Цени за чужденци !!!!!!!!!

  • 2 649
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Моя мъж затова все си искаше мен#та на български. Но май навремето нямаше двойни цени по заведенията. newsm78
Брех,Мирони4,на мене тая гимнастика с менЮтата не ми се е слу4вала оЩе  newsm78 ама по хотелите какво дране е падало винаги,мани мани  ooooh! Той моя затова и не иска много много да си ходи в Бг. А тая година и на самата граница като влязохме с колата и ни накараха да платим 2 евро за дезинфекция ( нали те карат да минеШ с колата през една кална локва и казват ,4е било за дезинфекциране #2gunfire #Cussing out ) а за бг коли беШе 2 лева. И мъжа ми вика не е за парите а за принципа и за тоя вид тарикатлък на дребо  #Cussing out
Хахахахаха това ме уби Shocked hahaha Joy

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Голяма излагация ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!,какво ли си мислят мьжете ви за Бг ooooh!.Сигурно си мислят ,4е умираме от глад там и за това правим подобни разделения ,та от който може пове4е да се вземе.
И аз познавам хора ,които са ходили в Бг и пове4е няма и да отидат Confused Sad.
А за Ибиза моми4ета може и да поспорим Naughty,хахахахаха признавам ,4е е по евтино на доста места в Испания в сравнение с бьлгарското 4ерноморие ,но не може и да го сравнявате с Ибиза Naughty.

Уфффффффф,4е се ядосах,то4но от такова разделение по хотели ,музеи ....таксита Shocked Бьлгария си губи туристите Sad

# 32
  • Мнения: 3 394
И според мен е страшно тъпо това с цените, но валутката винаги си е била царица у дома Twisted Evil
Дори и ние като сме на почивка в чужбина не би ни станало приятно да ни взимат повече пари я за кафенце,я за минерална водичка-като бях в Испания си плащах като редови испанец и нямаше никаква разлика в отоношението или прочие.
Ей така се прави туризъм

# 33
  • Мнения: 2 452
Голяма излагация ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!,какво ли си мислят мьжете ви за Бг ooooh!.Сигурно си мислят ,4е умираме от глад там и за това правим подобни разделения ,та от който може пове4е да се вземе.
И аз познавам хора ,които са ходили в Бг и пове4е няма и да отидат Confused Sad.
А за Ибиза моми4ета може и да поспорим Naughty,хахахахаха признавам ,4е е по евтино на доста места в Испания в сравнение с бьлгарското 4ерноморие ,но не може и да го сравнявате с Ибиза Naughty.

Уфффффффф,4е се ядосах,то4но от такова разделение по хотели ,музеи ....таксита Shocked Бьлгария си губи туристите Sad

Аз имах един колега- германец, който НАИСТИНА си мислеше, че българите умират от глад поради това, че всички българи са изключително слаби. Опитите да му обясня, че слабите българи са такива по желание, а не по неволя, т.е. става въпрос за манталитет а не за гладуване бяха безкрайно неуспешни. Стигнахме до там да си повишим глас (докато пиехме бира в едно заведение във Финландия) и хората започнаха да ни заглеждат (момчето е гей и си му личеше затова ситацията бе леко трагикомична). Laughing

# 34
  • Мнения: 3 634
Постинга на Лаура ме навежда към друг въпрос!

Не мислите ли, че някой българки пък са слаби, слаби, та чак аноректични?

# 35
  • Мнения: 464
Dreha po-goliama ot S niama i niama , na kakvo prilicha tova  Naughty
Ami i sapruga mi go vpechatli kolko slabi sa povecheo  jeni, to nali i az biaH edna ot tiah, ama sega Sick  S 2 bremennosti za poslednite 2 godini i sedene v ksuti po cial den ela me vij kak veche sam puFFkavka Crazy, ama i taka me haresva majleto kvo da pravi(kade sa 55 tam sa i 65 kila nali ??..opitvam se da se samonavivam hehe)

# 36
  • Мнения: 221
Винаги ми е било странно, но сега ме дразни. Как може да има цени за чужденци в наща мила родина?? МИналата година бяхме в Сандански с мъжа ми, майка ми и сестра ми. Седнахме в едно"уж" тихо и приятно кръчме. Дадоха ни менута, съотвенно за съпруга ми на англ. ПО едно време го питам какво ще иска и той ми казва, аз опулено го гледам и му казвам, че такова нещо няма в менуто. КОгато погледнах неговото мену се оказа, че е доста по-различно от нашите, ако се сешате за какво ви говоря.........ЦЕНИТЕ бяха различни, аз полудях и викнах сервитйора, викам му драги ние как ще плащаме тука?? И той най-нагло ми казва, аз такова незнам, днес ми е първи ден тука, много съжелявал, на кой му пука бе, що за наглост при наличие на местни да дадеш мену с по-високи цени на чужденеца. Не знам аз вие как реагирате на подобни неща, мен лично ме влудяват, опитвам се с надсмешка да гледам на подобни алчни опти, но се чудя струва ли си да си ходя в БГ  знаейки, че ще прекарам голямя част от почивката си разправяйки се с разни сервитйорки опитващи се да "минат " всеки ж сметките..и после как да им оставиш бакшиш ??????????? Та така, лубопитно са ми вашите мнения и преживявания

