Цени за чужденци !!!!!!!!!

  • 2 634
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
Винаги ми е било странно, но сега ме дразни. Как може да има цени за чужденци в наща мила родина?? МИналата година бяхме в Сандански с мъжа ми, майка ми и сестра ми. Седнахме в едно"уж" тихо и приятно кръчме. Дадоха ни менута, съотвенно за съпруга ми на англ. ПО едно време го питам какво ще иска и той ми казва, аз опулено го гледам и му казвам, че такова нещо няма в менуто. КОгато погледнах неговото мену се оказа, че е доста по-различно от нашите, ако се сешате за какво ви говоря.........ЦЕНИТЕ бяха различни, аз полудях и викнах сервитйора, викам му драги ние как ще плащаме тука?? И той най-нагло ми казва, аз такова незнам, днес ми е първи ден тука, много съжелявал, на кой му пука бе, що за наглост при наличие на местни да дадеш мену с по-високи цени на чужденеца. Не знам аз вие как реагирате на подобни неща, мен лично ме влудяват, опитвам се с надсмешка да гледам на подобни алчни опти, но се чудя струва ли си да си ходя в БГ  знаейки, че ще прекарам голямя част от почивката си разправяйки се с разни сервитйорки опитващи се да "минат " всеки ж сметките..и после как да им оставиш бакшиш ??????????? Та така, лубопитно са ми вашите мнения и преживявания

# 1
  • Мнения: 1 959
Чесно да ти кажа още не ми се е случвало нещо такова ама ако ми се случи малййййй ще хвърчи перушина 100%.Веднъж сме плащали така в хотел но първо ни предупредиха за това така че нямаше проблеми ама някой да ми се прави на по-хитър от мен не става.

# 2
  • Мнения: 1 238
Ужас! То пък бива лакомия...
С темата ти ме подсети за нещо, което отдавна имам намерение да питам.
Значи, открих аз едно много симпатично хотелче по морето, и на сайта им пише- цени за чужденци за двойна стая 60 лева, за българи- 30 лева. Та се чудя- колко ще трябва ние да платим? 60 +30 :2 или по някакъв дру начин ги изчисляват? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking
Ако някой има опит и преживявания, бихте ли споделили?

# 3
  • Мнения: 1 959
За хотелите е така той трябва да плати половината на 60лв(30лв),а ти трябва да платиш половината на 30лв(15лв)това е ако ползвате есна стая.поне ние така плащаме в българия.Но пак зависи и от хотела моето мнение е да им се обадиш и разговаряш с някой от оправата щото ако говориш с някой от рецепцията девто не е оторизиран да ти даде такова намаление може и да ти развалят почивката.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Странна работа, за пръв път чувам подобно нещо. Аз общувам с много чужденци и непрекъснато ходим по кръчми (в София) и досега такова нещо не ни се е случвало. За хотелите е масова практика, но доколкото знам скоро трябва да го махнат, защото противоречи на някакви директиви на Европейски съюз (не съм компетентна, един познат ми обясняваше нещо такова).

# 5
  • Мнения: 3 423
Това е. Малоумници сме си и няма да мръднем наникъде.
Ни Европа, ни Америка, ни чума, ни наводнения ни оправят.
Ако тия чужденци, дето подкрепят БГ zа влиzането й
в цивилиzацията, поне веднъж са имали глупостта да
ни посетят, няма и да си помислят повече zа нас.
Били сме гостоприемен народ, били сме ведри, добри и работливи...
Глупости на търкалета. Хитреци на дребно и АндреШковци.
Особено главореzите по морето, дето ни свян, ни срам имат,
а zа нюх към биzнеса и професионалиzъм могат само да мечтаят.
Тая тема с цените ми е толкова омраzна, че не искам да я коментирам.
Сиромах човек, жив дявол. Жалко, че някога това ни беШе пътеводител.

