намеря нещо изгодно.

# 41
  • Мнения: 3 379
Чета тук за чашката и биберона и реших да се обадя. Гого пиеше кърма от биберон, но само един път дневно, другото докато навърши 9 месеца беше все от гърда. За мен беше много страховита мисълта, че шишето може да го отбие, но после прочетох, че като са по-големи и сучат по-силно, трудно може да се отбият от шише. В същото време му давах само от биберон с най-малка дупка.

Но тъй като ти ще го приучваш много отрано към друго, то трябва да се примириш, че ако избереш биберон, ще трябва най-вероятно всичките дневни яденета да са с биберон, защото на този етап ще му е по-лесон със сигурност. Аз бих избрала лъжичка или чашка. Има също едни спринцовки за даване на лекарство, не съм пробвала, но мисля,че е удачен вариант също.

Общи условия

Активация на акаунт