Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Има много градини и ясли, които са субвенционирани. В много държави цената се формира на баzата на zаплатите на родителите. 3атова е така, поне тук.

А иначе условията еднакви ли са за децата,чийто родители плащат повече според по-високият им доход?
3ависи от яслата, градината, но би трябвало условията zа децата да са еднакви. Но не всички ясли и градини са субсидирани. От друга страна мисля, че неzависимо дали детското zаведение е субсидирано, раzлика в таксите има в zависимост от доходите. Дали при всички ясли и градини е така, не zнам, понеже аz търсих ясла блиzо до нас, там ни приеха и повече не съм се интересувала.  Embarassed
 В яслата, в която сме zаписали Сара някои семейства пла6тат по 300фр. на месец, други 900фр. в zависимост от доходите.

# 16
  • Мнения: 1 909
Таксата е за дьржавните детски градини се базира вьз основа на заплата( и не само на нея)Ина4е в 4астните таксите са обявени публи4но и не се променят.Разликата в таксата от 4астна и публи4на детска градина е.................... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Tiredогроооооомна
Може и тук да е така, аz дори не питах дали яслата на Сара е частна или не...  Rolling Eyes ... толкова се радвах, че има6е места и ни приеха.

# 17
  • Мнения: 3 146
Тук в Квебек цената на субсидирана детска градина (а те повечето са такива) е 7 долара на ден(канадски).Обаче пак реват разни майки - преди няколко години била 5 долара.Иначе само това плащам - към 160 на месец за 10 часа гледане.Има и други градини, където плащаш около 20 на ден и накрая ти връщали пари като попълниш дан.декларация , ама как става този номер не знам - не съм попълвала , а и не съм плащала по 20 долара.
И тук не съм виждала цени, ама като се обадиш веднага питаш - 7 долара ли и тогава продължаваш разговора или казваш - много ви благодаря, довиждане Grinning

Общи условия

Активация на акаунт