# 6
  • Мнения: 382
О това ми е любимата част - истории колкото искате. Хем моя мъж беше в БГ продължително пребиваващ и си имаше лична карта. Та застрахователите не искаха да ми платят застраховка, 'щото той ми бил карал колата?! Хем него го бяха ударили! Ама нямам думи. Пък на летището не искаха да го пуснат да лети веднъж, че имал кола в БГ. Трябвало да я остави на отговорно пазене на летището. И да плаща не знам колко... Колата беше с платено мито и БГ регистрация. А като го видеха на всичко слагаха двойни цени. Особено извън София.
А купона беше като тръгнахме да продаваме неговата кола. Ама за това не ми се говори, че направо ще повърна.
Не отдавна моя учител по немски ми беше дал да чета една статия. Беше за България и за почивките на морето. Имаше там интервю с някой си държател на ресторант. Тоя някой се оплакваше на журналиста. Цитирам: "Ама то вие сте виновни, 'щото ни пращате най-бедните германци. Не ни оставят никакви бакшиши и не харчат за нищо друго извън това дето са си платили на туристическата фирма". Ах каква изненада само!

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моя мъж затова все си искаше мен#та на български. Но май навремето нямаше двойни цени по заведенията. newsm78
Брех,Мирони4,на мене тая гимнастика с менЮтата не ми се е слу4вала оЩе  newsm78 ама по хотелите какво дране е падало винаги,мани мани  ooooh! Той моя затова и не иска много много да си ходи в Бг. А тая година и на самата граница като влязохме с колата и ни накараха да платим 2 евро за дезинфекция ( нали те карат да минеШ с колата през една кална локва и казват ,4е било за дезинфекциране #2gunfire #Cussing out ) а за бг коли беШе 2 лева. И мъжа ми вика не е за парите а за принципа и за тоя вид тарикатлък на дребо  #Cussing out

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И аз чувам за такива менюта за първи път newsm78. Колкото до хотелите в Бг също не ни се случвало, защото аз правя резервациите Wink, но пък една приятелка на морето я бяха изгонили от квартирата, защото не била казала, че приятелят и е чужденец #Crazy.
Тук в Гърция има подобна практика в хотелите, но тя важи за гърци(по-високи цени), а не за чужденци Wink

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...
Тук в Гърция има подобна практика в хотелите, но тя важи за гърци(по-високи цени), а не за чужденци Wink


Вярно ли бе ,Тео  newsm78 Не предполагах,на нас даже ни се видяха много изгодни цените  Thinking

# 10
Тази година пък за първи път ми направи впечатление точно обратното. Бяха изравнили цените за българи и чужденци. Един път ни дадоха две менюта - едното на български, едното на английски щото щерката нещо пелтечеше през това време, но цените бяха еднакви вътре. На повечето заведения даже ценоразписите бяха изкарани навън и цените се знаеха предварително (става дума за Сл. Бряг и Несебър).

# 11
  • Мнения: 1 173
И в други европейски страни се среща такова нещо, само че тогава ние сме потърпевшите, щото ние сме чужденците. Просто си свиркай. И наште ресторантьори ще го разберат, само да не е тогава, когато притока на туристи утихне....

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И в други европейски страни се среща такова нещо, само че тогава ние сме потърпевшите, щото ние сме чужденците. Просто си свиркай. И наште ресторантьори ще го разберат, само да не е тогава, когато притока на туристи утихне....



Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 173
Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има Thinking

Знам преди, ама навремето, че го е имало и в Испания. А сега знам само за Италия. Поправи ме ако не е така...
Поне сега като бяхме в Милано ми се стори, че имат два видя менюта...(за свои и .. чужденци)

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Аз знам,че в Турция има цени за туристи и цени за местни

# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вярно ли бе ,Тео  newsm78 Не предполагах,на нас даже ни се видяха много изгодни цените  Thinking

До нашата къща на Халкидики има семеен хотел, този сезон за гърци двойна стая беше 70 евро, а за чужденци 50 евро. Собственика ни каза, че се получава така, защото, Халкидики се посещава предимно от солунчани, които идвали за почивните дни, а чужденците си правели годишния отпуск newsm78. Искаше ми се да му кажа, че те гърците точно заради цените идват за по два дни, ама кво да му обяснявам, щом сам не се сеща Wink

