ЗА или ПРОТИВ бебето да се оставя да плаче?

  • 10 890
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 803
ами оставям ги иначе само ще храня сменям пампи и гушкам  Rolling Eyes
това само като знам че от глезотийка плаче иначе не

# 91
  • Мнения: 1 416
Оставям я да мрънка, но ако се разплаче - НЕ.
И аз така... Сърцето ми се свива да я оставя самичка. Разни познати ме критикуват, че ужасно съм я разглезила, но смятам, че съм права като си я гушкам, щом плаче smile3541

# 92
  • Мнения: 2 467
Не. И аз получавам критики като  loriste, но гушкам  Hug

# 93
  • Мнения: 171
И аз я гушках. Като бебе имаше страшни колики и това /освен капките/ беше единствения начин да я успокоя.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До година и нещо-НЕ Naughty
Но от скоро го оставям да реве,защото ние вече правим номера Wink

# 95
  • Мнения: 3 611
Не съм го оставяла да плаче - винаги е бил гушкан и успокояван. (И сега е така). Но той си беше изключително кротко бебе и, когато плачеше, значи наистина имаше някакъв проблем (гладен, жаден, наакан, боли го нещо...).

# 96
  • Мнения: 10 758
Оставям го, само ако мрънка. Ако плаче повече от 10 минути, го гушкам.

# 97
  • Мнения: 228
и аз така
Оставям го, само ако мрънка. Ако плаче повече от 10 минути, го гушкам.

# 98
  • Мнения: 1 427
Никога не съм я оставяла(тя и не плаче често де).Винаги си я гушкам,пък ако искат и да ме критикуват ,че я глезя.

# 99
  • Мнения: 827
 Правя разлика между ревът от инат или, защото има нещо, което го притеснява. Когато реша, че прави номера, го оставям си помрънка. Понякога обаче, се случва, да не мога , за съжаление, да му обърна мнимание, защото съм сама и правя нещо.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 743
Не Naughty.
Аз лично не го оставям да плаче.Той по-принцип не си е ревлив и знам,че за да плаче има причина и гледам веднага да разбера защо.

# 101
  • Мнения: 188
По принцип не я оставям, че не издържам да я слушам, дожалява ми.
Но тя вече все по-често започва да реве от инат , само и само да стане по нейната и си мисля, че не трябва да скачам веднага и да я прегръщам в такива случаи, защото започва да ми се качва на главата.

Но вие имате време до инатите, не оставяй детенце да плаче много без да му обръщаш внимание. Смятам че ще бъде по-спокойно, ако го гушнеш

# 102
  • Мнения: 5 577
Не, но не го и дундуркам на ръце.
И преди и сега си поплаква, но никога не съм го вземала при мен на спалнята или да го люшкам на ръце.  Naughty
Но знам, че понякога се налага.

# 103
  • Мнения: 197
Оставяте ли децата си да плачат дълго време и колко?

Как ще го оставя да плаче? Нали ми се къса сърцето?
Плачът е единственият начин на бебчо да покаже, че нещо не е наред.
Ако майката пренебрегва това, създава неувереност у това дете, която може да приеме форма на различни фобии, депресии и ред психични проблеми, които ще го съпътстват през целия живот.

Не е шега работа, психиката се ГРАДИ, а не се сменя: бебешка с детска, и после: детска с възрастна. Тя се гради, и ако основата е калпава, няма никакъв шанс детето да израсте като нормален възрастен.

# 104
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не,защото ми се къса сърцето. Някой път тя се лигави и аз се нервирам,но като я гушна и всичко ми минава.

Общи условия

Активация на акаунт