Ние отдавна не 4етем преведените менюта. Първо на първо не съответстват с бг и пи6е съвсем други глупости в тях, второ е толкова гре6но преведено вси4ко, 4е няма смисъл от тях въб6те. А пък 6то се отнася до цените ние си пла6таме об6то и коп4е не могат да ми кажат. От къв зор 6те има друга цена за мъжа ми...Ай да си гледат работата....
6то се отнася за псое6тение на музей и други никога не казваме, 4е има 4ужденци с нас. Те си стоят на страна и ние си купуваме билети отделно. После те не приказват много много да не ги 4уят и така като отминем...И това го направихме за6тото ме доядя много на тях...как може бг да пла6тат 30 ст., а 4ужденец 1, 30, 2...това е 1000 пъти пове4е. Те като са от 4ужбина, да не би да са си намерили парите на пътя....така де...
За хотелите винаги сме имали поръ4ано от тук така 4е цената е комлект с вси4ко. Когато ни се е налагало да пла6таме отделно сме си пла6тали за 4ужденец, но не много увели4ено все пак. Може би за6тото все при познати сме били, не знам....ама тези по музеи и ресторанти са си таковали таковата, да не казвам то4ните думи, затова нека да им е хак...тях могат да ги лъжат, ама на крастави4ар краставици да продават няма да стане.  #2gunfire Слу4вало ми се е дори да си говоря с мъжа ми и те 4уват, 4е не е бг....идват веднага с голямата лопата....и запо4ват да се хилят като за световно...като запо4на да им говоря на бг да види6 как веднага увяхват...
Та исках да кажа, 4е трябва да се борите за правата си !:) Съжалявам ако е станало малко по-длъжко...ама се разпалих Rage

# 37
  • Мнения: 3 634
Хахаха... припомних си Запечен старец от Банско = Constipated old man from Bansko

# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Намесвам се в разговора ви, но си мисля, че тенденцията на двойните менюта отминава и отдавна не съм виждала подобни варианти. Считам, че зависи и къде сядаш-някои заведения са останали още на ниво Зл. Пясъци, сезон 73 и архаичната им кухня, но не мисля, че е повсеместно.
А затлъстяването е проблем в България-всяка година процентът на младите хора с наднормено тегло се увеличава и някъде бях чела, че за децата в границата 10-16 г. е 50 %. Проблемът не е точно финансов, а в ядене на некачествена и нездравословна храна, особено второто.  Laughing
На мен най-вероятно биха ми побутвали пари в ръцете по чужбинските улици, само и само да хапна нещо.  Laughing

# 39
  • Мнения: 3 634
Калина, ела на угояване у нас... ма ти ще готвиш.

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Калина, ела на угояване у нас... ма ти ще готвиш.
Офф: Аз съм готвачка-импровизаторка и се справям прилично.
Може, може, ама ще вземем да се изтърсим на вратата с   bouquet и ще видиш тогаз.
Пак офф: Лапландия и дядо Коледа при вас ли са или в Норвегия  Embarassed newsm78 (викам като идваме с един куршум два заека - хем лично да споделя на дядото какво точно искам, че нещо тука пощите...)

# 41
  • Мнения: 3 634
Лаппи и Joulupukki (дядо Коледа на фински) са баш тука... ма бая по-нагоре от моето местожителство и ще трябва дълбока кесия за да се стигне до тях.
И на мене много ми се ходи там горе, но още не съм била. Може би ако дойдете ще спретнем нещо... стига само кола да намерим.

(аз кви планове кроя... хахаха...)

# 42
  • Мнения: 2 452
Аз и оттам имам снимки, но в момента не мога да намеря скенера в компютъра, за да ги скенирам, защото не си спомням името на програмата (няма нищо общо с името на скенера), а го свързахме отново едва оня ден; като ми остане повече време ще изпратя снимки от Арктическия кръг (там е селището на дядо Коледа) и от Япония.

# 43
  • Мнения: 3 634
Laura, от Korvatunturi ли имаш снимки???

# 44
  • Мнения: 2 452
Laura, от Korvatunturi ли имаш снимки???


От Рованиеми, от Santa's village.

Общи условия

Активация на акаунт