# 16
  • Мнения: 392
А ние с мъжа ми ходихме на Дряновския манастир (кръстихме едно много хубаво българско бебче) и преспахме там. Та питам аз какви са цените и попа вика 15лв за мен 30 за него. Той хитър, ама и аз не останах назад. Питам - а не може ли да го броим за българин , щото мен там ме броят за гъркиня??? Добре бе, нема проблеми- каза чичо поп. И стана работата, ама после като почнаха - я ела сега ми преведи на таз икона кой светец е, на оная какво пише... танто за кукуриго. На другия ден минахме през Царевец, там пък друга простотия . Беше мисля четвъртък - безплатно за българи. Той моя не си личи ,че е чужденец ако не си отвори устата, ама оная г-жа нещо взе да му обяснява, а той милия глеееда умно и мига, та го разбра че не е от наште. Трябвало да платим само за него, голям резил, 5 българи да влезем безплатно, а на него билет. Обясних и на жената някои неща , как например на Акропола всяка неделя е безплатно (освен през лятото)... ама за всички, не само за гърците. Та ми се извини тя, че такъв бил реда.
А по ресторантите сме нямали проблеми,  той обожава нашите кебапчета и само тях си поръчваше + шопска без меню.

# 17
  • Мнения: 4 399
Ох, и на мене ми е болна тема... Не ми се е случвало в ресторант, но до гуша ми е дошло да се разправям с хотели. Понякога великодушно ни пускат и двамата на БГ цена когато цената е за стая, понякога не. Много е обидно, в крайна сметка не са по-мръсни чужденците и не харчат повече вода от българите. Това отблъсква рано или късно. А и сме били в хотели, в които простосмъртни българи не ходят и на паркинга са строени скъпи возила със съмнителен произход като за изложба. И пак се предполага, че чужденеца трябвало да плаща повече от българските мутри... Да ги ожали човек какви са бедни... Но съм най-възмутена когато цените в музеите за чужденци са различни. В голямата част от случаите няма превод дори на английски, камо ли на друг език. Горките чужденци не могат да разберат и една дума, но плащат петорни цени. Или пък в Царевец, където така и така няма никакви обозначения. Ами не са те тия дето пикаят по руините ни...

Що се отнася за други европейски страни, на мен не ми се е случвало да установя разлика в цените за местните и за чужденците. Включително и в Италия не съм наблюдавала такова нещо, въпреки че често ходим до там. Дори и да го има, явно го правят така че чужденците да не се усетят и поне не е толкова обидно. Един мой колега немец се възмущаваше точно за същите неща от Индия, е извинявайте разбирам че сме бедни, ама чак пък на нивото на Индия, не би трябвало да сме... Според мен уважавайки чужденеца, демонстрираме и национално самочувствие.

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 334
на мен ми е правило впечатление,че има разлика в цените по музеи в зависимост от това дали си от европейската общност или не,но тогава ставаше дума за студентски билети.

# 19
  • Мнения: 9 904
на мен ми е правило впечатление,че има разлика в цените по музеи в зависимост от това дали си от европейската общност или не,но тогава ставаше дума за студентски билети.

о, не е само за студентите разликата. Студентите и гражданите на Европейския съюз плащат за музеите по-малко от мен. В този смисъл и за мен има отделни цени в чужбина Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 465
oooo az s moia sam pla6tala vav Varna za taksi 10 lv za 1 km. Ama az sam si vinovna 4e ne vidiah kakav e kvadraten 6ofiora i 4e po kolata niama6e nikakvi drugi nadpisi osven taksi i 4e be6e jalta kato v New York hahaha hahaha Eiii ima gi i takiva mazni tarikatlivi bulgari deto si misliat 4e bogatstvo 6te natrupat na garba na drugite, ama tia prostotiata ne hodi po jivotnite ia Twisted Evil
Taka 4e dori i v taksitata neka si traiat mujete vi i da ne govoriat ako im e zle bulgarskiat kato na moia Thinking

# 21
  • Мнения: 392
Не си случила на шофьор, ние от Добрич до Варна(50км) платихме 10лв

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Доритка,стана ми лЮбопитно :в кои други страни го има Thinking

Знам преди, ама навремето, че го е имало и в Испания. А сега знам само за Италия. Поправи ме ако не е така...
Поне сега като бяхме в Милано ми се стори, че имат два видя менюта...(за свои и .. чужденци)

Поправям те: не е така  Wink Няма такава песен тук

# 23
  • Мнения: 1 545
наистина е много дразнеща тази политика на двойни цени. Не знам кога българите ще разберем, че не така се прави туризъм, че в скоро време съвсем на сухо ще останем. Не само заради цените, но и заради обслужването, което съвсем куца.
Иначе и аз примери колкото искате мога да разкажа. Преди две години си правихме обиколка на балканите, от Търново до Сопот и обратно. По ресторантите никога не са се опитвали да ни минат, но факта е че навсякъде по музеите цените бяха различни. Някъде плащах за него като чужденец, някъде просто не говорихме по между си, и така минаваше за българин. На лифта в Боровец например така също минахме. Като се замисля, по хотели малко сме ходили, а където сме били, правех предварително резервация за двама, и плащахме еднакви цени. Но това по изключение.

# 24
  • Мнения: 1 959
Те затова чужденците се тъпчат да ходят на олинклузив щото ядат и пият и не ги мамят в цената щото не плащат.

# 25
  • Мнения: 464
Radvam se, che na nikoi ne se e sluchvalo. Cenite v "negovoto" menu biaha s moliv napisani, no kakto i da e. Za hoteli, muzei i t.n da vinagi plastame poveche za nego. Vuv vaprosnia Sandanski obache mu kazah da ne govori dokato vzemahme hotelskite stai i uchudvasto uspiahme da vzemem 2 stai za 4 bulgari haha. A za tova, koeto kazal sobstvenika na restorant za bednite germanski turisti, lele male, az poniakoga si mislia sto tolkoz ia hvalia tazi Bulgaria na priatlei, poznati i semeistvoto na sapruga mi. Che e hubavo, hubavo e, ama na vsiakade po sveta e hubavo, drugade pone niama da te "minavat" za vsiako nesto. Imam poznati jiveeshti v Irlandia, koieto si biaha v BG 2003 i kazaha, che poveche niama da si hodiat tam na pochivka, kazah, che Ibiza ste im e po-evtina Simple Smile()

Ama kvo da se pravi takiva sme si i niama da se opravim kolkoto i pari i sredstva da se vnesat v BG, nashiat mantalitet iavno ne podleji na promeni Simple Smile)

# 26
..... kazah, che Ibiza ste im e po-evtina Simple Smile()

.....
Ама тя определено е по-евтина. Аз отдавна я пея тази песен. Особенно пък тази година ми се видя невероятно скъпо по българското черноморие и се чудя как ще ги задържат чужденците.  Thinking

# 27
  • Мнения: 4 629

И мен много ме дразни политиката с двойните цени и недоумявам на какво се дължи. Факт е обаче, че за годините, в които живяхме с мъжа ми в България не ни се е случвало да ни дадат различни менюта или от тези за чужденци. По музеите сме плащали по-висока такса за него  #Cussing out

Що се отнася за други европейски страни, на мен не ми се е случвало да установя разлика в цените за местните и за чужденците. Включително и в Италия не съм наблюдавала такова нещо, въпреки че често ходим до там. Дори и да го има, явно го правят така че чужденците да не се усетят и поне не е толкова обидно.

В Рим например си има т. нар. туристически области и там всичко е по-скъпо - хотелите, ресторантите. Но цените са по-скъпи за всички ( и за италианци и за туристи).

# 28
  • Мнения: 3 634
Да ви кажа пък аз на мен какво ми отговориха след като се отвращавах гласно от тази балканска тъпащина да се слагат едни цени за българи и други за чужденци.
Казаха ми да съм погледнела стандарта на страната от която идвам, да сравня средната заплата в БГ и средната в страната от която идвам и други подобни... и тогава да съм говорела.
За българите живеещи в курортните градове си е съвсем нормално да има такава ценова разлика... все пак нали знаете, хората от чужбина берат парите си от дърветата.

# 29
  • Мнения: 464
HA ha ,
I na men sa mi gi redili takiva, kakvo bila za  amerikaneca da plati 5 leva za taksi za 2 km. Ama  tova li e vaprosa? Ne !!!!!! To verno si misliat, che ako niakoi jivee izvun BG  ima durvo za pari. kakvoto si imame s chesten trud si go izkarvame, a ne kato tiah samo da debnat kato hieni   Close Ne im bilo lesno, a na mene lesno li mi e?? Ama aide kakto i da e si vikam vseki put kato mi doide smetkata s niakolko leva poveche, ili taksito vse da mi kazva nemam drebni kuklo, ami az gi ulesniavam vinagi kato se opitvam da im davam tochni pari, a za bakshish, ste im ostavia ako niamat naglosta da me lujat v smetkata

# 30
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Моя мъж затова все си искаше мен#та на български. Но май навремето нямаше двойни цени по заведенията. newsm78
Брех,Мирони4,на мене тая гимнастика с менЮтата не ми се е слу4вала оЩе  newsm78 ама по хотелите какво дране е падало винаги,мани мани  ooooh! Той моя затова и не иска много много да си ходи в Бг. А тая година и на самата граница като влязохме с колата и ни накараха да платим 2 евро за дезинфекция ( нали те карат да минеШ с колата през една кална локва и казват ,4е било за дезинфекциране #2gunfire #Cussing out ) а за бг коли беШе 2 лева. И мъжа ми вика не е за парите а за принципа и за тоя вид тарикатлък на дребо  #Cussing out
Хахахахаха това ме уби Shocked hahaha Joy

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Голяма излагация ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!,какво ли си мислят мьжете ви за Бг ooooh!.Сигурно си мислят ,4е умираме от глад там и за това правим подобни разделения ,та от който може пове4е да се вземе.
И аз познавам хора ,които са ходили в Бг и пове4е няма и да отидат Confused Sad.
А за Ибиза моми4ета може и да поспорим Naughty,хахахахаха признавам ,4е е по евтино на доста места в Испания в сравнение с бьлгарското 4ерноморие ,но не може и да го сравнявате с Ибиза Naughty.

Уфффффффф,4е се ядосах,то4но от такова разделение по хотели ,музеи ....таксита Shocked Бьлгария си губи туристите Sad

# 32
  • Мнения: 3 394
И според мен е страшно тъпо това с цените, но валутката винаги си е била царица у дома Twisted Evil
Дори и ние като сме на почивка в чужбина не би ни станало приятно да ни взимат повече пари я за кафенце,я за минерална водичка-като бях в Испания си плащах като редови испанец и нямаше никаква разлика в отоношението или прочие.
Ей така се прави туризъм

# 33
  • Мнения: 2 452
Голяма излагация ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!,какво ли си мислят мьжете ви за Бг ooooh!.Сигурно си мислят ,4е умираме от глад там и за това правим подобни разделения ,та от който може пове4е да се вземе.
И аз познавам хора ,които са ходили в Бг и пове4е няма и да отидат Confused Sad.
А за Ибиза моми4ета може и да поспорим Naughty,хахахахаха признавам ,4е е по евтино на доста места в Испания в сравнение с бьлгарското 4ерноморие ,но не може и да го сравнявате с Ибиза Naughty.

Уфффффффф,4е се ядосах,то4но от такова разделение по хотели ,музеи ....таксита Shocked Бьлгария си губи туристите Sad

Аз имах един колега- германец, който НАИСТИНА си мислеше, че българите умират от глад поради това, че всички българи са изключително слаби. Опитите да му обясня, че слабите българи са такива по желание, а не по неволя, т.е. става въпрос за манталитет а не за гладуване бяха безкрайно неуспешни. Стигнахме до там да си повишим глас (докато пиехме бира в едно заведение във Финландия) и хората започнаха да ни заглеждат (момчето е гей и си му личеше затова ситацията бе леко трагикомична). Laughing

# 34
  • Мнения: 3 634
Постинга на Лаура ме навежда към друг въпрос!

Не мислите ли, че някой българки пък са слаби, слаби, та чак аноректични?

# 35
  • Мнения: 464
Dreha po-goliama ot S niama i niama , na kakvo prilicha tova  Naughty
Ami i sapruga mi go vpechatli kolko slabi sa povecheo  jeni, to nali i az biaH edna ot tiah, ama sega Sick  S 2 bremennosti za poslednite 2 godini i sedene v ksuti po cial den ela me vij kak veche sam puFFkavka Crazy, ama i taka me haresva majleto kvo da pravi(kade sa 55 tam sa i 65 kila nali ??..opitvam se da se samonavivam hehe)

# 36
  • Мнения: 221
Винаги ми е било странно, но сега ме дразни. Как може да има цени за чужденци в наща мила родина?? МИналата година бяхме в Сандански с мъжа ми, майка ми и сестра ми. Седнахме в едно"уж" тихо и приятно кръчме. Дадоха ни менута, съотвенно за съпруга ми на англ. ПО едно време го питам какво ще иска и той ми казва, аз опулено го гледам и му казвам, че такова нещо няма в менуто. КОгато погледнах неговото мену се оказа, че е доста по-различно от нашите, ако се сешате за какво ви говоря.........ЦЕНИТЕ бяха различни, аз полудях и викнах сервитйора, викам му драги ние как ще плащаме тука?? И той най-нагло ми казва, аз такова незнам, днес ми е първи ден тука, много съжелявал, на кой му пука бе, що за наглост при наличие на местни да дадеш мену с по-високи цени на чужденеца. Не знам аз вие как реагирате на подобни неща, мен лично ме влудяват, опитвам се с надсмешка да гледам на подобни алчни опти, но се чудя струва ли си да си ходя в БГ  знаейки, че ще прекарам голямя част от почивката си разправяйки се с разни сервитйорки опитващи се да "минат " всеки ж сметките..и после как да им оставиш бакшиш ??????????? Та така, лубопитно са ми вашите мнения и преживявания

Ние отдавна не 4етем преведените менюта. Първо на първо не съответстват с бг и пи6е съвсем други глупости в тях, второ е толкова гре6но преведено вси4ко, 4е няма смисъл от тях въб6те. А пък 6то се отнася до цените ние си пла6таме об6то и коп4е не могат да ми кажат. От къв зор 6те има друга цена за мъжа ми...Ай да си гледат работата....
6то се отнася за псое6тение на музей и други никога не казваме, 4е има 4ужденци с нас. Те си стоят на страна и ние си купуваме билети отделно. После те не приказват много много да не ги 4уят и така като отминем...И това го направихме за6тото ме доядя много на тях...как може бг да пла6тат 30 ст., а 4ужденец 1, 30, 2...това е 1000 пъти пове4е. Те като са от 4ужбина, да не би да са си намерили парите на пътя....така де...
За хотелите винаги сме имали поръ4ано от тук така 4е цената е комлект с вси4ко. Когато ни се е налагало да пла6таме отделно сме си пла6тали за 4ужденец, но не много увели4ено все пак. Може би за6тото все при познати сме били, не знам....ама тези по музеи и ресторанти са си таковали таковата, да не казвам то4ните думи, затова нека да им е хак...тях могат да ги лъжат, ама на крастави4ар краставици да продават няма да стане.  #2gunfire Слу4вало ми се е дори да си говоря с мъжа ми и те 4уват, 4е не е бг....идват веднага с голямата лопата....и запо4ват да се хилят като за световно...като запо4на да им говоря на бг да види6 как веднага увяхват...
Та исках да кажа, 4е трябва да се борите за правата си !:) Съжалявам ако е станало малко по-длъжко...ама се разпалих Rage

# 37
  • Мнения: 3 634
Хахаха... припомних си Запечен старец от Банско = Constipated old man from Bansko

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Намесвам се в разговора ви, но си мисля, че тенденцията на двойните менюта отминава и отдавна не съм виждала подобни варианти. Считам, че зависи и къде сядаш-някои заведения са останали още на ниво Зл. Пясъци, сезон 73 и архаичната им кухня, но не мисля, че е повсеместно.
А затлъстяването е проблем в България-всяка година процентът на младите хора с наднормено тегло се увеличава и някъде бях чела, че за децата в границата 10-16 г. е 50 %. Проблемът не е точно финансов, а в ядене на некачествена и нездравословна храна, особено второто.  Laughing
На мен най-вероятно биха ми побутвали пари в ръцете по чужбинските улици, само и само да хапна нещо.  Laughing

# 39
  • Мнения: 3 634
Калина, ела на угояване у нас... ма ти ще готвиш.

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Калина, ела на угояване у нас... ма ти ще готвиш.
Офф: Аз съм готвачка-импровизаторка и се справям прилично.
Може, може, ама ще вземем да се изтърсим на вратата с   bouquet и ще видиш тогаз.
Пак офф: Лапландия и дядо Коледа при вас ли са или в Норвегия  Embarassed newsm78 (викам като идваме с един куршум два заека - хем лично да споделя на дядото какво точно искам, че нещо тука пощите...)

# 41
  • Мнения: 3 634
Лаппи и Joulupukki (дядо Коледа на фински) са баш тука... ма бая по-нагоре от моето местожителство и ще трябва дълбока кесия за да се стигне до тях.
И на мене много ми се ходи там горе, но още не съм била. Може би ако дойдете ще спретнем нещо... стига само кола да намерим.

(аз кви планове кроя... хахаха...)

# 42
  • Мнения: 2 452
Аз и оттам имам снимки, но в момента не мога да намеря скенера в компютъра, за да ги скенирам, защото не си спомням името на програмата (няма нищо общо с името на скенера), а го свързахме отново едва оня ден; като ми остане повече време ще изпратя снимки от Арктическия кръг (там е селището на дядо Коледа) и от Япония.

# 43
  • Мнения: 3 634
Laura, от Korvatunturi ли имаш снимки???

# 44
  • Мнения: 2 452
Laura, от Korvatunturi ли имаш снимки???


От Рованиеми, от Santa's village.

# 45
  • Мнения: 980
В zаведение не ми се е случвало да му дават раzлично мениу, но zа коледната елха ни реzнаха главите ooooh!. Брат ми само се пляскаШе по челото и му викаШе ... на немски "Трай си бре, че ни вдигат цената" Tired Ми така с "двамата германеца" елхата стана почти двойна Close Ама Мъж ми така се беШе въодуШевил, че нямаШе спиране и не исках да му раzвалям удоволствието Flutter
По магаzините почти не раzговаряхме, докато аz не питам zа цените на интересуваЩите ни стоки. Бяхме се специалиzирали_ влиzаме , аz питам каквото питам и накрая той си отваря устата Wink. Но пък zа моя иzненада, в един магаzин ни направиха огромно намаление zа количество Crazy

# 46
  • Мнения: 3 394
Хахаха... припомних си Запечен старец от Банско = Constipated old man from Bansko

Ей, опасна си-това ми е любимата тема smile3521

А какво ще кажете за това-равда, тази година, лятото! Павилионче за закуски! Пред една тава с кифлички стои гордо надписа : КИФлИ С ДЖАм Джам , като конфитюр на английски ама написано на кирилица smile3501 Нито англо говорящите могат да го разчетат с българските букви, а какво ли си мислят нашите летовници-боже ,вече и стъкла ще трябва да рупаме, като нема друго smile3511

# 47
  • Мнения: 3 394
по отношение н аразмерите-аз пък ходя да си търся дрехи в детски магазини, защото според тукашните стандарти,макар и раждала, си нося размер 8 или 10, а в него най-често се пъхат 12-14 годишните newsm53

# 48
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Във България примери много, даже по музеи и изложби му взимат двойно.
ина4е в заведения и ресторанти ни се радват за6тото знаят 4е ще оставим пове4е бакшиш.даже и обслужването е по-добро ,поне в Пазарджик.
но най-голяма гадост ни се е слу4вала в Истамбул,където митни4аря като му видя паспорта запо4на на развален арабски да му вика- "вие в Гълфа сте фрашкани с пари, я дай 500долара".......Идиот!
и като видя 4е не минава се заяде с мен за транзитна виза.за малко да си изпуснем полета.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт